KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
cosmo
Мнения: 149
Регистриран на: Чет 14 окт 2004 14:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот cosmo » Пон 25 май 2009 20:27


Да, и аз съм на мнение че темата трябва да стане важна.
Аз обаче имам няколко въпроса и мисля във няколко писма да ги пратя на институциите които отговарят за това макар че се съмнявам някой да ми отговори, а те са:
1.Защо седят с тези радари без камери и засичат само скорост, дата и час но не и извършител?
2.Защо като ми напишат акт на моят екземпляр нищо не се чете?
3.Защо в 99% от случаите са по канавките без каквото и да било обозначение съгласно ЗДП.
4.Защо като изтече 30 дневния срок решението още не е излязло? (чаках един акт от Горна Оряхоеица цели 4 месеца )
5.Какво е това презаверяване на акт,според кой закон се прилага и защо е необходимо?
6.Защо немога да видя в интернет дали ми е излязло решението ?
7.Защо след като ми излезе решението немога да си го платя по банков път и да ми пратят талона по пощата.
8.Защо работното време на кат е от 08.30 до 16.30, което е точно с моето и което ми създава неповторимо удобство.
9.Защо кат (Бургас)няма телефон за справки, и на единствения обявен от тях ми отговаря домашен абонат.

Просто никой не го интересува че хората губят време и нерви, а този който трябва да го интересува забравя парите които получава в края на месеца откъде идват




One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот One » Вто 26 май 2009 8:13


cosmo написа:1.Защо
2.
3.
4.
5.

Защото всичко в таз "държава" се прави с цел хората да са непрекъснато в стрес и заринати от битовизми и простотии, за да може по лесно да се крадат милиони и милиарди......

Въпросите са ти уместни, но ги адресирай към съответната държавна администрация, откъдето любезно ще ти отговорят - знаем за проблемите - работим по тях - и така 20 години.......


Потребителски аватар
Милослав
Мнения: 3648
Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот Милослав » Вто 26 май 2009 11:09


One написа:Защото всичко в таз "държава" се прави с цел хората да са непрекъснато в стрес и заринати от битовизми и простотии, за да може по лесно да се крадат милиони и милиарди......


Това е самата истина и отговор на всички въпроси свързани със състоянието на това племе населяващо държавните ни земи.


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16283
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот Pichaga » Вто 26 май 2009 11:22


идеите описани по-горе са що годе реално приложими
но с промените в закона, особено касаещите виедозаснемането ще става все по-трудно да се борят в съда...
а относно въпросите ЗАЩО на колегата, имайте предвид и нещо друго...допреди 1 година глобите от КАТ се събираха на 10%, просто нямаше механизъм за събирането им, всеки викаше вземи ги ти-общини, НАП...сега е друго има събираемост над 90% и се почнаха инвестиции, даже сайт си правят за онлайн справки
не защитавам кат :horror: , просто давам и друга гледна точка. Пък и с тази събираемост, отнемане на точки и високи глоби, си мисля, че доста от нас се замислят с колко и как карат


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот k_garchev » Вто 26 май 2009 12:54


k_garchev написа:Аз имам един въпрос-след като имам акт и карам с него един месец,след това си го скътавам и като ме спрят за проверка какво да има казвам!Че имам талон но съм го забравил или че имам акт с който карам и съм го забравил?

П.П. Много полезна тема! :да:

:arrow:


Потребителски аватар
stanislav_s
Мнения: 579
Регистриран на: Пет 02 юни 2006 16:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот stanislav_s » Вто 26 май 2009 15:50


Естествено ще кажеш, че си си забравил талона колега. Ако кажеш че си си забравил акта ще се почнат едни въртения от рода на: "ами какво ще правим сега" и "ти нали знаеш че трябва да ти пишем акт" и т.н. 8)


Потребителски аватар
jonn_krissy
Мнения: 689
Регистриран на: Пет 09 яну 2009 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Гоце Делчев

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот jonn_krissy » Вто 26 май 2009 16:42


Ако ви се съберат няколко акта, по някое време може да отидете да си ги вземете от кат, с което те ще влязат в сила - вече ще сте наказани. Пак не плащате и пак продължавате да карате без талон. Наказателните постановления имат 2 годишна давност и върху глобите не тече лихва. След две години не дължите нищо.

Aз колега имам 3 акта които не сам чак толко сериозни (само тоя за затамнение предни стакла)ама нема как да ида да си ги взема щот трябва да ги плащам.А иначе след тях имам още един за истекал срок на АКТ и него не сам плащал пак и неговиясрок мина.С две доуми талон неам даимам тия 2 год


Потребителски аватар
paagrio
Мнения: 313
Регистриран на: Съб 27 сеп 2008 9:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот paagrio » Вто 26 май 2009 17:44


jonn_krissy написа:Ако ви се съберат няколко акта, по някое време може да отидете да си ги вземете от кат, с което те ще влязат в сила - вече ще сте наказани. Пак не плащате и пак продължавате да карате без талон. Наказателните постановления имат 2 годишна давност и върху глобите не тече лихва. След две години не дължите нищо.

Aз колега имам 3 акта които не сам чак толко сериозни (само тоя за затамнение предни стакла)ама нема как да ида да си ги взема щот трябва да ги плащам.А иначе след тях имам още един за истекал срок на АКТ и него не сам плащал пак и неговиясрок мина.С две доуми талон неам даимам тия 2 год

има предвид да отидеш да си вземеш наказателното постановление, защото то влиза в сила когато ти го връчат. щом са ти взели талона няма да ти го върнат докато не си платиш всичко.


Потребителски аватар
jonn_krissy
Мнения: 689
Регистриран на: Пет 09 яну 2009 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Гоце Делчев

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот jonn_krissy » Сря 27 май 2009 7:55


paagrio написа:
jonn_krissy написа:Ако ви се съберат няколко акта, по някое време може да отидете да си ги вземете от кат, с което те ще влязат в сила - вече ще сте наказани. Пак не плащате и пак продължавате да карате без талон. Наказателните постановления имат 2 годишна давност и върху глобите не тече лихва. След две години не дължите нищо.

Aз колега имам 3 акта които не сам чак толко сериозни (само тоя за затамнение предни стакла)ама нема как да ида да си ги взема щот трябва да ги плащам.А иначе след тях имам още един за истекал срок на АКТ и него не сам плащал пак и неговиясрок мина.С две доуми талон неам даимам тия 2 год

има предвид да отидеш да си вземеш наказателното постановление, защото то влиза в сила когато ти го връчат. щом са ти взели талона няма да ти го върнат докато не си платиш всичко.

Значи си взимам наказателното и бягам с все сила 2 год. :bowdown


Потребителски аватар
set16v
Мнения: 119
Регистриран на: Вто 25 окт 2005 1:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: MonsterPerformance

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот set16v » Вто 30 юни 2009 1:25


баси манияшката тема :drunk :drunk изкефан съм :да:
аз следният въпрос /не разбрах как се спира МПС от движение законно /..

п.с Аз снощи имах мнооУ яка случка :lol: излизам от ОМВ Бояна /меткам си колана на кръста и тн..как си трябва /и хоп след мен няква патрулка почва да метка бурканите,аз спирам и цъкам аварийките :applause:
идва шматката и ми говори кат робот от Межд.войни ,нещо мрънкя и тн..аз разбира се като виден рацер от 12-13г.стаж :oops: по Бояна не си давам талона ,оня нещо се нерви и вика аве потърси го /аз разбира се mhihi ам няаа го забравил съм го,/давам си личната карта за да не ми прасне акт за неносене на лични документи /сяда тоя калтак в патрулката и нещо надига станцията /аз си ръчкам радиото и си мисля,дано по-бързо ми напрай тая справка да си ходя уфффф..обаче тоя идва след 5-6мин..и ми връчва акт и ми го поднася да се подпиша,басий аз се втрещих и си викам /баси копелетата хитри,намерили начин да цъкат актове без талон/..Аз си мислех че немогат да ти напишат Акт ако не носиш талон а само глоба 10лв...
викам му на тоя батал, аве за ко ми натреска акт :Mr Green Fun а тоя ми мрънкя емииий ШОТ не ти свети стопа за ТОВА......аз полудеееееееееех от нерви и тн..не е мястото тука да пиша кви му ги наговорих /.
а тоя робот седи спокоен и се прай на ДЖеДАЙ....
аз ок..и му драснах следното.
ИМАМ СЪМНЕНИЯ ЧЕ СЛУЖИТЕЛЯ Е УПОТРЕБИЛ АЛКОХОЛ......лелеелелелллллллл тоя дигна 100 от място...
взе да ми гири и тн..а аз едвам се сдържах да не припадна от смях :063: :063:
Обачий ко стана,тоя почва да се пеняви и ми говори некви че щял да ме съди и тн.че имал право да ми заведо дело за това че го набеждавам за употреба и тн,и тн..звънка нещо по-тел. и хоп след 10мин.идва некъф страшен фен,бил е шефче некво на патрулите тази вечер,дойде и ми каза същото и тн..ам голям пич беше и се хили амм имаш право пиши си това което мислиш не се притеснявай /през това време оня в парулката нещо почва да се брай на БАТКА и ми подвиква през стъклото да да се държа по-културно и да си извада ръцете от джобовете и тн..аз се ухилих кат зелка и ми подвиквам от своя страна ЕЛА ДА МИ ГИ ИЗВАДИШ ВЕ ГЕНЕРАЛЕ,смеееех..оня шефчето и той се смее,хоп бай хуй изкача от патрулката и ми вика ела за малко по-нагоре/аз се замислих тоя паляк ще ми скача на бой без свидетели или ко..хммм странна раллта,той горкия беше като скъсан капут ако го чимберосам ще се огъне на 9-страни...та засмях се и му викам айй искачай и идвай..
след 10метра по-нагоре ми вика глей кво мани го колегата той е кислеяк голям,хвани задраскай това долу в акта глобата ти е 20лв.за неработещ стоп,дай да си ходим по-живо здраво и тн...аз задрасках долу и тея грейнаха,шефчето се хили бе кво ме занимавате с глупости аз не ви трябвам и тн.намига ми и си бяга...

докато пиша това цялото ми изниква 2-рият въпрос.
КАКВО ЩЕШЕ ДА СТАНЕ АКО НЕ БЯХ ЗАДРАСКАЛ ТОВА С АЛКОХОЛА??????щеше ли бай шапка верно да заведе дело и тн..


Потребителски аватар
svetlin
Мнения: 743
Регистриран на: Съб 23 сеп 2006 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: На Софията
Контакти:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот svetlin » Вто 30 юни 2009 8:15


Не би трябвало да може да те осъди при положение че изказваш съмнение а не твърдиш че е употребил алкохол. Според мен само са те спекли защото иначе са им големи разправиите докато се докаже пил ли е или не пък ако верно е бил пил още по-зле...


Потребителски аватар
Garion
Мнения: 145
Регистриран на: Вто 15 апр 2008 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот Garion » Вто 30 юни 2009 9:26


set16v написа:КАКВО ЩЕШЕ ДА СТАНЕ АКО НЕ БЯХ ЗАДРАСКАЛ ТОВА С АЛКОХОЛА??????щеше ли бай шапка верно да заведе дело и тн..


Може може... добре, че са се оказали печени, че иначе голям щеше да го ядеш :deal
Номера с алкохола минава често, ама заяде ли се някой ще те осъдят като стой та гледай


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот vasstop » Вто 30 юни 2009 12:30


Ако не ти работи някоя светлина по колата имаш право да отстраниш проблема на място.
Ако не можеш - тогава се пише акт.


tarikat89
Мнения: 411
Регистриран на: Нед 15 юни 2008 13:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот tarikat89 » Вто 30 юни 2009 13:41


имам един въпрос.. ако патрулката се е била скрила м/у дървета и нямаш видимост към нея и те спрат за превишена скорост може ли да се заядеш с тях..защото до колкото бях чувал преди нямали право да се крият..и след като акта е написан и подписан може ли да се обжалва ли там какво се правят за да не се отмени и да не се плаща?
и също така и за тяхните сини крушки дето им пресвяткат на покривите.. трябва ли да са им постоянно включени когато са на седянка вечер и чакар да спират коли ?
изобщо имат ли право да се крият и да те спират и пишат акт?


Потребителски аватар
Re5Pec7
Мнения: 1290
Регистриран на: Чет 06 дек 2007 13:37
Автомобил: Passat B5 V6
Двигател: AQD
Местоположение: Варна

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот Re5Pec7 » Вто 30 юни 2009 23:06


хаха ти още малко ще искаш да ти сложат знак 1км преди патрулката "Внимание, патрулка с радар!" и отдолу табелката 1000м. Нали това им е работата ... да хващат нарушителите ... ко значение има дали се крият или не ... ти си спазвай правилата пък ако ще и на дървото да са се качили с радара какво ти пука, като няма за какво да ти пишат акт.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта