Сайтове за VIN номер на рамата - дешифриране и проверка на данни

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
Потребителски аватар
borracho
Мнения: 57
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 16:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Сайтове за VIN номер на рамата - дешифриране и проверка на данни

Мнениеот borracho » Пон 30 апр 2007 8:09


http://www.vw-club.ru/vw/vin/
тук колеги можете да си проверите къде и кога ви е произведена колата като въведете номера на рамата. мисля че е полезно. аз например разбрах, че мойта е правена в Наварра - Испания

Една тема за оборудването на автомобила:
VAG кодове с екстри и инфо на стикера, залепен в багажника




dimi_5
Мнения: 21
Регистриран на: Нед 09 мар 2008 13:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

какъв ми е двигателя според VIN

Мнениеот dimi_5 » Нед 09 мар 2008 14:29


Вчера купих Голф 3, попаднах на форума на VW където има информация за различните двигатели. Моя номер е WVWZZZ1HZNW321831, това значи ли, че двигателя ми е 1H 160(118) / 5600 225/3800 Нека някой ако знае да ми разясни, мога и снимки да постна. Тъкмо се ядосвах, че малкия е намокрил фотоапарата с вода.

Още един VW фен


dimi_5
Мнения: 21
Регистриран на: Нед 09 мар 2008 13:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот dimi_5 » Нед 09 мар 2008 16:26


Работата е там, че когато си напиша въпросния номер на купето тук http://www.vwclub.bg/vin.php на Двигател Z - not implemented , и от тук не мога да се ориентирам кой тип ми е двигателя от таблицата http://www.vwclub.bg/articles.php?id=5 с техническа информация. Ако все пак може да ми помогнете с повиче инфо ще съм благодарен. А снимки не мога да кача днес, малкия синковеца е намокрил фотото и има влага в обектива, трябва да изсъхне малко. Иначе Голфа го купих от брат ми, който има служебна кола и Голфчето стоя в гаража 3-4 години. Надявам се и това да не е проблем когато не е каран много.

Благодаря за помоща предварително.


Потребителски аватар
slav
Мнения: 464
Регистриран на: Пон 10 апр 2006 19:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Любимец

Мнениеот slav » Нед 09 мар 2008 16:46


Според VAG-каталога на този VIN отговаря Golf с 1.8 ABS мотор, и дата на излизане от завода 12.05.1992 година. Излиза даже номера на двигателя ама ако го искаш ще ти го пусна на лични да не го размятаме тука, макар че VIN-а ти вече си го пуснал де :)


Потребителски аватар
slav
Мнения: 464
Регистриран на: Пон 10 апр 2006 19:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Любимец

Мнениеот slav » Нед 09 мар 2008 16:53


Сега видях таблицата която искаш да гледаш и там точно ABS мотора го няма. Не знам защо. Затова можеш да видиш данните за него ето тук http://www.doppel-wobber.de/wbb2/golf_info.php?id=124 Между другото информация за него във форума има страшно много която вожеш да откриеш за него с търсачката. Стига да ти се чете :)


Потребителски аватар
webdude
Мнения: 999
Регистриран на: Пон 17 дек 2007 18:49
Автомобил: Ford Mondeo MK3
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот webdude » Нед 09 мар 2008 20:37


В големия талона на колата имаш номер на двигателя ... първите три букви от този номер са кода на двигателя ти ... вин номера НЕ включва кода на двигателя ...


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Нед 09 мар 2008 20:43


webdude написа:В големия талона на колата имаш номер на двигателя ... първите три букви от този номер са кода на двигателя ти ... вин номера НЕ включва кода на двигателя ...

Той не го включва,но с подходящ ВИН декодер много ясно се установява кой е двигателя и оборудването,че даже и цветът на автомобила и т.н.


Потребителски аватар
webdude
Мнения: 999
Регистриран на: Пон 17 дек 2007 18:49
Автомобил: Ford Mondeo MK3
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот webdude » Нед 09 мар 2008 20:54


andro_ написа:
webdude написа:В големия талона на колата имаш номер на двигателя ... първите три букви от този номер са кода на двигателя ти ... вин номера НЕ включва кода на двигателя ...

Той не го включва,но с подходящ ВИН декодер много ясно се установява кой е двигателя и оборудването,че даже и цветът на автомобила и т.н.


Скъпи ми колега ще си позволя да ви възразя ...

Тази информация за която говорите се намира на едно листче залепено (в повечето случай) в багажното отделение (поредица от трибуквени съкращения са различните неща от обурудването на колата) ... http://www.vwclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=71720&start=0&postdays=0&postorder=asc (За справка)

във ВИН номера няма как да се съдържа толкова много информация (няма и как да се съдържа)


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Нед 09 мар 2008 21:04


Значи...имаше един ВИН декодер на един румънски сайт,който на мен по ВИН-а ми изкара ВСИЧКАТА информация - за кой пазар е колата,кога е произведена,цвят,пълно оборудване,двигател,екстри,дори пишеше,че багажника НЕ се отваря с ключ...обаче сайта вече не работи иначе с удоволствие щях да ти го цитирам и да видиш сам за себе си.
Иначе съм съгласен за лепенката - там си пише за оборудването.
Както и да е,спете спокойно.


Потребителски аватар
webdude
Мнения: 999
Регистриран на: Пон 17 дек 2007 18:49
Автомобил: Ford Mondeo MK3
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот webdude » Нед 09 мар 2008 21:11


andro_ написа:Значи...имаше един ВИН декодер на един румънски сайт,който на мен по ВИН-а ми изкара ВСИЧКАТА информация - за кой пазар е колата,кога е произведена,цвят,пълно оборудване,двигател,екстри,дори пишеше,че багажника НЕ се отваря с ключ...обаче сайта вече не работи иначе с удоволствие щях да ти го цитирам и да видиш сам за себе си.
Иначе съм съгласен за лепенката - там си пише за оборудването.
Както и да е,спете спокойно.


Наистина жалко, че го няма ... щото аз не разбирам как в "NW321831" тези символи се съдържа всичката тази информация ... това за мен е невъзможно (още повече, че те си имат значение което е различно от това) ...

Има един възможен (но много малко вероятен вариант) ... понеже ВИН номера е уникален (или поне би трябвало) на този сайт да е имало база данни с всички произведени коли и като си напишеш твоя номера да излиза това как е произведена твоята кола ... но това е много малко вероятно

Последна промяна от webdude на Нед 09 мар 2008 21:14, променено общо 1 път.


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Нед 09 мар 2008 21:13


Беше на www.oilshop.ro ама вече го няма.


Потребителски аватар
nikolay
Мнения: 176
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 8:16
Автомобил: VW Touran 2.0
Двигател: BMM 2007
Местоположение: Veliko Turnovo

Мнениеот nikolay » Нед 09 мар 2008 22:16




Потребителски аватар
slav
Мнения: 464
Регистриран на: Пон 10 апр 2006 19:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Любимец

Мнениеот slav » Нед 09 мар 2008 22:27


webdude написа:
andro_ написа:
webdude написа:В големия талона на колата имаш номер на двигателя ... първите три букви от този номер са кода на двигателя ти ... вин номера НЕ включва кода на двигателя ...

Той не го включва,но с подходящ ВИН декодер много ясно се установява кой е двигателя и оборудването,че даже и цветът на автомобила и т.н.


Скъпи ми колега ще си позволя да ви възразя ...

Тази информация за която говорите се намира на едно листче залепено (в повечето случай) в багажното отделение (поредица от трибуквени съкращения са различните неща от обурудването на колата) ... http://www.vwclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=71720&start=0&postdays=0&postorder=asc (За справка)

във ВИН номера няма как да се съдържа толкова много информация (няма и как да се съдържа)

Колега колкото и да ти е чудно /то и на мен ми беше чудно де/ VIN-а съдържа огромна /да не кажа цялото/ количество информация за автомобила, включително и буквите и номера на двигателя. На колегата му го пуснах ама на лични, щото наистина не е хубаво такава информация да я размятаме по форума.


Потребителски аватар
webdude
Мнения: 999
Регистриран на: Пон 17 дек 2007 18:49
Автомобил: Ford Mondeo MK3
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот webdude » Нед 09 мар 2008 22:29




Това го има в темата която дадох на колегата да чете ако го интересува, но това не е за вин кода а за бележката от багажника/сервиз книжка ...


Потребителски аватар
webdude
Мнения: 999
Регистриран на: Пон 17 дек 2007 18:49
Автомобил: Ford Mondeo MK3
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот webdude » Нед 09 мар 2008 23:59


Дължа изеинение на колегите ... не бях прав ... има всичката необходима информация във ВИН-а (макар, че все още не мога да си го обясня)



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта