Сигнал за отворена врата, която реално е затворена.Датчици или микроключета за странична врата Т5 Мултиван.

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
naturo
Мнения: 40
Регистриран на: Чет 09 сеп 2021 10:36
Автомобил:
Двигател:

Сигнал за отворена врата, която реално е затворена.Датчици или микроключета за странична врата Т5 Мултиван.

Мнениеот naturo » Сря 21 дек 2022 17:44


Колеги,
Моля за информация кое да сменя, почистя или каквото трябва да направя да спра спорадичните сигнали за отворена врата.
Вратата е задна лява плъзгаща се и се вижда на инфоборда. Свири и показва, че е отворена на завои, при спиране или при дупки.
Кое е ключето или датчика, който подава тези тъпи сигнали. Тройният конектор на вратата го чистих , но без резултат. Търсих в други теми, но не стигам до решение.
Поздрави.




brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Сигнал за отворена врата, която реално е затворена.Датчици или микроключета за странична врата Т5 Мултиван.

Мнениеот brum » Пон 31 юли 2023 4:54


С гаранция - смени бравата.

Без гаранция - свали я и виж дали можеш да оправиш микроключетата в нея. Иска се сваляне на вратата и 2ри човек за тази операция.


naturo
Мнения: 40
Регистриран на: Чет 09 сеп 2021 10:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Сигнал за отворена врата, която реално е затворена.Датчици или микроключета за странична врата Т5 Мултиван.

Мнениеот naturo » Сря 02 авг 2023 10:23


Brum благодарности! Трябва да я свялям, но е яко тежка. Дразни ме и едно скърцане на вътрешният панел.
Този смотан сигнал за отворената врата идва след като колата е мокра. След миене или дъжд. Имаш ли представа кой би могъл да ми помогне с тези врати-страничните?
Установявам, че доста малко специалисти разбират от бусовете на VW.
Поздрави.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Сигнал за отворена врата, която реално е затворена.Датчици или микроключета за странична врата Т5 Мултиван.

Мнениеот brum » Чет 03 авг 2023 5:14


Ремонта е полу-тривиален като изключим свалянето на вратата (защото е тежка). Би трябвало в повечето сервизи да се навият за него.

Ако ще го действаш сам - вземаш нещо меко на което да сложиш вратата като я свалиш. Аз ползвах 3см XPS останал от строителството. Една плоскост зад вратата където ще се подпре и една на земята. Свалих я сам. За качване викнах съседа и за 5 минути бяхме я наместили.

За инструкции как - сервизните ръководства. За моя модел съм ги качил тук. Има всичко описано стъпка по стъпка. Кой болт, в какъв ред. Малко са тегави за четене обаче. И за панелите пише реда - от кой край да го почнеш и на къде да го действаш. Само преди това си вземи "копчета" от някъде, че при сваляне често някое дава фира.



Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта