Смяна на VR6

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Paco Ulges
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 21 май 2009 15:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stuttgart

Смяна на VR6

Мнениеот Paco Ulges » Чет 21 май 2009 16:20


Здравейте! Мисля да си купя Шаран. Обзавеждането на WR6 ми допада, а като цена са доста по-евтини от 2 литровия мотор /да ме извиняват почитателите на многото на коне/. Та идеята ми е да си купя един такъв VR6 и да му сменя двигатела с 2 литра от Пасат, след това да му сменя и Брифа и да си докарам така колата да си я регистрирам в България. Въпросът ми е ..... Двигател от Пасат пасва ли на мястото на VR6 И какво още трябва да се смени. НЯкой правил ли е изобщо това?




Uneek
Мнения: 1606
Регистриран на: Пон 15 май 2006 16:14
Автомобил: 1998 VW Polo Variant
Двигател: APQ
Местоположение: Благоевград

Re: Смяна на VR6

Мнениеот Uneek » Пет 22 май 2009 1:19


Откажи се от тази идея. Особено ако мислиш да я правиш в Германия. Ще ти излезе колкото 3 шарана ;) Търси си читав шаран с малкия мотор


Paco Ulges
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 21 май 2009 15:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stuttgart

Re: Смяна на VR6

Мнениеот Paco Ulges » Съб 23 май 2009 0:49


Ами... аз там си живея, двигател със скоростна кутия+ всички карантии ще си взема за 100-на евро. Имам сервиз където да олзвам подемници и всякакъв инструмент срещу минимално заплащане. А за документите не е проблем.


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Смяна на VR6

Мнениеот niks76 » Нед 24 май 2009 8:46


мотора се сменя само ако е к-т със кутията;полуоските са разли4ни и инсталацията-филма е голям ,но може да се направи;въпроса е дали си струва


Paco Ulges
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 21 май 2009 15:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stuttgart

Re: Смяна на VR6

Мнениеот Paco Ulges » Пон 01 юни 2009 21:53


Разбрах. Значи остава втория вариант. Купувам си едно Шаранче 2 литра и после отивам в някоя морга ./в неделя, че шефпвете ги няма и по "евтино" се пазарува/ и си му сменям седялките и квот ми хареса друго по купето. Мале...........ако знаете в момента тук в Германия какви коли се изхвърлят. Германците полудяха за тия 2500 евро къде им ги дават ако върнат старата кола и купят нова. Днес Гледах едно Галакси, Пасат ТДИ Б4. Лошото е че само за части стават, не могат да се изнесът колите. Ама кат нямам къде да трупамчасти гледам кат гладно куче кокал. :(


Потребителски аватар
soxy__
Мнения: 425
Регистриран на: Нед 03 май 2009 10:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Смяна на VR6

Мнениеот soxy__ » Пон 01 юни 2009 23:08


не можеш ли да изкараш двигател по някакъв начин?


Paco Ulges
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 21 май 2009 15:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stuttgart

Re: Смяна на VR6

Мнениеот Paco Ulges » Съб 06 юни 2009 22:50


Какъв двигател ти трябва? То не е само изкарване......Плаща се. А двигатела се искарва със скоростната кутия /нашълно оборудван/. После има и транспорт до България. И накрая ти казва клиента............ама то не ми харесва. И кво правим? Двигатели има. Опел, Фолксваген /Пасати Б3 има много и Голфчета двойки и тройки/ Сега се появиха и доста японски колички /откакто започнаха да им плащат по 2 500 еу за изхвърлена кола/. Аи ви трябва нещо организирайте се във Форума и направете една разходка до Германия с един бус и ще си натоварите/. Другия вариант е.след 2 месеца ще се прибирам за 2 седмици с едно Шаранче /дай боже/ И може аз да ви донеса нещо по поръчка. Ако има нещо пишете на ЛС



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта