проблем с бутилката-събира по-малко литри?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
beni barzia
Мнения: 137
Регистриран на: Нед 24 юли 2005 23:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

проблем с бутилката-събира по-малко литри?

Мнениеот beni barzia » Вто 31 яну 2006 16:49


бутилката ми е 40л. и не мога да разбера защо не може да събере повече от 25л.,какво става :roll:
въздух ли има в нея,незнам и ако има какво да правя за да го изкарам :roll:




Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Вто 31 яну 2006 16:59


Доколкото знам има клапан който при определено налягане спира пълненето на бътилката. Незнам дали се настройва този клапан, или е заводски настроен и не подлижи на корекции. Мисля че е по-вероятно да е заводски настроен и да не позволява допълнителни регулировки. Ако има газаджии да казват!!!


Потребителски аватар
Lawyer
Мнения: 1769
Регистриран на: Пет 15 апр 2005 15:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Lawyer » Вто 31 яну 2006 17:38


Моята е 40 л, трябва да събира 80 %, т.е .32 л, но повече от 27,5 л не събира!


Потребителски аватар
brother_Tom
Мнения: 166
Регистриран на: Пет 17 сеп 2004 18:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот brother_Tom » Вто 31 яну 2006 18:18


Тъй като не знам за каква бутилка става дума ето малко обща информация.
На бутилката има сонда с груб филтър през който минава газта, предпазен клапан и поплавъков механизъм управляващ клапана за "край на зареждането". Настройката на този поплавък определя нивото/обема до който може да се напълни една бутилка. Обикновенно се настройва да изключва пълненето при достигане на 80-90%(ако не ме лъже паметта) от обема на бутилката. При монтажа на цилиндричните бутилки голямо влияние оказва първоначалното фиксиране/ завъртането/ на бутилката около оста и. Понеже никой не мери когато се монтира бутилката а се гледа "на око" всяка бутилка поема различно количество газ. Предпазният клапан би трябвало да сработи ако откаже клапана на поплавъка и бутилката започне да се пълни над 100% :horror: При някои модели е възможно да се регулира поплавъковият механизъм управляващ клапана за "край на зареждането" (моят е такъв). Но най-просто е да се завърти малко бутилката около оста и (ако е цилиндрична) и веднага ще се промени обема който ще поема. За другия начин се отваря бутилката и се бъзика лостовия маханизъм на поплавъка :wink:


didoriginal
Фотограф на VWClubFest
Мнения: 2271
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот didoriginal » Вто 31 яну 2006 18:22


brother_Tom написа:...За другия начин се отваря бутилката и се бъзика лостовия маханизъм на поплавъка :wink:


Това според мен изобщо не трябва да се посочва като вариант! :)


Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Мнениеот IvanMan » Вто 31 яну 2006 18:23


изправи бутилката, сондата да отиде на горе и ще започне да събира повече.


Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Вто 31 яну 2006 18:44


brother_Tom написа:...

колега мнго добре и почти изчерпатилно си дал отговор. Ако не е тайна в какво положение на сондата се пълни най-много бутилката, и в сила ли е това за всички сонди или различните модели са на различен принцип и от там ....


Потребителски аватар
SnowMaster
Мнения: 699
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 12:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот SnowMaster » Вто 31 яну 2006 19:46


ще кажа какво направи един газаджия на кола която въобще не иска да зарежда.някой друг да направи изводите.ТАКА взе една цепеница и бум по бутилката.Вика на собственика :Ходи да зареждаш a boi de


Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Вто 31 яну 2006 19:51


SnowMaster написа:ще кажа какво направи един газаджия на кола която въобще не иска да зарежда.някой друг да направи изводите.ТАКА взе една цепеница и бум по бутилката.Вика на собственика :Ходи да зареждаш a boi de

Колега това се прави когато газта ти е свършила, а не можеш да заредиш.
Поплавака заяжда и клапана остава затворен. В служебното Уно си имахме дървен чук.


Потребителски аватар
SnowMaster
Мнения: 699
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 12:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот SnowMaster » Вто 31 яну 2006 21:31


10х


Потребителски аватар
beni barzia
Мнения: 137
Регистриран на: Нед 24 юли 2005 23:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Мнениеот beni barzia » Вто 31 яну 2006 22:57


добре де,а ако в бутилката има въздух как може да го махна :roll:


Потребителски аватар
dready
Мнения: 1844
Регистриран на: Сря 25 май 2005 19:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dready » Вто 31 яну 2006 23:29


Според мен всичко зависи и от налягането на на бензиностанцията.Например в Търговище ми напълниха в 60л бутилка 59.700л газ.Минах 240 км.И на Ботевград реших да допълняи да я засека.Човека сипа 4 литра и каза напълни се.Ходи си засичай после колко ти харчи на газ


Потребителски аватар
brother_Tom
Мнения: 166
Регистриран на: Пет 17 сеп 2004 18:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот brother_Tom » Сря 01 фев 2006 8:00


Най-общо казано механизма на поплавъка упрвляващ клапана е почти като на тоалетно казанче. Единият вариант е да се огъне лоста на който е закачен поплавъка в съответната посока (разбира се така че, след това да е възможно да го напъхаш в отвора на бутилката :wink: и да не се удря в тръбичката на сондата защото после се прилага технологията с дебелета тояга :lol ) При беларуските бутилки се разхлабва една втулка, която се завърта около оста си и чрез нея се регулира много прецизно кога да изключва. При BRC за тороидална бутилка става с презацепване на зъбните колелца. Коригирал съм и lovato, но не си спомнян как точно gruebel, но не беше нищо сложно. С две думи корекцията на обема за пълнене на бутилките не е нищо сложно и опасно стига да не се правят необмислени щуротии. Преди 20 години това беше на мода- да се пълни бутилката на 101% защото между София и Варна имаше газстанция само в Лясковец. Сега са "На всеки километър" и на практика е безмислено да носиш излишен товар, а и разликата в цената не е повече от 1-2ст за литър.

А за това в кое положение се пълни най-много зависи от вида на бутилката. И в "нормална" бутилка и в "пура" а често и в тороидална се поставят едни и същи поплавъци. Най-капризни са тороидалните защото при тях има поне 3 вида варианти за монтаж. Номера е така да се монтира механизма на поплавъка че да се движи по най-големият възможен вертикален диаметър на бутилката, без да опира в стените и. 3D imagination :ihihih:


Потребителски аватар
madmen
Мнения: 3032
Регистриран на: Сря 08 дек 2004 10:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливница

Мнениеот madmen » Сря 01 фев 2006 9:24


Първо да кажа за всичко което е написал brother_Tom bowdown

Сега по същество - мисля че beni barzia говори за друг проблем , който и при мен се получи наскоро но само веднъж и така и не успях да разбера защо :
Отивам на газ-станцията празен и зареждам около 34литра , карам си на газ и изминавам около 220км, колата почна да глъхне на високи обороти , мъка ... оставих я да поработи на място - загасна след малко... опитвам да запаля на газ - нъцки(въобще всички признаци че е свършила газта), превключвам на бензин, паля и отивам на газостанция..... зареждам само 21 литра и изключва ..... след това си минах около 350 км. докато се свърши пак..... :shock
Колата е ААМ, изп.Ловато, бут.40л., ключ ръчен!
Действието се развива 21-22 януари(беше хладничко, но не чак много)


Потребителски аватар
beni barzia
Мнения: 137
Регистриран на: Нед 24 юли 2005 23:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Мнениеот beni barzia » Сря 01 фев 2006 9:39


преди си пълнеше до 35л.и спираше,а сега само 25л. та затова питам дали не са ми сипали въздух и затова да не може да събере повече
мисля че бутилката беше Марини или Ловато,трябва да видя иначе си е обикновена цилиндрична бутилка



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта