Възможно ли е? - бутилка на мястото на рез. гума

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
dj_nako
Мнения: 1479
Регистриран на: Пон 26 дек 2005 19:09
Автомобил: Golf 5 tsi
Двигател: BMY 2007
Местоположение: Пловдив

Възможно ли е? - бутилка на мястото на рез. гума

Мнениеот dj_nako » Сря 01 фев 2006 18:57


възможно ли е да си закупя от някаде и да ми я поставят де АГУ която да е на мястото на резервната ми гума в багажника на голф 3.колко литра и колко парички ще струва тя?




Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Сря 01 фев 2006 19:05


Колега доколкото те разбирам искаш АГУ чиято бутилка за газ да е на мястото на резервната гума. Всички сервизи за поставянето на АГУ предлагат и бутилки.Проблема обаче е че на Голфа мястото за резервна гума е плитко, и ако поставиш ториадална бутилка (с формата на гума) мисля че ще повдига мокета. Поне аз като си поставях така ме информираха. Може би съществуват и по-малки ториадални бутилки но сигурно и по-трудно се намират. На баща ми на пасата комби е ториадална и трудно се затваря капака над бутилката. Ако някой от колегите знае къде има такива бутилки да казва.

п.п. аз си сложих 28 литрова. Търсих възможно най-малката.Вече на всеки ъгъл има газстанция. И не ми заема много място.

Последна промяна от ANNIHILATOR на Сря 01 фев 2006 19:10, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
ЧАНДЛЪР БИНК
Мнения: 456
Регистриран на: Пон 25 апр 2005 14:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот ЧАНДЛЪР БИНК » Сря 01 фев 2006 19:06


Не става бутилката е висока и надига. Е ако не ти пречи този факт можеш да сложиш такава бутилка


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот LILO&STICH » Сря 01 фев 2006 19:20


и като си сложиш там,помисли и къде ще метнеш резервната гума?може би под задната седалка???


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VWGT » Чет 02 фев 2006 11:09


аз сега в събота ще слагам бутилка на това място при, казаха даже че имало два вида бутилки 40 и 45 литра, които би могло да влезнат, имам отгоре метален капак, който трябва да се затваря ... какво ще стане ще пиша след събота ако още те интересува :)


Потребителски аватар
smg
Мнения: 414
Регистриран на: Вто 29 юни 2004 0:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот smg » Чет 02 фев 2006 11:24


И между другото знай, че бутилките за място на резервната гума са доста по-скъпи :!:
Аз лично не виждам никакъв смисъл да се слага такава, но въпрос на вкус......


Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Чет 02 фев 2006 19:17


VWGT написа:аз сега в събота ще слагам бутилка на това място при, казаха даже че имало два вида бутилки 40 и 45 литра, които би могло да влезнат, имам отгоре метален капак, който трябва да се затваря ... какво ще стане ще пиша след събота ако още те интересува :)

Колега при тебе ще стани! На Бащами пасата е комби и бутилката му е на мястото на резервната гума, само че ламаринения капак се затваря малко със зор. И най-гадното е че резервната гума винаги му е в багажника. Единсвеното приемущество, е че когато се наложи да качиш някой по-обемист багаж можеш да рискуваш да караш без резервна гума и да си свършиш работа.


Потребителски аватар
Iavor
Мнения: 3233
Регистриран на: Пон 07 фев 2005 17:27
Автомобил: Škoda Octavia VRS
Двигател: CEGA 2008
Местоположение: София

Мнениеот Iavor » Пет 03 фев 2006 9:48


ANNIHILATOR написа:Колега при тебе ще стани! На Баща ми пасата

Колата на VWGT е доста по-различна от Пасата и,както останалите колеги са написали,няма да се събере на мястото на резервната гума.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VWGT » Пет 03 фев 2006 10:16


Iavor написа:Колата на VWGT е доста по-различна от Пасата и,както останалите колеги са написали,няма да се събере на мястото на резервната гума.

хм, само ще кажа "дано не сте прави" защото ще ме вкарате в много размисъл ако не стане кво да правя :cry:
обадих се на Павката и Лъчо, които много хора ги препоръчаха, та те това ми казаха по телефона, но какво ще стане утре ще разбера .. и ще пиша..
иначе проблема с гумата съм го решил, вече имам почти готова кутия, в която ще вкарам резервната гума + други разни джаджи (много мразя разхвърлян багажник, затова даже съм решил да я типицирам подходящо), плюса на цялата работа е не като ми потрябва багажник да карам без резервна, а да мога да я намествам според свободния обем :wink: . Засега обаче ще зачакам, за да не дойде накрая кръчмаря с друга сметка ...


Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Пет 03 фев 2006 10:16


Извинявам се.На аватара това ми се видя като пасат и не бях прочел под него какво пише.
Определено не знам как стоят нещата при Г3, вариант , комби.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VWGT » Съб 04 фев 2006 17:48


сложиха ми АГУ-то и какво обещах, пиша впечатления :)

всичко стана перфект, сложиха 45 литрова бутилка на мястото на резервната, остана място и за крика да си прибера в дупката, че и железния капак се затваря без проблеми и нищо не се надига!


Потребителски аватар
ЧАНДЛЪР БИНК
Мнения: 456
Регистриран на: Пон 25 апр 2005 14:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот ЧАНДЛЪР БИНК » Съб 04 фев 2006 22:00


Ми няма да надига я да беше писал че говориш за галф3 комби (поне аз не разбрах)


Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Нед 05 фев 2006 11:53


То и аз не бях разбрал. Де да можеше в г3 да сложа такава бутилка. То сигурно може ама бутилката трябва да е или по поръчка или няква незнам си от къде.


Потребителски аватар
landwarrior
Мнения: 1943
Регистриран на: Нед 10 юли 2005 19:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: land of the free,home of the brave

11

Мнениеот landwarrior » Нед 05 фев 2006 12:00


за нещо не мога да разбера къв е тоя зор за тия бутилки ,кво значение има дали ще ти сложат бутилакта там а гумата ще се чудиш каде да я завираш или както правят повечето или се търкаля из багажника или зад седалката Screwy ,


Потребителски аватар
DragoGT
1/8 перничанин
1/8 перничанин
Мнения: 10772
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот DragoGT » Нед 05 фев 2006 13:27


идеята е че веднъж сложено обикновенна бутилка неможе да се мести
а гумата можеш да я нагаждаш спрямо багажа...



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 203 госта