Стрелка на температурата.

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
dino27
Мнения: 41
Регистриран на: Пет 04 май 2007 8:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище

Стрелка на температурата.

Мнениеот dino27 » Сря 12 ное 2008 13:46


Здравейте колеги.Моля за помощ за един проблем.Стрелката за температурата се вдига когато си поиска.Не знам какво да правя.За мен е важно да я следя.Моля помогнете.Предварително благодаря на отзовалите се.




Потребителски аватар
snupeca
Мнения: 11200
Регистриран на: Чет 03 юли 2008 8:26
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: ALH
Местоположение: Смолян
Контакти:

Мнениеот snupeca » Сря 12 ное 2008 13:49




Потребителски аватар
dino27
Мнения: 41
Регистриран на: Пет 04 май 2007 8:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище

Мнениеот dino27 » Сря 12 ное 2008 13:55


Мерси за бързото съдеиствие.Търсих и аз с търсачката но не успях да намеря нещо съществено.Май не ми е много работа. :? :lol:


Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

Мнениеот fichtenweg » Сря 12 ное 2008 16:16




Потребителски аватар
passenger
Мнения: 843
Регистриран на: Пон 30 окт 2006 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Б5 1.8 ADR, Газ / Бензин

Мнениеот passenger » Чет 13 ное 2008 10:37


Ако имаш възможност пробвай от някой друг колега или приятел да вземеш неговия датчик и да видиш резултата. Съдейки по мотора ти би трябвало да е като при мен: 1 датчик с четири крачета.
Сещаш се че ако с неговия (който се предполага че трябва да работи), ако всичко е ок - значи трябва нов.
Ако не търсиш другаде проблема както са написали по цитираните теми.


stoko77
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 19 ное 2008 20:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот stoko77 » Сря 19 ное 2008 21:14


Колега ако проблема не е в датчика ,тогава остава да е в арматурното табло!При мен беше същото - стрелката започва да работи когато мина през неравност или ударя силно таблото отгоре! Свалих и отворих таблото и намерих студена спойка на стабилизатора на напрежение! Запоих го и от тогава уреда работи винаги!! Пробвай с това - понеже таблото се сваля лесно!! Мисля че това ти е проблем защото и друг приятел с Пасат се оплаква от това!!! Успех ти желая! :)


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7920
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: Skoda Karoq FL + Passat B4 Syncro
Двигател: DXRB AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zfa159 » Сря 19 ное 2008 21:20


И така и така си разглобил таблото - презапой всяка спойка,която ти се вижда съмнителна и аз лично ти препоръчвам да си запоиш и самия стабилизатор за цокъла му - там се получава окис с времето и започва да се лигави....при мен откакто го запоих нямам проблеми а иначе на външен вид нямаше нито окис нито спукана спойка ама уреда показа доста стабилно преходно съпротивление между цокъла и крачето на стабилизатора и....ги запоих и 3-те :)
Успех!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 60 госта