проект вакумно централно-вече и със снимки

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
plameniirina
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 09 юни 2008 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

проект вакумно централно-вече и със снимки

Мнениеот plameniirina » Сря 03 сеп 2008 21:42


преди доста време бях пуснал тема как се слага вакумно централно, но за жалост така и никои неможа да ми помогне,
затова реших да я пусна тая тема ако на някои му се наложи да си има идея как става...
не е трудно, но иска доста време и нерви,че ако забравиш нещо пак разглобяваш вратите на ново и така...


внимаваите като си купувате централно втора употреба, да ви дадат всички маркучи, снадките за тях и всички брави, защото на тях са машинките

снимал сам ги такаче да се вижда кои цвят маркуч за къде е






Изображение

това е предна дясна врата
- сменяте бравата след това като пракарвате маркуча внимавате стъклото да не го затисне,че ще измакне маркуча от бравата


Изображение

от тук през вратата влиза в купето

Изображение

Изображение

махате пласмасите на праговете, те са с едни щипки така че само дигате нагоре и под тях кам задната врата

Изображение

Изображение

Изображение

от тук се разклоняват за лява и дясна страна

Изображение

маркуча които ги разделя на лява и дясна страна минава пред задната седалака под мокета, внимавате да не го затиска седалката за целта трябва да свалите седалките, за да ви е по лесно

Изображение

от тук се разклоняват за багажника, резервоара и за комресора/вакум помпата/

Изображение

наи-трудната част е да пракараш маркуча за багажника, защото тои минава покреаи /гредата до/ стъклото

Изображение

Изображение

така изглежда машинката в багажника

Изображение

а така изглежда машинката в предна лява врата









комресора несъм го слагал аз, понеже неразбирам от тоци








ака някои иска да пита нещо 0896667677

Последна промяна от plameniirina на Чет 04 сеп 2008 2:25, променено общо 17 пъти.




plameniirina
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 09 юни 2008 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот plameniirina » Сря 03 сеп 2008 21:44


spam

Последна промяна от plameniirina на Сря 03 сеп 2008 21:59, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Сря 03 сеп 2008 21:45


plameniirina написа:някои знае ли как се качват снимки че аз немога
а без тях фаида няма от темат ми
http://vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t=9617


Потребителски аватар
lucky7o
Мнения: 960
Регистриран на: Чет 22 май 2008 23:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот lucky7o » Чет 04 сеп 2008 23:06


Добре си го направил и "нащракал" ама тея снимки ужасно големи... За да видя снимката "прелиствам" като когато тръгна на морето с карта (тип книжка) :roll: Едните са малки а другите...


Потребителски аватар
d.borimirov
Мнения: 655
Регистриран на: Пон 07 яну 2008 18:26
Автомобил: MK3_ABF
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Мнениеот d.borimirov » Пет 05 сеп 2008 3:35


lucky7o написа:Добре си го направил и "нащракал" ама тея снимки ужасно големи... За да видя снимката "прелиствам" като когато тръгна на морето с карта (тип книжка) :roll: Едните са малки а другите...


при мен пък са си ок :roll:


Потребителски аватар
juve
Мнения: 2255
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 22:43
Автомобил: Pasat B3-Seat Leon TDI
Двигател: AAZ - ALH
Местоположение: Пловдив

Мнениеот juve » Пет 05 сеп 2008 19:59


Добре , колега , постарал си се , ..само не разбирам - не са ли отречени тези системи ? мислех , че всичко става вече с ток - няма помпи , няма маркучи ...... просто като фасул , така да се каже ...... нямаше ли нещо само електрическо ?
П.с моя пасатор е с такава система - не ми създава ядове , и все пак мисля , че е подозрителна тази система .....( моята и то като вид ) ... :)


plameniirina
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 09 юни 2008 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот plameniirina » Пет 05 сеп 2008 20:50


на колегата lucky7o ако имаш скаип мога да ти пратя снимките



а на колегата juve това ми излезе доста по-евтино тука в бургас ми искаха по 30 лв на машинка без поставянето


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Пет 05 сеп 2008 21:56


juve написа:не са ли отречени тези системи ? мислех , че всичко става вече с ток - няма помпи , няма маркучи ...... просто като фасул , така да се каже ...... нямаше ли нещо само електрическо ?
:)

не са, не са... най идиотоустойчивата система е това. няма издънка. лесно се поддържа, лесно се диагностира...
минаха на ел заради бързия достъп. щото са индианци... не може да изчака да направи хммммммммм и тогава да дръпне дръжката, а трябва веднага.
електрическите не си ги ял затва са ти по добри...mhihi
ялови са та знае ли се... ама...прогрес (да им го наръгам у подобренията... :evil: )


Потребителски аватар
jagler
Мнения: 1203
Регистриран на: Нед 15 юли 2007 14:08
Автомобил: PASSAT B-5.5
Двигател: ALZ 2002
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот jagler » Пет 05 сеп 2008 22:56


Те затова ги има по опелите ,ако бяха хубави ел.ключалките щяха да ги внедрят в Мерцедес ,които са вакуум... :wink:


Потребителски аватар
juve
Мнения: 2255
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 22:43
Автомобил: Pasat B3-Seat Leon TDI
Двигател: AAZ - ALH
Местоположение: Пловдив

Мнениеот juve » Нед 07 сеп 2008 8:12


Те затова ги има по опелите

Хех , ако щете вярвайте , ама точно заради опел се сетих ..... колегите ми имат опели най вече ( будали ;) ) и току на някой сдаде багажа някоя машинка , обаче те - гяволи .... отиват до Аутопарс ако не се лъжа и хоп - 1 машинка - 5-7 лева ако не се "гъзикат " нещо и карат .... та затова ми дойде на акъла , че ако човек си ги слага допълнително ще е доста по тънко и не по малко устойчиво ......
Относно Мерцедес - на нашия единия спринтер с фул пакет ключалките са електрически ..... имаме някакъв проблем с някой сноп до вратите и като си караш по влажно време понякога чаткат отвори-затвори в такт с музиката :)



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 177 госта