Къде ни снима КАТ !!!

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Вто 13 дек 2005 18:39


R@do написа:Може би е нещо елементарно, за което досега не сме се сетили.Едвали е революционна технология на НАСА и д-р Джак Ливайн. Имам предвид,че сигурно има и по-евтин аналго...тип направи си сам.Бях чувал за лаковете за коса с брукат...

В UK продават такива шпрейове, ама те действат при светкавици...
А по принцип си мислия, че ако няма светкавица, намесата в номера ще си личи сериозно като те спрат куките...
Най интилигентното решение е да си спазваме ПзДВП :) това пази най-яко...
А иначе елегантно решение, е и този номер от филма "Такси"




Потребителски аватар
vw_golf_2_Memphis
Мнения: 3836
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот vw_golf_2_Memphis » Вто 13 дек 2005 18:56


...

Последна промяна от vw_golf_2_Memphis на Съб 22 яну 2011 15:43, променено общо 1 път.


prasky
Мнения: 178
Регистриран на: Пет 24 юни 2005 20:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот prasky » Вто 13 дек 2005 22:06


не знам дали ги обсъдихте дотук,намерих ги в друг форум :wink:
. Булевард Сливница и Раковска посока Лъвов мост

10. Булевард Сливница & Опълченска посока Константин величков

11. Строителният техникум(синьото кафе)кръстовището-3 бр.

12. Бул.Патриарх Евтимий(по подока НДК)-1 бр. еднопосочна

13. Цариградско шосе(до ЕКСПО център)-4 бр.;м/у Оплов Мост и хотел Плиска(в двете посоки),м/у Окръжна Болница и отбивката за жк.Дружба(в двете посоки)-настроени са само за крайна лява лента(т.е. ако се движиш със 100 в средната,или крайна дясна не те хващат)

14. Камера и на кръстовището срещу УНСС, пред Студенска поликлиника, която гледа към кръстовището, пък около обръщалото на 280 и 94 пред НСА висят патрулки почти постоянно

15. Най-новите 2 са на бул. Тодор Александров на влизането и излизането от тунелчето за Люлин.

16. бул. "Драган Цанков" при спускане от радио кулата към БНР на около 100 метра преди пешеходната пътека и 150 метра след знака за ограничение за 40 км/ч (камерата е настроена за 70 км/ч)
17. Овча Купел, Обиколна, точно след топлофикация, настроена на 60км - добавена от XAX

18. На бул.Св.Климент Охридски на първия светофар след OMV,срещу раковата болница. - добавена от theaviator

19. На ул.202 към Надежда (при тецовете) - в едната посока малко след Shell и в другата преди OMV.На 202 е за скорост и със сигурност работи (там ограничението е 40) !!! - добавена от theaviator

20. На бул."Мария Луиза" и бул."Христо Ботев" - Централна гара - посока надлез "Надежда" - според мене са за минаване на червено. Наредени са четири броя под светофара за левия завой. Работят и нощем. Има специално осветеление за тях - добавена от railman

21. На Витошка, при НДК - добавена от borko

22. На светофара на Раковска и Цар Освободител.

Мобилни камери:

1. Бял форд Ескорт със затъмнени странични и задно стъкло С8202АХ от старите (белите без синята лента с знаменцето) много често спира на сфетофара пред КАТ и дебне за нарушители.

2. Бяла Лада, движеща се по бул. България - добавена от mechobig

3. На излизане от София на магистрала Тракия преди сервиз Пежо-срещу резиденция Враня - добавена от PLOCHKATABG

4. Доста често се забелязва на моста към летището-КОЛАТА Е ЖЪЛТ DAEWOO RACER от тези които са като OPEL KADETT ,все едно такси но няма табелка за такси отгоре отличителното е че е с ЧЕРНИ стъкла и по-стар номер(имам предвид че е чисто бял)и паркира между двете платна - добавена tedier

5. На излизане от София на магистрала Тракия преди сервиз пежо-срещу резиденция Враня от 2 дни сутрин кисне бяла лада без надписи с номер С 5616 АХ. - добавена от bgass

6. Рег. номер С5898ПВ. Колата е стара, бяла, без никакви отличителни лепенки, надписи и т.н. Моделът е неизвестен. - добавена от borko

Камерите са настроени на 29 километра над разрешената скорост! - добавено от mechobig

Информация за радарния контрол на колите в София - добавено от ivokaza

От 07.00 до 13.00 ч.:
1.бул.”Ситняково” и ул.”Оборище”.
2.бул.”Рожен” и ул.”202-ра”.
3.бул.”Сливница” и ул.”Осогово”.
4.бул.”България” и бул.”Вапцаров”.
5.с.Горни Богров – бул.”В.Левски” и ул.”Кръста”.
6.бул.”Цар Борис ІІІ”.
7.бул.”Цариградско шосе” и бул.”А.Йорданов”.
8.бул.”Цариградско шосе” и бул.”Цветан Лазаров”.9.бул.”Добринова скала”.

От 15.00 до 20.00 ч.:
1. бул.”Ситняково” и ул.”Оборище”.
2. бул.”Рожен” и ул.”202-ра”.
3. бул.”Сливница” и ул.”Осогово”.
4. бул.”България” и бул.”Вапцаров”.
5. с.Горни Богров – бул.”В.Левски” и ул.”Кръста”.
6. бул.”Цар Борис ІІІ”.
7. бул.”Цариградско шосе” и бул.”А.Йорданов”.
8. бул.”Цариградско шосе” и бул.”Цветан Лазаров”.
9. бул.”Добринова скала”.


Потребителски аватар
Muncho
Мнения: 2996
Регистриран на: Чет 07 юли 2005 15:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Muncho » Вто 13 дек 2005 22:52


Преди седмица инсталираха камерите пред централна гара. За момента снимат в двете посоки на бул. М. Луиза.


Потребителски аватар
Стиви Джи
Мнения: 1987
Регистриран на: Пет 05 авг 2005 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Стиви Джи » Вто 13 дек 2005 23:11


Не съм чел всички мнения и ако повтарям някой - извинете.
На пътя за Божурище - на светофара с МЕТРО,
на бул. Сливница и К. Величков и на Данаил Николаев пред склада на Бързаков Кидс.


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот One » Сря 14 дек 2005 14:00


R@do написа:Може би е нещо елементарно, за което досега не сме се сетили.Едвали е революционна технология на НАСА и д-р Джак Ливайн. Имам предвид,че сигурно има и по-евтин аналго...тип направи си сам.Бях чувал за лаковете за коса с брукат...


аз доколкото разбрах това фолио пази когато се снима под ъгъл демек се получава някакъв вид отблясък от фолиото , ама фронтално си те снимат без проблем мое се екапериментира нещо в тази насока... )


Потребителски аватар
maistora_1
Мнения: 1325
Регистриран на: Пон 01 авг 2005 2:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот maistora_1 » Пон 19 дек 2005 1:34


Радари на КАТ:

От 7 до 13 часа: бул. "Цариградско шосе", бул. "Н. Вапцаров", ул. "202", бул. "Ломско шосе", ул. "Константин Величков", бул. "Цар Борис ІІІ", бул. "Владимир Вазов", бул. "Ботевградско шосе";

От 15 до 20 часа: бул. "Цариградско шосе", бул. "Г. М. Димитров", ул. "202", бул. "Европа, ул. "Никола Петков", бул. "Цар Борис ІІІ", бул. "Владимир Вазов", бул. "Ботевградско шосе";
инфо от : http://www.sofia.bg/templkomp.asp?ime=R ... F%EE%F0%F2


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот LILO&STICH » Сря 04 яну 2006 11:59


добре де колеги,вчера с 1 френд си говорехме и стигнахме до общо мнение че пътна сигнализация трябва да постави знаци че ни снимат с камера(така е навсякъде по европата)което е правилното поне според нас.сега искам да питам нашия адвокат като го щракнали на сточна гара и му показали записа,има ли шанс да ги прекара като им каже че няма знак за сигнализиране на това че ще бъде заснет?


Потребителски аватар
Lawyer
Мнения: 1769
Регистриран на: Пет 15 апр 2005 15:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Lawyer » Сря 04 яну 2006 12:40


Шанс има винаги! :D Сега сериозно. Първият ми аргумент е директно от Конституцията, където пише, че никой не може да бъде сниман без неговото знание и въпреки неговото изрично несъгласие. Тия камери са незаконни отвсякъде. Аз не съм срещал законова опора за тяхното използване. А и да "измъдрят" неща, пак ще противоречи на Конституцията. Освен това, камерите се водят специални разузнавателни средства, чиято употреба се регулира от специален закон и е по специална процедура. Та така.


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот One » Сря 04 яну 2006 12:51


Lawyer написа:Шанс има винаги! :D Сега сериозно. Първият ми аргумент е директно от Конституцията, където пише, че никой не може да бъде сниман без неговото знание и въпреки неговото изрично несъгласие. Тия камери са незаконни отвсякъде. Аз не съм срещал законова опора за тяхното използване. А и да "измъдрят" неща, пак ще противоречи на Конституцията. Освен това, камерите се водят специални разузнавателни средства, чиято употреба се регулира от специален закон и е по специална процедура. Та така.

това означава ли , че ако ме снимат, мога да обжалвам в съда и на основание на конституцията да ми се размине ???? въпрос към адвокатите ?


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот LILO&STICH » Сря 04 яну 2006 12:52


много ти благодаря :) сега ще му се обадя да му предам че утре ще ходи да се заяжда.поне да знае за какво да се хване :deal конституцията :wink:


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Сря 04 яну 2006 12:56


Колега Lawyer, по принцип си прав, но само когато става въпрос за снимане без обекта на снимките да нарушава закона. В случаите обаче, когато те снимат с превишена скорост или преминаващ на червено, си е абсолютно законно и конституционно. Става въпрос за предотвратяване на по-тежки престъпления все пак, така, че в съда ще се изсмеят на тезата, че са го снимали без негово съгласие ...


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот One » Сря 04 яну 2006 12:59


musura написа:.... Става въпрос за предотвратяване на по-тежки престъпления все пак, така, че в съда ще се изсмеят на тезата, че са го снимали без негово съгласие ...

ако минаването на червено е престъпление не трябва ли тогава да е записано в НПК а не в ЗЗДП????? аз си мисля че се води нарушение - тогава не важи презумцията за предотвратяване на престъпление ???


Потребителски аватар
Lawyer
Мнения: 1769
Регистриран на: Пет 15 апр 2005 15:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Lawyer » Сря 04 яну 2006 13:02


Не съм съгласен, че могат да обосноват изключение. 8)


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот One » Сря 04 яну 2006 13:09


Lawyer написа:Не съм съгласен, че могат да обосноват изключение. 8)

демек ???
ко правим ?



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта