Проблем с нов вид газ или с газовата уредба?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
CellNet ™
Sheriff
Мнения: 2570
Регистриран на: Съб 07 авг 2004 19:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Golf Capital of the World
Контакти:

Проблем с нов вид газ или с газовата уредба?

Мнениеот CellNet ™ » Сря 02 ное 2005 12:34


Интересно ми е на последък ми скочи разхода на газ и то с около 2-3 литра.
Преди ми харчеше 10-11л /100 км градско, а сега ми харчи 13-14 л/100 км.
Къде е според Вас проблема, ходих на реглаж и казаха всичко е ок :( в газта ли е? или?




Потребителски аватар
Lawyer
Мнения: 1769
Регистриран на: Пет 15 апр 2005 15:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Lawyer » Сря 02 ное 2005 12:45


Не съм засичал моя разход скоро, защото не карам много напоследък, но може би е от студеното време или от кратките разстояния. Аз нямам "пълна" зима на газ, така че не мога да бъда сигурен.


Потребителски аватар
scuba
R.I.P. Holy Diver
Мнения: 6971
Регистриран на: Вто 19 окт 2004 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с нов вид газ или с газовата уредба????

Мнениеот scuba » Сря 02 ное 2005 12:46


CellNet ™ написа:Интересно ми е на последък ми скочи разхода на газ и то с около 2-3 литра.
Преди ми харчеше 10-11л /100 км градско, а сега ми харчи 13-14 л/100 км.
Къде е според Вас проблема, ходих на реглаж и казаха всичко е ок :( в газта ли е? или?


Oт времето е бате. Студ хвана и.... нали знаеш как е. Още повече, че при студено време обема на газта намалява. Освен това си и харчи повече


Потребителски аватар
Lawyer
Мнения: 1769
Регистриран на: Пет 15 апр 2005 15:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Lawyer » Сря 02 ное 2005 12:56


Те нали вчера пак намалиха "цените на основните горива", но някой по-запознат нека каже дали това се отрази на газта?! Щото се съмнявам. За кеф можем да пресметнем разликата между карането на бензин през зимата и карането на газ с увеличен разход - според мен тази разлика вече се е стопила доста.


Потребителски аватар
Ivcho
Мнения: 1439
Регистриран на: Пет 10 сеп 2004 16:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Мнениеот Ivcho » Сря 02 ное 2005 14:17


Разхода ти няма нищо общо с времето а с това което сипваш. Просто сместа която се прави е в такова съотношение че не можеш да изгориш това което ти влиза в двигателя и директно го духаш в атмосферата.


Потребителски аватар
Lawyer
Мнения: 1769
Регистриран на: Пет 15 апр 2005 15:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Lawyer » Сря 02 ное 2005 14:50


Изглежда разбираш - обясни по-подробно, моля те!


Потребителски аватар
ItsoVT
Мнения: 824
Регистриран на: Чет 24 фев 2005 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнениеот ItsoVT » Сря 02 ное 2005 15:01


Уф и при мен е така.Но със сигурност не е от газстанцията където зареждаш защото аз пробвах на различни и все така ми гори много и при мен като ходих на реглаж ми казаха че всичко е наред уж. :banghead: :banghead: :banghead:


Потребителски аватар
popeye
Мнения: 1252
Регистриран на: Пет 30 юли 2004 22:59
Автомобил: VW Passat variant 4motion 2002
Двигател: AMX 193hp 2771cc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот popeye » Сря 02 ное 2005 20:47


от времето е, ако беше с карбуратор нямаше да има разлика


Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Сря 02 ное 2005 23:39


Ivcho написа:Разхода ти няма нищо общо с времето а с това което сипваш. Просто сместа която се прави е в такова съотношение че не можеш да изгориш това което ти влиза в двигателя и директно го духаш в атмосферата.

Колегата до някъде е прав.Говорих с един колега от бачкането.Пиатх го защо се вдига ценната.Дали поради причината че температурата навън вече е по- ниска и един литър като обем газ е повече от през лятото или е друга причината.Той ми каза че слагали повече (мисля че беше) бутан,поради това че била по-калорична.Аз не мисля че е точно това причината, а по-скоро че не се влияе толкоз от температурата.Но както и да е тук: http://www.lpga.co.uk/LPGA.htm можете да прочетете характеристиката на истинската LPG.
Но да знаете че със сигурност понижаването на температурите вдига разхода.Просто смукача си седи доста по-дълго активен.

Последна промяна от ANNIHILATOR на Сря 02 ное 2005 23:47, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
landwarrior
Мнения: 1943
Регистриран на: Нед 10 юли 2005 19:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: land of the free,home of the brave

Re: Проблем с нов вид газ или с газовата уредба????

Мнениеот landwarrior » Сря 02 ное 2005 23:45


CellNet ™ написа:Интересно ми е на последък ми скочи разхода на газ и то с около 2-3 литра.
Преди ми харчеше 10-11л /100 км градско, а сега ми харчи 13-14 л/100 км.
Къде е според Вас проблема, ходих на реглаж и казаха всичко е ок :( в газта ли е? или?

и на мен ми хачти толкова - карам само къси курсове по 4-5 км сутрин и ве4ер и мисля че е нормално


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот w_smith » Чет 03 ное 2005 8:39


Врътката си е точно в това, че през зимния сезон променят съотношението между пропана и бутана с ква цел точно беше не мога да си спомня.


Потребителски аватар
Ivcho
Мнения: 1439
Регистриран на: Пет 10 сеп 2004 16:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Мнениеот Ivcho » Чет 03 ное 2005 11:53


Значи по принцип е нормално да ти даде разлика в разхода като застудее времето но не и с 3-4 литра. Значи бутана е по евтината съставка в този вид газ, но за да изгори трябва да се смеси с необходимото количество пропан когато пропана не е в достатъчно количество бутана просто няма с кого да се свърже за да направи съединение и не може да изгори тогава или остава в бителката или излита през аспуха но ефекта и в двата случая е един и същ-висок разход. Значи на пловдиския панаир ходих с пасата зареждах газ само на ОМВ по принцип там зареждам заредих 80 литра и минах 750 км. Със същия този пасат следващата седмица ходих до София заредих на Генимекс в Плевен и със 35 литра минах 420 км. по колата не е променяно нищо. С Голфа ходих до Търново с беше пълен до горе като тръгтах и като стигнах пак го напълних бях минал 135 км със 9.3 литра. Със същия този голф след седмица с газа за 10 лв минах 58 км. За нещастие пак на ОМВ зареждана. В момента зареждам на Споменатата Генимекс и минава около 120 км с 10 лв.


bbb
Мнения: 46
Регистриран на: Пет 07 яну 2005 12:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот bbb » Чет 03 ное 2005 15:12


Я по този повод да кажете къде в София има читава газостанция? Защото и на мен ми се струва че има разлика. Последните 2-3 пъти зареждам на газостанцията на 1280, но ми се струва че разхода е по-голям. Но не съм сигурен, защото сега е и по-студено.


Потребителски аватар
Lyubo_Toshev
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Blagoevgrad Audi 80 1.8S NE/1988

Мнениеот Lyubo_Toshev » Чет 03 ное 2005 16:16


Значи проблема се състои в това, че през лятото променат съотношението газ/въздух (все пак налягането се постиге с въздух). През лятото в повече е въздуха и от там цената. През зимата по-малко въздух - повече газ и от там новата цена. Другото общо взето сте го обобщили. Това което казвам съм го научил от приятел, който е собстеник на газостанция и така ми е пояснил проблема. :D


Потребителски аватар
Lyubo_Toshev
Мнения: 19
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Blagoevgrad Audi 80 1.8S NE/1988

Мнениеот Lyubo_Toshev » Чет 03 ное 2005 16:21


Забравих да добавя че през лятото темп. е по-висока и от там разширението на газта в бутилката варира повече - затова слагат повече въздух, за да няма БУМ. Само,че обратната настройка понякога я бавят и от там се покачва разхода. СЪВЕТ - Изберете си една сигурна и добра , според вас газстанция и зареждайте само от там. Аз правя така и разхода не ми мърда почти никога. Понякога нямам възможност да заредя на същото място и веднага усещам повишение на разхода.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 195 госта