Внимавайте каква минерална вода пиете

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
amikus
Мнения: 828
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Re: ре

Мнениеот amikus » Чет 26 юни 2008 8:53


joker написа:
amikus написа:Хора жената е биолог правили са анализ на няколко вида минерална вода девин,горна баня торн спринг и някакви други там.В торн спринга и горната баня е
имало някакви вредни вещества
,единствено девин е била читава!!И затова ходя на цум с големите туби че ми е писнало от ментета,знам че е селско ама поне виждам какво наливам.

И тъй като се касае за микробиологичен анализ това е т.н Коли -титър....определя се с най-голямото разреждане на единица обем от изследваната вода,което дава растеж върху хранителната среда....колкото Коли-титъра е по-голям(тоест дори и при много големи разреждания има растеж на Коли-бактерии(сиреч чревна флора) толкова количеството ми в изследваната вода е по-голямо......
.....опитвам се да го обясня на достъпен език,ама някои хора не разбират и ме пращат да се къпя в септични ями.....вместо да се замислят....
\

Коли моли незнам какво е ама не е хубаво.Незнам кои ги бяха снимали
по тв. как един циганин бутилира от чешмата с маркуча.Както всичко в държавата и водата ни е менте.




Потребителски аватар
rosy
Вечен БАН
Мнения: 2055
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 15:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ре

Мнениеот rosy » Чет 26 юни 2008 9:12


amikus написа:Хора жената е биолог правили са анализ на няколко вида минерална вода девин,горна баня торн спринг и някакви други там.В торн спринга и горната баня е
имало някакви вредни вещества
,единствено девин е била читава!!И затова ходя на цум с големите туби че ми е писнало от ментета,знам че е селско ама поне виждам какво наливам.


То и ПИБ фалира от форуми, сега някакви вредни вещества :lol: Много е наложително да има някакъв начин да се осъждат хора пишещи глупости дори и в Интернет :!:

П.С. Хора, жена ми работи в много спешъл международни служби и са правили анализ на автомобили и са установили, че във VW вграждат някакви вредни вещества. Вервайте ми!!!!
:lol:


Потребителски аватар
dermeister
Мнения: 805
Регистриран на: Пет 15 сеп 2006 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dermeister » Чет 26 юни 2008 9:26


Stivi написа:Да ме извиняват някой колеги но да се каже че се бутилира чешмяна вода в опаковки за минерална и се пуска на пазара си е меко казано глупаво. Пробвайте да налеете вода от чешмата и я оставете на терасата 1 месец /особено в тези жеги/ а до нея сложете една минерална и после сравнете вида на двете-сигурен съм че ще видите голяма разлика.

И ти не си много прав колега, зависи каква ти е чешмяната вода. По провинцията има места, където като си налееш вода и се вижда пясъка в нея, има и места, където сигурно тече по-хубава вода от минералната. Аз конкретно съм наливал в 5 литрови туби чешмяна вода от нас и след месец, че и повече няма и следа от мръсотии и т.н.


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Ludia » Чет 26 юни 2008 9:32


dermeister написа:
Stivi написа:Да ме извиняват някой колеги но да се каже че се бутилира чешмяна вода в опаковки за минерална и се пуска на пазара си е меко казано глупаво. Пробвайте да налеете вода от чешмата и я оставете на терасата 1 месец /особено в тези жеги/ а до нея сложете една минерална и после сравнете вида на двете-сигурен съм че ще видите голяма разлика.

И ти не си много прав колега, зависи каква ти е чешмяната вода. По провинцията има места, където като си налееш вода и се вижда пясъка в нея, има и места, където сигурно тече по-хубава вода от минералната. Аз конкретно съм наливал в 5 литрови туби чешмяна вода от нас и след месец, че и повече няма и следа от мръсотии и т.н.

а балончета има ли? :wink:


Потребителски аватар
Tyan
Ън Мън
Мнения: 7957
Регистриран на: Вто 14 дек 2004 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tyan » Чет 26 юни 2008 9:33


кво ми пука какъв е бактериологичния анализ важното е да е вкусно, да е много и компанията да е яка ..... :P


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Ludia » Чет 26 юни 2008 9:36


Tyan написа:кво ми пука какъв е бактериологичния анализ важното е да е вкусно, да е много и компанията да е яка ..... :P

:да: и както казах по-рано, да не се вижда какво плува вътре :lol:


Потребителски аватар
produxan
Мнения: 765
Регистриран на: Нед 15 юли 2007 15:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот produxan » Чет 26 юни 2008 10:03


Stefan написа:Ако им докажеш, че така е купена а не е пълнена повторно от тези които я ползват, може и да ти обърнат внимание :wink:

Минерална вода не пия, само кола и бира :beer
mhihi mhihi mhihi


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Мнениеот vanko_VW » Чет 26 юни 2008 10:25


показах темата на колегите в офиса и решихме да видим за кво става въпрос с нашата вода,защото тази която ни доставит се води на "Хисар" а под етикета има друг на "Кристал" :arrow: та звънахме в фирмата(производител на вода "Хисар") и сега ще пращаме снимки да видим за какво иде реч,при някво развитие на нещата ще пиша :wink:


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Мнениеот Ivailo » Чет 26 юни 2008 11:02


Блажени са невежите...


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Мнениеот joker » Чет 26 юни 2008 12:08


ISRalien написа:Блажени са невежите...
:idea: :idea: :idea: :lol:


Потребителски аватар
mr_bush
Мнения: 3523
Регистриран на: Съб 05 май 2007 19:59
Автомобил: Vw Transporter T6
Двигател: 2016
Местоположение: Bg

Мнениеот mr_bush » Чет 26 юни 2008 13:09


Ми до в днешно време не знаеш какво си купуваш и какво консумираш да го еа :roll:


Потребителски аватар
ivankov
Мнения: 756
Регистриран на: Пон 23 юли 2007 11:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

юаи

Мнениеот ivankov » Чет 26 юни 2008 16:35


затова пийвай си чешмяна и си штракай с пръсти :055: :055: :lady_dance_party:


Потребителски аватар
valkilmera
Мнения: 800
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 22:58
Автомобил: Golf3 4 Audi A3
Двигател: ABS AZD 8P
Местоположение: Русе.... Golf 3 1,8mi.ABS 1992g,Passat1,8 RP.1990g

?????????????

Мнениеот valkilmera » Чет 26 юни 2008 23:05


Какво???????????? :038: само ще пийвам :drinking: :beer а вода :guinnes НЕ???????????????????????ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ


Потребителски аватар
Jousi
Мнения: 247
Регистриран на: Вто 12 юли 2005 14:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Jousi » Пет 27 юни 2008 9:21


Имаше такава тема преди време и беше
итересна. Ето я и нея [url=http://vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t=20915&highlight=%F4%E8%EB%F2%F0%E8%F0%E0%ED%E5+++%E2%EE%E4%E]цък.[/url]


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Мнениеот Ivailo » Пет 27 юни 2008 9:35


А всъщност каните оферта ли са? Говоря за тия с активен въглен, дето се споменаха в другата тема. Чистят ли гадните работи?
Иде реч за чешмяна вода...



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 177 госта