Проект VW Vento/Jetta Mk3.....1.8Т

Теми свързани с промени по външния вид и интериора на автомобила
Потребителски аватар
baivan
Мнения: 273
Регистриран на: Вто 06 фев 2007 13:49
Автомобил: Vento
Двигател: 1.8T
Местоположение: Разлог

Проект VW Vento/Jetta Mk3.....1.8Т

Мнениеот baivan » Нед 24 авг 2008 23:56


Реших за най-добре да направя една тема където да споделям какво съм правил и какво предстои да правя по един достоен представител на VAG групата, а именно Вентото от гаража ми - 1.8 АБС :) Доста неща съм направил по колата до сега, но за жалост не съм правил снимки как точно ги правя. Занапред обаче обещавам че за всяка следваща модификация ще представям както информация така и снимков матерял, което от собствен опит знам че много помага на хора, начинаещи в тая сфера и мераклий да си направят сами нещо по колата, нещо което я прави различна(демек тЮнинг :lol: ).
Ето го и въведението :lol: в темата :

Така изглеждаше преди година и половина когато го купих :

Изображение

което и тогава доста ми хареса, нооооо може ли да не се напрай малко тюнинг :lol: . Започна се с 3-ти стоп, накрайник за крайното гърне, спирачни апарати и барабани в червено...

Изображение

Не след дълго затъмних задните джамове, сложих една цигания(но пък си ме кефи) - лепенката(сенник) на предния прозорец. И тук започна и малко по хард exterior тунинг - широк нож от Голф гти, който с малко з-г и флекс тунинг стана и за Венто. Направих си и маска по свой вкус. Тук мога да кажа че е много готино чувството когато направиш нещо сам и накрая като го погледнеш да ти хареса много крайния резултат, бая дълго носиш усмивка със себе си :)

Изображение

Разкарах иначе доста здравия DOTZ 14" и сложих Borbet 16" с гуменки 215/40. Паралелно с това колата се сдоби с новички тунинг прагове.

Изображение

В момента колата изглежда така както на тази снимка.
Относто engine tuning and suspension and..... колата е с панелен J&R филтър и газови амортесйори.

Сега за бъдещите планове които смятам да осъществя с ваша помощ разбирасе :wink:
Вече купих вежди за калниците от гти, утре ще ги шкуря и шприцвам и ако остане време боядисъм гланц. Всички други лайсни и пластмаси с малки изключения също ще бъдат боядисани гланц.
Предната броня я очакват някои изменения, задната също.
От страна на "под капака" ще се постарая да поизмуча до към 110-115 кончета. Това също ще споделям тук, а имам и питания няколко.
А уж мислех да съм кратък :lol:

Това е засега приключвам, че то станало утре.
Поздрави Baivan.

Последна промяна от baivan на Сря 29 дек 2010 11:05, променено общо 3 пъти.




Потребителски аватар
Волен
Мнения: 808
Регистриран на: Пет 07 сеп 2007 17:37
Автомобил: 1996 Polo 6N
Двигател: 1H
Местоположение: Варна...морето

Мнениеот Волен » Пон 25 авг 2008 0:08


Хубави джанти! Защо не смениш оранжевите странични мигачи с опушени? Нещо по стойката на колата ще правиш ли?
Ножа верно ли свършва 3 пръста преди края на бронята или ми се спи? :shock


Потребителски аватар
baivan
Мнения: 273
Регистриран на: Вто 06 фев 2007 13:49
Автомобил: Vento
Двигател: 1.8T
Местоположение: Разлог

Мнениеот baivan » Пон 25 авг 2008 0:14


Ми може и да ти се спи, но то си е отделно :lol: Правилно си видял, бронята на голфа е по къса. Това е част от бъдещите промени по бронята - да запълня това разстояние. Мигачите сега са червени, тва май забравих да го спомена, но мисля стоповете да затъмнявам - по точно горната част и направя ли го май ще трябва и мигачите да затъмня.
Утре ще пусна и снимка за това как съм си направил да светят стоповете, което лично мен много ме кефи.


Потребителски аватар
baivan
Мнения: 273
Регистриран на: Вто 06 фев 2007 13:49
Автомобил: Vento
Двигател: 1.8T
Местоположение: Разлог

Мнениеот baivan » Пон 25 авг 2008 0:30


Всъщност ето още сега :

Изображение

По принцип когато натиснеш спирачката светят само долните външни "квадрати" ако мога така да кажа от стоповете. Там са и габаритите. Вътрешните(по скоро само ляв) по принцип са за задна светлина за мъгла. Е аз вързах и тях към стоповете. При натискане на спирачката свети целя път отзад :lol:
Сега умувъм къде да сложа светлината за мъгла. Май ще е като на по новите ескорти доло на бронята в ляво. Някакви други предложения? :roll:

Последна промяна от baivan на Пон 19 яну 2009 18:09, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Gigabyte
Мнения: 2857
Регистриран на: Нед 29 окт 2006 9:08
Автомобил: neko drugo
Двигател: vaprosche
Местоположение: Оряхово / Велико Търнуу

Мнениеот Gigabyte » Пон 25 авг 2008 1:13


Нещата които не ми харесват:
сенника,мигачите и най-вече решетката ,една без емблема ще пасне перфектно ,а за тая джанта ти трябва окачване ;)


Потребителски аватар
batsasho1
Мнения: 152
Регистриран на: Пет 10 фев 2006 20:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот batsasho1 » Пон 25 авг 2008 6:17


Казваш кати си направил така стоповете свети целия път отзаде? А мислил ли си за този дето кара зад теб???


Потребителски аватар
baivan
Мнения: 273
Регистриран на: Вто 06 фев 2007 13:49
Автомобил: Vento
Двигател: 1.8T
Местоположение: Разлог

Мнениеот baivan » Пон 25 авг 2008 7:49


Gigabyte написа:Нещата които не ми харесват:
сенника,мигачите и най-вече решетката ,една без емблема ще пасне перфектно ,а за тая джанта ти трябва окачване ;)


На мен също не ми харесва особено този сенник, но като че ли ми харесва повече отколкото без. Искам да си намеря от тия дето надоло постепенно изсветляват и нямат надписи, но досега така и неможах да си намеря черен такъв. Мигачите ще ги оправим те са най-лесни, а колкото до решетката - тук вече мисля че всичко е въпрос на вкус. Лично на мен ми харесва така както стана. Само по един начин ми харесва повече - ето тази решетка :
Изображение

коомбинирана с тесната вежда отгоре и можеби в бъдеще ще я направя така, но за сега ще стои така.


Потребителски аватар
baivan
Мнения: 273
Регистриран на: Вто 06 фев 2007 13:49
Автомобил: Vento
Двигател: 1.8T
Местоположение: Разлог

Мнениеот baivan » Пон 25 авг 2008 7:55


batsasho1 написа:Казваш кати си направил така стоповете свети целия път отзаде? А мислил ли си за този дето кара зад теб???


Разбирасе колега :) Ако си обърнал внимание когато караш зад някое ново ауди за каква сила на стоповете иде реч....е моите с гаранция не са по-силни, а и според мен загуба от по-силни стопове няма - първо ще те виждат по-добре когато настъпиш спирачката и второ - не мисля че на някой ще пречиш особено защото все пак не се кара с крак на спирачката, а се натиска само когато има нужда. А това за патя че светел целия го казах просто на шега, с 2 допълнителни крушки по 10W малко трудни ще стане това :)


Потребителски аватар
baivan
Мнения: 273
Регистриран на: Вто 06 фев 2007 13:49
Автомобил: Vento
Двигател: 1.8T
Местоположение: Разлог

Мнениеот baivan » Пон 25 авг 2008 8:11


Пропуснал съм да спомена, че колата вече не е с илиенския накрайник, нито пък със старото гърне а с едно много запазено ремус-че накрая. Скоро ще сменя и цялата генерация напред, включително и колектора.

А сега имам едно въпросче - този извод:

Изображение

за какво е? Гледам че всички регулатори го имат.

Последна промяна от baivan на Пон 19 яну 2009 18:11, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
martineli
Мнения: 1469
Регистриран на: Пет 23 ное 2007 11:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот martineli » Пон 25 авг 2008 8:50


за е тва жълтото маркуче.вакуум му трябва там


Потребителски аватар
Li4o
Аватар:
Мнения: 2800
Регистриран на: Вто 31 авг 2004 18:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Мнениеот Li4o » Пон 25 авг 2008 8:53


martineli написа:за е тва жълтото маркуче.вакуум му трябва там

Който вакум без никакви угризения на съвестта можеш да пропуснеш при монтажа ;)


Потребителски аватар
martineli
Мнения: 1469
Регистриран на: Пет 23 ное 2007 11:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот martineli » Пон 25 авг 2008 9:16


Li4o написа:
martineli написа:за е тва жълтото маркуче.вакуум му трябва там

Който вакум без никакви угризения на съвестта можеш да пропуснеш при монтажа ;)


точно :да:


Потребителски аватар
baivan
Мнения: 273
Регистриран на: Вто 06 фев 2007 13:49
Автомобил: Vento
Двигател: 1.8T
Местоположение: Разлог

Мнениеот baivan » Пон 25 авг 2008 9:45


martineli написа:
Li4o написа:
martineli написа:за е тва жълтото маркуче.вакуум му трябва там

Който вакум без никакви угризения на съвестта можеш да пропуснеш при монтажа ;)


точно :да:


Това исках да знам. Значи това трябва да ми свърши работа:
Изображение

Няма вакуум и съответно мембрани. Вход и изход, вътре е на конус, няма гума и тнт. Как мислите?


Потребителски аватар
neiki4a
Мнения: 551
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 18:14
Автомобил: polo 6n1
Двигател: 1.4 16V
Местоположение: стара загора
Контакти:

Мнениеот neiki4a » Пон 25 авг 2008 17:43


ако не е тайна от каде го купи и за какви пари??


Потребителски аватар
baivan
Мнения: 273
Регистриран на: Вто 06 фев 2007 13:49
Автомобил: Vento
Двигател: 1.8T
Местоположение: Разлог

Мнениеот baivan » Пон 25 авг 2008 19:23


Не е тайна разбирасе :) Не съм го купувал, подарък ми е и незнам от каде е взет. Имам два такива чисто нови са, единия сигурно ще го продам защото се явява излишен, само да разбера какви пари върви.
А сега да попитам нещо - Не е ли нормално да може да се пръска филер в/у пластофикс, защото когато го праснах и засахна филера се нацъфтя и започна да се бели като йовка. Става въпрос за веждите които правя сега.



Върни се в “Оптичен тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 88 госта