Проблем с километраж T4 1.9 TD ABL

Техническа и сервизна информация за Multivan, Caravelle и Transporter
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
RadoPS
Мнения: 10
Регистриран на: Вто 11 юли 2017 23:03
Автомобил: Volkswagen Transporter T4
Двигател: ABL 1997
Местоположение: Варна

Проблем с километраж T4 1.9 TD ABL

Мнениеот RadoPS » Съб 02 сеп 2023 16:04


Здравейте група.От година имам следния проблем,в момента в който се кача в буса километража ми е включен,тоест все едно съм дал на контакт,а ключ дефакто не съм вкарал още.Километража не е оригиналния,понеже ми беше създал проблем преди няколко години и го смених.За да спрат лампите ми се налага или да побутна самата букса на километража отзад и да натисна мигача надолу за да даде на късо,поне такъв звук издава и километража се оправя и запалва.Доста често се случва да загася двигателя и веднага след това лампите да останат,което пък води до изтощаване на акумулатора.На клипа се натъкнах на нещо странно,разпипвах бушоните за да видя дали ще има резултат и открих,че след като премахна 15ти бушон лампите спират да мигат мигновенно,но и двигателя не запалва.В момента в който върна бушона и завъртя ключа бусът пали.
Да допълня и следното,преди 3-4 месеца след като бях паркирал и го бях оставил запален,изкарвах ключа от гълтача и бусът не искаше да се огаси,включих на скорост и отпуснах рязко съединителя за да се угаси,от тогава точно този проблем не се е проявявал.




Върни се в “T4, T5 и T6”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 114 госта