Проблем с педала на газта на Пасат B5

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
koceto_pz
Мнения: 79
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Проблем с педала на газта на Пасат B5

Мнениеот koceto_pz » Чет 08 май 2008 17:14


Здравейте колеги, става въпрос за Пасат B5,проблема е в педала на газта.Значи колата си върви няма ядове...в един момент колата започва да работи на 1200-1300 оборота и неможе да се подава газ.Значи колата е на един познат и е ходил по сервизи и са му казали че е хлабава връзка,дали са му един спрей и като откажела да пръска по 1-2 букси на педала на газта които са му показали.Двигатела е 1.9 TDI,случайно дали някой от вас е имал подобен проблем и как евентуално е бил отстранен :roll:



PS.Вчера му е отказала ,пръскал е по буксите но не е имало ефект...




Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Мнениеот gr_kanev » Чет 08 май 2008 20:55


Да, DOCDOBREV имаше такъв проблем. Трябва да се види с VAG-COM - казва си проблемите. Може да не е от лоша връзка в съединение, а да е износен потенциометъра на газта (ако не се лъжа, Godlike имаше такъв проблем). Но без VAG-COM е просто гадаене.


Потребителски аватар
koceto_pz
Мнения: 79
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Мнениеот koceto_pz » Пет 09 май 2008 15:54


gr_kanev написа:Да, DOCDOBREV имаше такъв проблем. Трябва да се види с VAG-COM - казва си проблемите. Може да не е от лоша връзка в съединение, а да е износен потенциометъра на газта (ако не се лъжа, Godlike имаше такъв проблем). Но без VAG-COM е просто гадаене.

Благодаря за отговора :да: ,ще му предам на моя човек...обаче доколкото си спомням той ми каза че са го закачвали на диагностика и не било показало нищо...но незнам каква е била диагностиката.Предполагам че VAG-COM има само в представителството на Фолксваген :roll: .


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Мнениеот gr_kanev » Съб 10 май 2008 10:36


VAG-COM определено не се намира само в представителството на Фолксваген. Това е специализиран софтуер, който може да се инсталира на почти всеки компютър, и със съответния (също специален, но не труден за намиране) кабел се прави връзката между двете умни машини - тази в колата и на колената. Напиши VAG-COM в търсачката и ще излязат над 500 резултата. Ако е имало прекъсване и минаване в авариен режим (това, което описваш), според мен VAG-COM трябва да го отчете.


Потребителски аватар
koceto_pz
Мнения: 79
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Мнениеот koceto_pz » Съб 10 май 2008 14:06


gr_kanev написа:VAG-COM определено не се намира само в представителството на Фолксваген. Това е специализиран софтуер, който може да се инсталира на почти всеки компютър, и със съответния (също специален, но не труден за намиране) кабел се прави връзката между двете умни машини - тази в колата и на колената. Напиши VAG-COM в търсачката и ще излязат над 500 резултата. Ако е имало прекъсване и минаване в авариен режим (това, което описваш), според мен VAG-COM трябва да го отчете.

ОК благодаря ти :respect


Потребителски аватар
nestordimitrov
Мнения: 14
Регистриран на: Вто 17 юли 2007 8:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

за педала

Мнениеот nestordimitrov » Пон 12 май 2008 16:51


И при мен става така,изгасям колата паля и се оправя,бяха ми оправяли компа на колата за грешки и беше наред ,но наскоро пак се появи


Потребителски аватар
lover4o
Мнения: 31
Регистриран на: Пон 07 апр 2008 16:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот lover4o » Съб 17 май 2008 23:01


ето колега пробвай по този начин можи и да се реши проблема...аз го направих и се оправи...!
http://forum.vwclub.bg/viewtopic.ph ... 0%E7%F2%E0


Потребителски аватар
passat123
Мнения: 1658
Регистриран на: Пон 13 авг 2007 0:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот passat123 » Пон 19 май 2008 0:43


Какво стана с проблема ! :wink:


Потребителски аватар
koceto_pz
Мнения: 79
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Мнениеот koceto_pz » Пон 19 май 2008 11:04


Благодарение на колегата който беше постнал снимки,днес и аз направих същата процедура на моя човек.Ето и 2-3 снимчици :D ,
ще видим тези дни дали има резултат 8)
Изображение
Изображение
Изображение


Pecata vw pasat
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 03 дек 2020 11:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с педала на газта на Пасат B5

Мнениеот Pecata vw pasat » Чет 03 дек 2020 12:17


Здравейте като чета по темата има сходност малко с моя проблем при мен със скорост от 120 или по малко или повече като върна газта и почва едно тресене и хълцане 1.9 110 афн пасат 3бг 5 някой имал ли е такова чудо блсгодаря



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 203 госта