Кое фолио е по хубаво (качествено)

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Godzy84
Мнения: 37
Регистриран на: Сря 21 май 2008 0:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот Godzy84 » Вто 12 май 2009 0:04


колеги единствената функция на фолиото (за мен лично) е UV- защитата - малко по-хладно държи в колата, т.е. лятото като напече по-бавно (то е неизбежно) да става ад в колата..... това със затъмнените стъкла не ме кефи нещо.... та в тоя ред на мисли, има ли напълно прозрачно фолио с UV-защита :?:
Или казано по друг начин - % на затъмнение влияе ли на UV-защитата :?:




Потребителски аватар
profesor humel
Мнения: 451
Регистриран на: Пет 08 май 2009 13:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот profesor humel » Вто 12 май 2009 11:01


колега и аз сам на тва мнемие даже бях ги затамнил сички ама си имах проблем с полицаичетата и свалих предните няма такова прозрачно фолио което да пази от сланцето по точно нз не сам чувал до сега за мене колкото е по тамно фолиото толко повече пази :)


Потребителски аватар
дзвера
Мнения: 867
Регистриран на: Сря 07 ное 2007 9:21
Автомобил: ford escape
Двигател:
Местоположение: отвъд голямата локва

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот дзвера » Вто 12 май 2009 21:21


аз си взех от най-светлото фолио "хамериканско"за 10 лв в една кутия със знамето на сащ и едно от 3 лв и това от десет е по добро през него се вижда много по ясно а това от 3 "размазва ' и е по дебело това 10 левовото слага се по лесно аз успях само едно парче да съсипя а слагах за 2ри път :drunk


Потребителски аватар
ligustrum
Мнения: 510
Регистриран на: Пет 21 мар 2008 23:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот ligustrum » Съб 23 май 2009 0:24


добре де,ами като е заоблен джама(заден на пасат-комби В3)хвърлих две дължини :banghead: и не става и не става...по краищата се получават въздушни гънки :evil:


Потребителски аватар
дзвера
Мнения: 867
Регистриран на: Сря 07 ное 2007 9:21
Автомобил: ford escape
Двигател:
Местоположение: отвъд голямата локва

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот дзвера » Съб 23 май 2009 17:42


при заоблен джам или пистолет за горещ въздух или специалист


Потребителски аватар
bulaki
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 12 ное 2006 14:41
Автомобил: VW Passat B8 variant Hight Line
Двигател:
Местоположение: София,кв. Горубляне, ул. Лазар Плачков 10
Контакти:

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот bulaki » Нед 24 май 2009 20:52


:да:
На това фолио от 3 лв не става с пистолета,защото се стопява като започнеш да го грееш,понеже е много тънко :wink: (личен опит)


Потребителски аватар
Wr450f
Мнения: 310
Регистриран на: Пет 10 окт 2008 13:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот Wr450f » Нед 24 май 2009 22:06


Не знам колега моито го пекох на 300 градуса (китайско от 3лв)само в горния край по стъклото и по ръбовете и печем 10 секунди мина с шпаклата и пак така около 10 пъти и нищо му няма.


Потребителски аватар
bulaki
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 12 ное 2006 14:41
Автомобил: VW Passat B8 variant Hight Line
Двигател:
Местоположение: София,кв. Горубляне, ул. Лазар Плачков 10
Контакти:

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот bulaki » Нед 24 май 2009 23:40


Ако го грееш само за да залепи на страничите стъкла става и нищо няма да му стане от горещият въздух особено с 300 градуса освен да залепне по-бързо,но за да го огънеш за задно стъкло не става на 100%,защото прегаря като почнеш да го грееш,а и няма такава функция за да се огъне(това от 3 лв),като по-скъпите(JANEY или някакво подобно,макар че и те не могат да се огънат добре на някои стъкла и пак прегарят) или професионалните фолиа(с тях е съвсем друго).
Другите "-" на това от 3 лв е ,че след една година е избеляло на половината(може и повече) от колкото е било тъмно,когато си го сложил и седи много грозно(виж като свалиш прозореца как има една по-тъмна ивица ,която седи под оплътнението на вратата),няма добра видимост отвътре навън,драска се лесно,разлепва се,ако остане влага между фолиото и стъклото ,остава мътно и по-светло петно,да не говорим,че няма никаква защита,само дето не пече чак толкова много вътре.


Потребителски аватар
ilkomuhata
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 18 май 2007 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот ilkomuhata » Пон 25 май 2009 10:09


ligustrum написа:добре де,ами като е заоблен джама(заден на пасат-комби В3)хвърлих две дължини :banghead: и не става и не става...по краищата се получават въздушни гънки :evil:

ако не става с две го направи с три :да:


Потребителски аватар
Wr450f
Мнения: 310
Регистриран на: Пет 10 окт 2008 13:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот Wr450f » Пон 25 май 2009 19:46


bulaki написа:Ако го грееш само за да залепи на страничите стъкла става и нищо няма да му стане от горещият въздух особено с 300 градуса освен да залепне по-бързо,но за да го огънеш за задно стъкло не става на 100%,защото прегаря като почнеш да го грееш,а и няма такава функция за да се огъне(това от 3 лв),като по-скъпите(JANEY или някакво подобно,макар че и те не могат да се огънат добре на някои стъкла и пак прегарят) или професионалните фолиа(с тях е съвсем друго).
Другите "-" на това от 3 лв е ,че след една година е избеляло на половината(може и повече) от колкото е било тъмно,когато си го сложил и седи много грозно(виж като свалиш прозореца как има една по-тъмна ивица ,която седи под оплътнението на вратата),няма добра видимост отвътре навън,драска се лесно,разлепва се,ако остане влага между фолиото и стъклото ,остава мътно и по-светло петно,да не говорим,че няма никаква защита,само дето не пече чак толкова много вътре.


Колега по късно ще кача снимки да видиш как е станало , зашото нищо не можах да разбера от поста ти :D


Потребителски аватар
bulaki
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 12 ное 2006 14:41
Автомобил: VW Passat B8 variant Hight Line
Двигател:
Местоположение: София,кв. Горубляне, ул. Лазар Плачков 10
Контакти:

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот bulaki » Пон 25 май 2009 23:10


Ей го моя Пасат да видиш как е станал с JANEY 5%, задния джам е без снадки и цепнатини. :wink:


Потребителски аватар
Wr450f
Мнения: 310
Регистриран на: Пет 10 окт 2008 13:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот Wr450f » Вто 26 май 2009 15:10


Понеже сега нямам възможност да направя снимки на стъклата ще ги кача до края на седмицата. А това фолио Janey колко пари и от къде го взе ?


Потребителски аватар
bulaki
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 12 ное 2006 14:41
Автомобил: VW Passat B8 variant Hight Line
Двигател:
Местоположение: София,кв. Горубляне, ул. Лазар Плачков 10
Контакти:

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот bulaki » Вто 26 май 2009 17:42


Ами аз до колкото видях в началото на темата на в първият(мисля) от двта линка които си сложил го има там точно същото JANEY(кръгла кутия с американското знаме).Иначе аз си го купувам от магазинчетата за автоаксесоари (с които си работя в Младост или Горубляне),но в повечето случаи си го поръчвам, понеже взимам повече бройки,а те нямат в наличност толкова колкото ми трябват на мен,все пак с това се занимавам ичесто ми свършва фолиото.


Потребителски аватар
Wr450f
Мнения: 310
Регистриран на: Пет 10 окт 2008 13:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот Wr450f » Пон 01 юни 2009 18:08


Ето и моят джам от близо обаче е доста прашен
Прикачени файлове
sss.JPG


Потребителски аватар
vwpassatblade
Мнения: 104
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: VW Passat B4 2.0 115 kc

Re: Кое фолио е по хубаво (качествено)

Мнениеот vwpassatblade » Чет 11 юни 2009 20:30


bulaki написа:Ей го моя Пасат да видиш как е станал с JANEY 5%, задния джам е без снадки и цепнатини. :wink:


пфф добре се еполучило намоя пасат страничните ги направих с некфо фолио от 4 лв бая затъмнено е добре стои и лесно се нагласи но в единия краи се слепна и мн гадно останаха 3 каналчета и шпакличката е малка и коти е мястото неможе перфектно да се изкара въздуха и сега требе да го махна и да сложа ново :wink:



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта