проблем с бутилката-събира по-малко литри?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
brother_Tom
Мнения: 166
Регистриран на: Пет 17 сеп 2004 18:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот brother_Tom » Сря 01 фев 2006 13:01


Едната вероятност е да се е разбазикал поплавъка-да изключва по-рано. Другото обяснение е че наливаш на колонка с много ниско налягане.
Обикновенно налягането на газта по колонките трябва да е 10-12 атм( по спомени). Ако наливаш от колонка с ниско налягане на помпата сипваш докато се изравни налягането в твоята бутилка и това от помпата на колонката. Естествено и t оказва известно влияние. За това някои специалисти като преливат от домашна бутилка в тази на колата поливат домашната с топла вода- да повишат налягането и да вкарат повечко газ в колата. Карай спокойно докато се постопли времето и опитай различни газстанции




Потребителски аватар
beni barzia
Мнения: 137
Регистриран на: Нед 24 юли 2005 23:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Мнениеот beni barzia » Сря 01 фев 2006 15:00


еми ще опитам и благодаря за отговорите


Потребителски аватар
beni barzia
Мнения: 137
Регистриран на: Нед 24 юли 2005 23:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Мнениеот beni barzia » Сря 15 фев 2006 19:15


колеги,един приятел ми каза че може да не съм поставил бутилката така че да не събира 80%,демек да съм поставил сондата малко по нагоре или по надолу и затова да не събира повече от 25л.-възможно ли е :roll:
имам предвид да съм завъртял бутилката заедно със сондата малко по нагоре или по надолу


Потребителски аватар
beni barzia
Мнения: 137
Регистриран на: Нед 24 юли 2005 23:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Мнениеот beni barzia » Чет 16 фев 2006 23:01


айде бе хора кажете има ли такава вероятност :(


Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Чет 16 фев 2006 23:14


Ами понапред в тази тема някой беше писал че това е възможен проблем. Но трябваше да заредиш от различни бензиностанции за да видиш дали няма разлика при зарежданото количество на различните места.
Това пак някой го беше писал, тъй като на различните газстанции е различно максималното налягане. Е те тва го правят с цел да лъжат нас самите.


Потребителски аватар
beni barzia
Мнения: 137
Регистриран на: Нед 24 юли 2005 23:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Мнениеот beni barzia » Пет 17 фев 2006 18:51


ама аз зареждах и същото положение :(


Потребителски аватар
Jerom
Мнения: 2703
Регистриран на: Пон 29 ное 2004 10:45
Автомобил: Golf II
Двигател: RF
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Jerom » Чет 16 мар 2006 19:44


И при мен се получи така...преди си събираше по 52л (бутилка 60л) а сега спира на по-малко от 30 :roll: ако отида на газаджия (и къде) колко би ми стръвало да я оправат?


Потребителски аватар
pavkata
Мнения: 20
Регистриран на: Пон 21 мар 2005 22:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот pavkata » Чет 16 мар 2006 22:23


По принцип мултиклапанния механизъм с нивомера трябва да се монтира под 60 градуса наклон спрямо пода за да работи вярно ,обаче газаджиите рядко го спазват.По им изнася твърдението: "Ами те механизмите не са точни". Прави се просто: разхлабват се скобите и цялата бутилка се завърта нагоре или надолу докато се постигнат въпросните 60град. има се предвид равнината на гърловината на бутилката.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 149 госта