Шумоизолация в апартамент

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Шумоизолация в апартамент

Мнениеот One » Пет 13 фев 2009 15:14


И аз да се включа с питане извън автомобилите

Значи, искам да шумоизолирам само една стена 12 кв.м. граничеща със съседи кретеноиди
За лош късмент в стаята на малкия много се чува от тях и детето се буди
Разговори с дебилното семейство не помогат, ще им бъде върнато тъпкано, но сетаки малкия трябва да спи.

Стаята е напълно завършена и обзаведена, така, че ми трябват идеи от типа готови панели, които не включват последващи шпакловки и т.н довършителни дейности свързано с мърсотия и прахоляк. И максималната дебелина не може да е повече от 5 см. заради съществуващото обзавеждане.

Бях се насочил към корка, но хората от Коркова къща бяха достатъчно коректни да ми кажат, че не става с техните изделия това, което искам, въпреки ,че в сайта им за корка пишеше хубави неща.

Резгледах и предлаганите от Ди Трейд изолации, но не знам колко са ефективни

Доста рових и четох из нета, но ми трябва инфо от първа ръка - не да направя нешо подведен от реклма и описание в сайт, което после да се окаже без ефект

Бих искал да споделят мнение и пряк опит само хора, които се раелизирали и използвали подобно нещо и да ми дадат съвети и насоки за действие

Благодаря предварително




N/A
Мнения: 15
Регистриран на: Нед 25 яну 2009 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Шумоизолация в апартамент

Мнениеот N/A » Пет 13 фев 2009 15:19


един барабанист в моят блок си бе изолирал една малка стая с налепени по стените картони от яйца :Mr Green Fun


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: Шумоизолация в апартамент

Мнениеот moimoimoi » Пет 13 фев 2009 15:31


значи колега звука се разпространява чрез въздуха-няма ли въздух-няма и звук
значи можеш да праснеш една дограма на тая стена,колкото и нелоги4но да звучи,или само стъклопакет,само че трябва да е с добре изсмукан въздух отвътре
друг вариант за които се сещам е: пвц-термопанел,това са изолационни плоскости 2-3 см от двете страни на които има пвц покритие, използва се пак при направата на дограма и се слага вместо стъклопакетите и е бял на цвят и мисля че ще е по евтино даже
а точно какъв е проблема-силна музика или силноговорящи индивиди?
ако е от музика........може би спасение няма,освен частични резултати ,все пак вибрациите се разпространяват и по сградата


Потребителски аватар
embi4a
Мнения: 695
Регистриран на: Чет 11 яну 2007 11:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Шумоизолация в апартамент

Мнениеот embi4a » Пет 13 фев 2009 15:35


Според мен ще трябва да се изолира и пода за максимален ефект. Само стената няма да ти свърши работа. Обикновенно шума се предава най-добре по плочата. Може да си направиш с вата и върху ватата слагаш гипсокартон, минаваш една боя и си готов.


Потребителски аватар
Varbona
El Presidente
Мнения: 7655
Регистриран на: Пон 28 юни 2004 14:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Шумоизолация в апартамент

Мнениеот Varbona » Пет 13 фев 2009 15:43


Колега Оне, не е съвсем по темата ти, но днес четох това:

Всеки софиянец, който реши да прави ремонт на апартамента си, трябва задължително писмено да уведоми съседите най-малко 24 часа преди да започне да чука.

Задължение за писмено уведомление при ремонт е предвидено в окончателния вариант на Наредбата за обществения ред в София. Столичният общински съвет ще я приема през март, а текстът е пуснат на сайта на общината.

Освен досегашната забрана за викане, шумен говор, пеене, свирене на обществени места, нов текст забранява "създаването на неестествен шум". В наредбата обаче не се казва какво се разбира под това.

Новост в наредбата е, че най-после се забранява врачуването из София.


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Шумоизолация в апартамент

Мнениеот One » Пет 13 фев 2009 15:47


колеги, помолих за мнения и впечатления от реализирани неща...

пояснявам
разделящата стена е тухла 4-ка ама иззидана за по евтино на строителя настрани с тясната част, а не както било по стандарт със широката част за по-добра изолация :)

тавана е с гипс-картон отгоре с каменна вата и под алуминиевите ламели към плочата са сложени гумени подложки, пода с 5 мм изолация под 9 мм ламинат

засега искам да се спася от виковете и красъците на родителите и на невръстното им съкровище, което е на 3 годинки (да е живо и здраво) и си ляга не по рано от 01.00 през ноща......

Варбоне. таз наредба е хубаво нещо , но се отнася за общински жилища и имоти....
наскоро имах спор със съсед-юрист баш по таз тема :)


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Шумоизолация в апартамент

Мнениеот AmW » Пет 13 фев 2009 20:11


Изображение

+ ламперия на 2,50метра мисля, че бяха в практикер.С фолио са и са като ламинирания паркет.
А ако не ти харесва такъв цвят за стената, обикновенна и след това боядисваш.


Потребителски аватар
galaboff
Мнения: 426
Регистриран на: Пет 03 ное 2006 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Шумоизолация в апартамент

Мнениеот galaboff » Съб 14 фев 2009 10:06


Аз бих сложил 5см топлоизолационна плоскост като фибран примерно, лошото е, че за да се докара вид на стената трябва да се шпаклова и т.н....
Иначе варианта с ламперия е добър, зад нея може да се сложат по-тънки топлоизолации, които между другото доста прилично шумоизолират...


Потребителски аватар
kokobul
Мнения: 470
Регистриран на: Пет 09 сеп 2005 20:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Шумоизолация в апартамент

Мнениеот kokobul » Съб 14 фев 2009 12:44


galaboff написа:Аз бих сложил 5см топлоизолационна плоскост като фибран ...

Ватата е по-добра от фибрана и като звукоизолация и като топло.
Ватата(10см двойна ) в комбинация с дървената ламперия както е казал колегата е добро решение ако няма място за 10см може да се натисне позволява :D

но няма хубаво и чисто .....измъчи една седмица и после се кефи


Потребителски аватар
Demon
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 17 яну 2005 15:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Шумоизолация в апартамент

Мнениеот Demon » Пет 20 фев 2009 12:52


Здравей,
За шумоузолация използванните материали трябва да имат висока маса и големи вътрешни загуби. От тук иде че няма как да не е обемно и тежко. Най-добри резултати дават многослойните конструкции при които се комбинират свойствата на различни материали. Обикновено се изпълняват като композитни окачени конструкции, като например няколко слоя гипскартон/гипсофазер с демпващ матеиал по средата. Необходимо е и да се използват и по-специални акустични окачвачи.
Още нещо специфично е че за ефективна изолация е необходимо изилирането на всички стеи + тавана и пода.
От всичко до тук казано става ясно че не е нито евтина нито лесна подобна операция.
Само в заключение виж това. За съжаление никой не го внася официално в българия, а и цената му е височка. Предимстово му е че е доста ефективно и можеш да залепиш гипскартон директно върху стената.
Надявам се да съм ти бил полезен...

П.П: Кори от яйца, стиропор и други подобни просто не вършат работа.....


Потребителски аватар
Stoi
Вечен БАН
Мнения: 2115
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 21:02
Автомобил: Golf2EJettaMk2coupeZZR600
Двигател:
Местоположение: Кричим
Контакти:

Re: Шумоизолация в апартамент

Мнениеот Stoi » Пет 20 фев 2009 13:59


Значи в звукозаписните студия използват нещо като дунапрен ,но с особенна форма...цялото е на пирамидки. Свържи се с някой музикант или човек който е навътре с тази материя !

http://www.siper-bg.com/bg/?cid=10&id=257&spid=65


Потребителски аватар
Demon
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 17 яну 2005 15:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Шумоизолация в апартамент

Мнениеот Demon » Пет 20 фев 2009 15:56


Пирамидките на се използват за шумоизолация! Има огромна разлика между звукоизолация и акустична обработка на едно помещение.
Ако си решил да търсиш някой за консултация
www.stivox.com


Потребителски аватар
BigTo
Мнения: 576
Регистриран на: Пон 21 юли 2008 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: Шумоизолация в апартамент

Мнениеот BigTo » Пет 20 фев 2009 16:24


Колега, същият проблем, само че с глухи съседи, ндавикващи се с телевизора, който е на макс. Реших си проблема, с изолационна вата и YTONG-5см, зидане на втора стена между тях вата, шпакловка боя и спи градът и децата в него, но е трудоемко и свързано с прахоляк, но е идеалното решение.


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Шумоизолация в апартамент

Мнениеот One » Пет 20 фев 2009 16:46


мерси колеги за съветите и предложенията, НО нищо свързано с допълнително строителство и т.н. зидарии и шпакловки не ми влизат в плана - както съм писал най-в началото....
сега проучвам вариантите за т.нар генериране на бял шум (дефазиране на звука)- система за неутрализиране на звука със звук.....устройството улавя честотния диапзаон на околния звук и генерира звук с обратната честота - и така го неутрализира.

ако някой има повече инфо да даде....


XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Шумоизолация в апартамент

Мнениеот XpacTa » Пет 20 фев 2009 17:21


Не че нещо, ама като те гледам ще стигнеш до варианта - слагане на антифони на децата. Единствените приемливи решения са отстраняване източника на шума или шумоизолиране на стената. Какви са тези бели шумове?!?



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта