VW LT 28 - отказа подаването на газ

Техническа и сервизна информация
Правила на форума
Изображение
stefffodg
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 21:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: wien

VW LT 28 - отказа подаването на газ

Мнениеот stefffodg » Сря 11 мар 2009 22:35


Преди 2 дни ми отказа подаването на газ на моя бус. Колата е произведена 2000 год., 2.5 TDI, 80kw. Първо смених измерителя за въздух(на немски е Luftmassenmesser), не помогна. След това го закарах в сервиз на VW. Те го закачиха на компютъра и ми казаха, че трябва да се смени една част, на която на единия край се намира пружината на педала на газта, а на другия край е куплунг с 5 кабела (на немски е [color=#BFFF00]Pedalgasgeber[/color]). Смених и това, но не се оправи :banghead: От сервиза вдигнаха рамене и казаха, че или е кабела или е компютърът. Изкарахме компютърът, почистихме го(беше мръсен, но сух), майстор, който се занимава с такива работи го погледна и каза, че е наред. Сега не знам какво да правя. Каде да търся проблема? Двигателя работи савсем нормално, движи се на ход до сервиза и обратно(за 2 дни около 40км), което предполага, че проблема не е в помпата. Понякога, като го запалим подава газ няколко пъти и после пак спира. Моля ако някой е имал подобен проблем или е чувал нещо, да ми помогне. Живея във Виена и съм ужасно разочарован от тукашното обслужване. Техния принцип е: "Сменяй подред, пак все ще улучиш повредата".

Благодаря ви предварително




Потребителски аватар
rusty
Мнения: 437
Регистриран на: Чет 23 дек 2004 22:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Oldenburg

Re: VW LT 28 - отказа подаването на газ

Мнениеот rusty » Чет 12 мар 2009 13:33


Пробвай да промениш позицията на mengestellwerk през Ваг Ком, ако не стане проблема ти е в помпата, ако стане зна4и е педала. Питай в този форум: dieselschrauber.de (иска регистрация)


stefffodg
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 21:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: wien

Re: VW LT 28 - отказа подаването на газ

Мнениеот stefffodg » Пет 13 мар 2009 18:06


Благодаря за съвета! Вчера вечерта сложихме друг компютър и проблема се оправи :D . Компютърът който сложих не е нов и сега малко паднаха оборотите, но мисля, че това не е голям проблем.



Върни се в “LT и Crafter”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 80 госта