Passat B5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Passat B5 смяна светлини до въздуховодите - как ?

Мнениеот Peteff » Пет 07 мар 2008 11:57


някой може ли да ми каже как се сменят тези лампички (диодчета) че на лявата и дясната конзола са ми изгоряли и не светят(само на средната свети-на снимката се вижда)
http://img.data.bg/i.php?show=843305&ctrl_id=f52py3#img[/img]




Потребителски аватар
trunner
Мнения: 1624
Регистриран на: Нед 07 яну 2007 12:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра
Контакти:

Мнениеот trunner » Съб 08 мар 2008 8:03


Пробвай с търсачката, някъде имаше тема със снимки точно за този проблем. На мен също на дясната духалка са изгорели диодите, но като знам какво трябва да се свали за да я сменя се примирих с мисълта че колата ще върви и така. Мое мнение - не се занимавай с глупости.


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Мнениеот Peteff » Съб 08 мар 2008 9:19


trunner написа:Пробвай с търсачката, някъде имаше тема със снимки точно за този проблем. На мен също на дясната духалка са изгорели диодите, но като знам какво трябва да се свали за да я сменя се примирих с мисълта че колата ще върви и така. Мое мнение - не се занимавай с глупости.

пробвах с турсачката колега но нищо не открих . то не ми е спешно . просто имам фобия всичко да ми е наред по колата :) мисля да опитам сам да сваля въздуховода някой сланчев ден стига да разбера как се сваля ( за да не повредя нещо от незнание де)


Потребителски аватар
trunner
Мнения: 1624
Регистриран на: Нед 07 яну 2007 12:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра
Контакти:

Мнениеот trunner » Съб 08 мар 2008 9:26


http://www.passat-b5.ru/index.php?optio ... &Itemid=57
Благодарение на gr_kanev , за пореден път


Потребителски аватар
sasho_mf
Мнения: 622
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 13:41
Автомобил: Toyota Corolla Verso
Двигател:
Местоположение: BG

Мнениеот sasho_mf » Нед 09 мар 2008 0:12


колега утре ще ги свалям пак и ще ти сложа снимки.Аз тва упражнение съм го правил вече няколко пъти.


Потребителски аватар
Radoslav_Radev
Мнения: 141
Регистриран на: Съб 20 авг 2005 10:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

ре

Мнениеот Radoslav_Radev » Нед 09 мар 2008 8:37


на лично съобщение съм ти написал къде ще ме намериш, а гсм ми е 0888834697 Ради,ще ги направим дане ти горят и често :D


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Мнениеот Peteff » Нед 09 мар 2008 13:14


sasho_mf написа:колега утре ще ги свалям пак и ще ти сложа снимки.Аз тва упражнение съм го правил вече няколко пъти.


да , ще се радвам да видя как става процедурата.днес ги гледах ... но неможах да зацепя как се свалят . а и ме е страх да не счупя нещо


Потребителски аватар
sasho_mf
Мнения: 622
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 13:41
Автомобил: Toyota Corolla Verso
Двигател:
Местоположение: BG

Мнениеот sasho_mf » Нед 09 мар 2008 14:20


Така - показвам ти за десния който току що свалих защото не светеше крушката.Изгоряла е.Въздуховодът има по две в долна и горната си част които са доста навътре и за да излезе напред те трябва да се притиснат с нещо.Средният въздуховод има и крачета в средата т.е. 6 на брой.Исползвам най обикновенни ножове за хранене но без зъвчета за да не нарани таблото.Пъхвам ги така че да притиснат крачетата навътре към въздуховода така че да се освободи поне горната му част. След това повтарям и упражнението отдолу.След като имаш възможност вече да го хванеш с ръка леко го издърпваш напред докато се изпъне кабелчето на крушката.След това го завърташ смело с главата надолу и с тънки клещи внимателно изкарваш клемата.И си готов.Крушката струва 40 ст. без цокъл е но е захваната с точкова заварка а не е запоена.Тук аз се възползвах от услугите на телевизионен техник който ми я запои за 50 ст.Това е .
Държа да кажа че след като свалих въздухопровода се сблъсках с проблем относно неговото разглобяване и се наложи да отрежа с клещи секачи парченца пластмаса за да извадя самия цокъл в който стой крушката.Но тъй или иначе това не ми попречи а ине се вижда след сглобяване.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Мнениеот Peteff » Нед 09 мар 2008 15:15


мерси много колега за изчерпателната информация и снимките


Потребителски аватар
drakano
Мнения: 225
Регистриран на: Съб 05 май 2007 13:15
Автомобил: S6 2.2TQ ABT
Двигател: AAN
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот drakano » Пон 10 мар 2008 10:10


Евала, и аз трябва да правя същата операция някой ден, но мисля да сложа светодиоди за да изкарват повече.


Потребителски аватар
kacho
Мнения: 735
Регистриран на: Пон 11 юни 2007 20:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот kacho » Пон 10 мар 2008 10:20


евала на колегата за снимковия МАТРИАЛ, и аз съм за тая процедура


Потребителски аватар
CoZmO
Мнения: 676
Регистриран на: Вто 29 яну 2008 17:28
Автомобил: Passat Golf Scirocco Allroad A6C4
Двигател: PG EX EG BAU CAS AEL
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот CoZmO » Пон 10 мар 2008 10:31


За да не правя нова тема да питам, има ли вероятност да се свали пепелника без да се сваля цялата кора по средата, че ми е изгоряло диодчето там и не ми свети пепелника?


Потребителски аватар
jafara
Мнения: 949
Регистриран на: Нед 14 май 2006 21:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jafara » Пон 10 мар 2008 10:50


Колега браво за снимковия материал и за инфото, точно така се свалят ... при централната конзола само внимавайте че е много крехка и се чупила лесно :да: ... а за пепелника аз днеска ще видя че и мойта крушка е дала фира . .. ;)


Потребителски аватар
sasho_mf
Мнения: 622
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 13:41
Автомобил: Toyota Corolla Verso
Двигател:
Местоположение: BG

Мнениеот sasho_mf » Пон 10 мар 2008 11:04


CoZmO написа:За да не правя нова тема да питам, има ли вероятност да се свали пепелника без да се сваля цялата кора по средата, че ми е изгоряло диодчето там и не ми свети пепелника?

да разбира се.
Даже съм пускал тема за това.Супер лесно е.

http://forum.vwclub.bg/viewtopi ... D%E8%EA%E0


Потребителски аватар
Rosenirs
Мнения: 328
Регистриран на: Съб 28 окт 2006 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Rosenirs » Пон 16 юни 2008 17:02


sasho_mf написа:...


Днес направих тази процедура без проблем както е описал колегата sasho_mf за което съм му много благодарен.Ползвайте и линка който е дал trunner там също е описано много добре и най вече от него разбрах как се сваля самия цокъл със лампичката.За тези които не са много на ти със руския като мен само ще спомена че за да се извади самия цокъл ви трябва нещо дълго тънко със диаметър не повече от 1мм (аз ползвах както е написано в руския сайт обикновена игла).Тази игла се забива във долната средна част(има малко каналче там) м/у цокъла и основата на около 25 мм за да се натисне едно зъбче и след това се издърпва внимателно.Това е от мен на всички които ще минат по този път им пожелавам успех. :)
Не беше нужно да цитираш всичко - включително и снимките !
mod edit: gr_kanev



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tsbstz и 47 госта