VW LT 35 2,5 TDI не загрява

Техническа и сервизна информация
Правила на форума
Изображение
red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

VW LT 35 2,5 TDI не загрява

Мнениеот red.devilll » Съб 08 сеп 2018 22:32


Колеги извинявам се ако вече има пусната такава тема,но не можах нищо да открия. Та проблема ми е следния: Собственик съм на бус LT35 2,5 TDI 109 коня. Буса държи около 65-70 градуса при нормално каране на равен път,а като е натоварен и по баирите качва о и до 90 градуса и на спускането пак спада температурата. На ваг ком каквото дава на таблото това е и на диагностика. Сменени са два термостата и пак е същата работа :banghead :banghead :banghead . Ако някой може да ми помогне ще съм много благодарен




Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7639
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: VW LT 35 2,5 TDI не загрява

Мнениеот goppa » Съб 08 сеп 2018 22:39


Не е зле да смениш термостата трети път. Този път с по-качествен.


red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: VW LT 35 2,5 TDI не загрява

Мнениеот red.devilll » Съб 08 сеп 2018 22:53


Колко по качествен? Свалих мале почти нов, сложих Бер и сега Валер. То по-качествени какво да взема? Няма как с три термостат една и съща работа да е


Потребителски аватар
me4ou
Мнения: 259
Регистриран на: Съб 17 апр 2010 23:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW LT 35 2,5 TDI не загрява

Мнениеот me4ou » Съб 08 сеп 2018 23:04


По принцип на равна магистрала е нормлано да държи 90 градуса, по баир може да качи, но с не повече от дебелината на стрелката, а по надолнище да слезе с толкова. Все пак системата е инертна. Ако Ваг-кома показва каквото показва и таблото, следващата стъпка е да се насочиш към температурния датчик. За някои коли в аутодатата има таблица - на каква температура какво съпротивление отговаря, но за твоята не ми излиза. Имах голф, който не искаше да вдигне над 70 градуса и се оказа датчика.
Успех!


red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: VW LT 35 2,5 TDI не загрява

Мнениеот red.devilll » Съб 08 сеп 2018 23:22


Да де но по баир с кола върху него си вдига до 90 значи датчика си работи. В маркуча,които идва от главата в казанчето ми казаха че трябвало да има някаква пластмаса ,която да ограничава притока на вода в казанчето и ако тя не е наред можело така да прави.А и температурните датчици са три кой от трите е


Потребителски аватар
me4ou
Мнения: 259
Регистриран на: Съб 17 апр 2010 23:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW LT 35 2,5 TDI не загрява

Мнениеот me4ou » Нед 09 сеп 2018 8:58


Другият вариант е да си купил грешен термостат два пъти. Стандартния термостат за нашите географски ширини отваря на около 87 градуса, но се предлагат и "летни" термостати, които отварят по-рано - 80, 71 и т.н. Ако пазиш, предишните термостати, би трябвало да пише на тях.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: VW LT 35 2,5 TDI не загрява

Мнениеот samo_pechka » Нед 09 сеп 2018 11:00


Тези градуси дето ги виждаш на таблото , са само за информация. Сигнала идва от датчик. Обаче има една малка особеност. Така е направен уреда на таблото, че не отчита малки отклонения на температурата в + или - около 90-те градуса .
Примерно при достигане на 81 градуса ( говоря теоретично , не съм сигурен точно за градусите ) уреда застава на 90 , и стои там до примерно 98 градуса на датчика , чак вече като ги прескочи, тогава се отчита като отклонение и мръдва стрелката нагоре, същото е и ако примерно е направил 82 (по табло стои на 90 ) и в един момент спадне на 80 и тогава пък мръдва надолу стрелката. Т.е. при пказания на датчика от 81 до 98 ( говоря примерно, пак казвам не съм сигурен на кои точно градуси, мога да поровя при повечко време ) , уреда на таблото все ще показва 90 .

Предполагам е направено така нарочно, с цел да не "стряска" излишно водача и да се кефи на твърдо забитата на 90 температура :wink
Вероятния проблем на 95% при теб е датчика ( да отчита по-ниски показания ), затова се получават тези аномалия и те объркват, а реално си е наред мотора .
П.п. кой е точно датчика по мотора, за показанията на таблото, не мога да кажа , не съм запознат


red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: VW LT 35 2,5 TDI не загрява

Мнениеот red.devilll » Нед 09 сеп 2018 23:40


колеги явно не четете какво съм написал. Буса не стига до 90 градуса освем като я карам по баир и то натоварен и след това пас спада до 70 градуса. Термостатите и трите отварят на 87 градуса(така пише на тях). Ако датчика не отчита правилно като показва 90 би трябвало да е повече и колата да прегрее,но като е на 90 градуса си е нормално,защото маркучите са си нормално твърди и като отворя капачката не е прегряла и това ме води до мисълта че датчика си е здрав
Ако някой има някакви други идеи да пише защото няма как поне според мен 3 термостата да са ментета,а и наврян на кучето с задния двор(зад компресора на климатика)


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7639
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: VW LT 35 2,5 TDI не загрява

Мнениеот goppa » Пон 10 сеп 2018 9:16


Да не ти е пуснато парното на макс?
Измери температурата на антифриза в казанчето и я сравни с пказанията на таблото и на vcds!
В крайна сметка така правят термостати които са постоянно отворени лекичко. Виж след запалване на около 50градуса каква е трмпературата на долния маркуч на радиатора! Ако е топъл значи термостата не затваря плътно.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: VW LT 35 2,5 TDI не загрява

Мнениеот samo_pechka » Пон 10 сеп 2018 9:50


Колега , прочетох какво си написал. Никъде не съм твърдял, че ще прегрява и т.н. Написал съм , че вероятно датчика , който е отговорен за показанието на таблото е виновен. Не отчита добре температурата ( показва по-ниска ) , което не значи, че прегрява колата. Написал съм че при достигане на определен градус , уреда застава автоматично на 90 , но не е на 90 загряла колата , а примерно е 81/82 . Ти го виждаш на таблото 90, но не е , така стои до почти 96-98 градуса по мотор ( стои стрелката на 90 ) .
Като се спускаш надолу просто датчика задава все едно , че си под 80гр. на двигателя да речем, въпреки, че не е толкова ниска и вече това показание се отчита на таблото като ниско. Като напънеш колата нагоре явно успява да зададе, че уж мотора е загрял над 82 и на таблото автоматично застава на 90. А той реално е с 5-10 градуса дори нагоре.
Проблема е, че не знам колко датчика са общо за температурата на мотора, дали са отделни за компа, за таблото и т.н. Тези показания по вагком и табло да се припокриват от един, два или повече датчика. Не знам
Ако са отделни датчиците за компа и за таблото , би трябвало да са различни показанията ( ако има проблем в някой, едва ли и двата са дефектирали )


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7639
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: VW LT 35 2,5 TDI не загрява

Мнениеот goppa » Пон 10 сеп 2018 11:27


Тоя бус товарен ли е или пътнически?


red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: VW LT 35 2,5 TDI не загрява

Мнениеот red.devilll » Пон 10 сеп 2018 11:57


Буса е товарен. Преправен на Пътна помощ. Има един маркуч,който идва от главата и влиза в казанчето и ме съмнява от там да не прави някакви магарий за да не загрява.


Chakalesko
Мнения: 32
Регистриран на: Пон 01 окт 2018 20:38
Автомобил:
Двигател:

Re: VW LT 35 2,5 TDI не загрява

Мнениеот Chakalesko » Пон 01 окт 2018 20:44


Същия бус имам и същия проблем имам това е от Виското аз ще го сменям но ще слагам от 500 лв за това задържам сега има и по евтини но компромис с кола която ми вади хляба не правя ;)
Духа ли виското силно на студен мотор е заминал на 100% няма как да загрее мотора.
На върло вдига малко над средата първата тънка а на спускане на скорост естествено пада под първата тънка надолу.
Ако е термостата ще го засече на диагностиката температурния датчик ще го даде като грешка.
Аз на личната кола смених 2 температурни датчика и накрая помислих четох доста проверих тази грешка на температурния датчик от както може да се получи и излезе термостат повреден лоша връзка и повреда в самия датчик.


red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: VW LT 35 2,5 TDI не загрява

Мнениеот red.devilll » Съб 12 яну 2019 9:52


Здравейте група. Явно в този форум няма друго LT с проблем като моя и никой не се е изправял пред такъв проблем досега.Проблема не е отстранен и затова не съм писал решението,но като гледам и да се реши на дали на някой ще му е полезен след като няма активни в темата. успешна нова година на всички пожелавам и безаварийно шофиране


Mihalevstoil.m
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 07 дек 2023 11:22
Автомобил:
Двигател:

Re: VW LT 35 2,5 TDI не загрява

Мнениеот Mihalevstoil.m » Чет 07 дек 2023 12:00


Koлега какво стана с буса че имам същия проблем



Върни се в “LT и Crafter”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта