VW LT 2001г. Спирачките НЕ работят

Техническа и сервизна информация
Правила на форума
Изображение
daasd
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 24 мар 2010 11:22
Автомобил:
Двигател:

VW LT 2001г. Спирачките НЕ работят

Мнениеот daasd » Сря 20 мар 2024 15:12


Здравейте, имам VW LT 2001г. от доста време имам проблем със спирачките.. При загасен двигател спирачките се помпят и остават твърди но при запален двигател спирачките потъват до долу но все пак се усеща някакво спиране.
мислех си, че е от АБС защото светеше, пратих го за рециклиране но след слагането му спирачките нямаха никаква разлик. Започна се голямото търсене на проблема. Няма видим теч на течност, Системата е обезвъздушена по няколко пъти по няколко различни начина но ефект пак няма. Също така рециклирах всички апарати с нови гумички, сменена е спирачната течност, сменена е помпата с нова, сменен е кантара с нов, сервото усилвателя си работи, вакум помпата прави достатъчно налягане. Спирачки НЯМА помагайте.




Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4252
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Спирачките НЕ работят

Мнениеот tdi fen » Сря 20 мар 2024 15:49


Серво ? На загасен напомпаш докато се твърди държиш педала и палиш какво се случва?


daasd
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 24 мар 2010 11:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Спирачките НЕ работят

Мнениеот daasd » Сря 20 мар 2024 16:08


tdi fen написа:Серво ? На загасен напомпаш докато се твърди държиш педала и палиш какво се случва?

Почва да омеква и си остава мек при следващо натискане.. пробвах със серво от друга кола същата работа педала потъва до долу..


daasd
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 24 мар 2010 11:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Спирачките НЕ работят

Мнениеот daasd » Сря 20 мар 2024 16:12


Интересно, че като искам да обезвъздуша с вакум помпа и не ми се получава.. помпя помпя и излиза само въздух от 4те колела, а като ги обезвъздушавам от педал излиза само течност.


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Спирачките НЕ работят

Мнениеот railfan » Сря 20 мар 2024 16:14


Огледай си спирачните маркучи. Особено тези, които са от тръбичките към самите апарати, връзките също. Оттам може да изпуска въздух. Щом педала потъва това е 100% въздух в системата.


daasd
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 24 мар 2010 11:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Спирачките НЕ работят

Мнениеот daasd » Сря 20 мар 2024 16:21


А защо като е обезвъздушаван с натискането на педала не излиза никакъв въздух, това се случва на всички колел... и на 4те колела да са спукани маркучите??


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Спирачките НЕ работят

Мнениеот samo_pechka » Сря 20 мар 2024 18:27


Явно самия блок не е обезвъздушен. Първо той ще трябва да се обезвъздуши и чак след това спирачките назад.
Има различни варианти, не съм запознат при лт как е. Да се разпита/провери какъв е редът.
П.п спукани маркучи-надали, то щеше яко да фърка течност оттам , не е това. Има хипотетичне вариант някой или макс два маркуча да се раздуват под налягане и те да скапват резултата при спиране. Аз мисля, че проблема е в блока, трябва първо той да е обезвъздушен. Ако става с програма-супер, ако не, вероятно ще трябва да се премахне за момента захранването му ( предпазител ) и да се пробва с откачени тръбички към спир. цилиндри. Не съм запознат.


daasd
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 24 мар 2010 11:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Спирачките НЕ работят

Мнениеот daasd » Чет 21 мар 2024 9:36


Обезвъздуших АБС но разлика няма... днес чакам 6 нови маркуча дано да е от тях, че части не останаха за смяна...


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Спирачките НЕ работят

Мнениеот samo_pechka » Чет 21 мар 2024 11:11


Ясно. Имал съм досега два пъти за 30 години подобни проблеми ( коли на приятели ) .
Едната причина се оказа блокирали водачи на спир.апарат. Въпреки, че уж били ревизирани преди мен спир.апарати, нова помпа, проверено серво, обезвъдушен АБС. Апаратът се усукваше кофти и след отпускане на спир. педал, се връщаше в някаква изходна позиция. "Отваря" накладките и така увеличава хода на педала .
Втората: раздуващ се маркуч на предно колело. Трудно се хваща това без помощник, който да гледа внимателно точно в него. И в двата случая се компрометираха спирачките и хода на педала.


daasd
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 24 мар 2010 11:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Спирачките НЕ работят

Мнениеот daasd » Чет 21 мар 2024 14:42


samo_pechka написа:Ясно. Имал съм досега два пъти за 30 години подобни проблеми ( коли на приятели ) .
Едната причина се оказа блокирали водачи на спир.апарат. Въпреки, че уж били ревизирани преди мен спир.апарати, нова помпа, проверено серво, обезвъдушен АБС. Апаратът се усукваше кофти и след отпускане на спир. педал, се връщаше в някаква изходна позиция. "Отваря" накладките и така увеличава хода на педала .
Втората: раздуващ се маркуч на предно колело. Трудно се хваща това без помощник, който да гледа внимателно точно в него. И в двата случая се компрометираха спирачките и хода на педала.


Днес смених и 6те маркуча.. разлика няма. След като смених гумичките на апаратите(апарата е с две бутала) ми направи впечатление че като натискам спирачката се мърда едното бутало до като натисне накладката и чак тогава се мърда второто бутало. Това е и на 4те апарата те са ревизирани.


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: VW LT 2001г. Спирачките НЕ работят

Мнениеот railfan » Чет 21 мар 2024 15:22


Хванете се двама души и почнете да обезвъздушавате по добре познатият класически начин - от задно дясно към предно ляво колело. Един на апарата и пробката и един помпи педала. Обезвъздушавате с напомпване докато не текне чиста спирачна течност от пробката. След всяко колело доливате загубата.

П.С. Ходила ли е на майстор тая кола?


daasd
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 24 мар 2010 11:22
Автомобил:
Двигател:

Re: VW LT 2001г. Спирачките НЕ работят

Мнениеот daasd » Чет 21 мар 2024 15:35


railfan написа:Хванете се двама души и почнете да обезвъздушавате по добре познатият класически начин - от задно дясно към предно ляво колело. Един на апарата и пробката и един помпи педала. Обезвъздушавате с напомпване докато не текне чиста спирачна течност от пробката. След всяко колело доливате загубата.

П.С. Ходила ли е на майстор тая кола?


Вече не знам за кой път ще я обезвъздушавам по този начин който ми казваш и ефект няма тече си чиста течност. интерсното е, че с вакум помпата не се получава.
Не е ходила за този проблем.


daasd
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 24 мар 2010 11:22
Автомобил:
Двигател:

Re: VW LT 2001г. Спирачките НЕ работят

Мнениеот daasd » Съб 23 мар 2024 16:23


Дали в възможно от АБС клапаните да взима въздух или нещо подобно свързано с него


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: VW LT 2001г. Спирачките НЕ работят

Мнениеот samo_pechka » Съб 23 мар 2024 17:49


Той няма как да 'вземе" въздух.
Виж да не е добре обезвъздушен-да. Един път влезе ли въздух в него-кофти. Има процедури за обезвъздушаването му. Ако не се спази, винаги остава въздух в него.


daasd
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 24 мар 2010 11:22
Автомобил:
Двигател:

Re: VW LT 2001г. Спирачките НЕ работят

Мнениеот daasd » Пет 29 мар 2024 16:18


Всичко е било в задните апарати, някой преди мен е монтирал отзад два десни апарата и така бробката за обезвъздушаване на левият апарат сочи на долу и винаги в този апарат остава въздух.



Върни се в “LT и Crafter”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 98 госта