Някой от форума да има Touran на метан?

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Sherman
Мнения: 20
Регистриран на: Сря 31 май 2006 13:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Някой от форума да има Touran на метан?

Мнениеот Sherman » Нед 24 май 2009 23:42


Искам да обменя инфо с човек, който притежава този ван ... запалил съм се по ван на метан и трупам инфо за Зафира и Тоаран.За момента Тоарана води пред Зафирата... но все пак ще ми е интересно да чуя нещо повече за тая кола. Интересува ме на 3тия ред седалки има ли ограничение на теглото ... някаде ми се стори, че са до 30 и нещо кг ... и се чудя поне дребни жени не могат ли да се возят отзад нормално? Интересува ме какъв разход прави на магистрала при каране с около 130-140.




Потребителски аватар
ecofuel
Мнения: 30
Регистриран на: Пон 03 авг 2009 7:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Някой от форума да има Touran на метан?

Мнениеот ecofuel » Пон 03 авг 2009 7:41


От скоро имам Touran Ecofuel и мога да ти дам малко инфо. Седалките не са кой знае колко удобни, но дребни хора и деца могат да седят нормално. Задните 3 седалки (нормалните) също не са кой знае колко комфортни, но деца не се оплакват :) На магистрала със 130-140 дава към 6 кила средно разход (с включен климатик).


Потребителски аватар
Weezy
Мнения: 1352
Регистриран на: Съб 14 мар 2009 23:08
Автомобил: VW Golf mk2 1987
Двигател: JP
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Някой от форума да има Touran на метан?

Мнениеот Weezy » Нед 09 авг 2009 11:34


:screwy Човече доколкото знам тоя метан съкратява много живота на двигателя :?


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Някой от форума да има Touran на метан?

Мнениеот my heart iS iCe » Нед 09 авг 2009 11:45


vr6_ написа::screwy Човече доколкото знам тоя метан съкратява много живота на двигателя :?

Aко става на върпос и газта скъсява живота на колата но на кой му пука каточели бензина е качествен. Та относто колегата с тоаран-а мога да му кажа че ако си сложи олекотени ботилки на метан ще е по-довеолен вярно малко по-скъпо струват ботилките ма ще го приглътенш. Мисълта ми е да си сложеш най-малко 3 ботилки за да може да пътуваш спокойно и да се връщаш на метан минимум да минаваш 400 км на метан а не да се връщаш на бензин. До колкото за разхода 140 км в час си е сериоза скорост ако говорим че си с 4 човека и багаж тогава не виждан смисъл от тоя метан ще те изяде с тоя начин на шофиране по-добре си я карай на алтернативното гориво с което е направена.
п.п Не забравяй че вановете са тежки и на метан ще са тромави а на горници направо умират!


Потребителски аватар
ecofuel
Мнения: 30
Регистриран на: Пон 03 авг 2009 7:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Някой от форума да има Touran на метан?

Мнениеот ecofuel » Съб 29 авг 2009 7:37


IceHeart написа:
vr6_ написа::screwy Човече доколкото знам тоя метан съкратява много живота на двигателя :?

Aко става на върпос и газта скъсява живота на колата но на кой му пука каточели бензина е качествен.


"Метана" всъщност е природен газ, който съдържа пропан, бутан, метан, пентан, хексан и какво ли не. Този, който зареждаме в България е внос от Русия и съдържа предимно метан, затова е и такова разговорното му име. Иначе се казва просто природен газ и двигателя е съобразен, че това е основното гориво. Буталата са подсилени и т.н. за да няма това износване, което става при обикновените бензинови двигатели с монтирана уредба за природен газ-метан. Монтьор ми е разправял за бутало цъфнало като роза отпред заради метана, но при фабричната изработка това разбира се е предвидено и всички тези части са подсилени с разни нечовешки сплави.

IceHeart написа:Та относто колегата с тоаран-а мога да му кажа че ако си сложи олекотени ботилки на метан ще е по-довеолен вярно малко по-скъпо струват ботилките ма ще го приглътенш. Мисълта ми е да си сложеш най-малко 3 ботилки за да може да пътуваш спокойно и да се връщаш на метан минимум да минаваш 400 км на метан а не да се връщаш на бензин.


Нямам идея как да ги сменя тези бутилки, те се намират в пода и дори не съм ги виждал. А да и са 4 на брой и не ми се налага да карам на бензин хич - има метан-станции доволно въведени в гармина ми, така че където и да съм в България си намирам и зареждам от еко-горивото. Минавам около 300км с едно зареждане (а новата серия на туран дори е с 26кг. вместимост, което дава около 500км пробег).

IceHeart написа:До колкото за разхода 140 км в час си е сериоза скорост ако говорим че си с 4 човека и багаж тогава не виждан смисъл от тоя метан ще те изяде с тоя начин на шофиране по-добре си я карай на алтернативното гориво с което е направена.


Кое е то? Бензина, за който има само 13 литров резервоар-резерва? Какво значи "ще ме изяде"? Какъв начин на шофиране? Нищо не разбрах...

IceHeart написа:п.п Не забравяй че вановете са тежки и на метан ще са тромави а на горници направо умират!


Тромави чак е силно казано, особено като не си пробвал точно това изпълнение. Не казвам, че е спортен вариант, но на магистралата със 160 като натиснеш газта поема още и то осезаемо. Не е като да върти гуми до 3-та от място, но има доста доволен ряз за тея 109 коня, които и дават.

Всъщност, влезнах за да пиша нещо друго, но видях това мнение и реших да отговоря. А това, което исках да питам е дали има някой друг с такъв туран екофуел тук, за да питам нещо за един странен звук при мен.


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Някой от форума да има Touran на метан?

Мнениеот znainainai » Сря 02 сеп 2009 14:12


Колега ecofuel не се ядосвай явно колегите които са подскочили не са на ясно че от около 2г VW предлага серийно ( заводско ) кола на метан (природен газ). Като основното гориво е метан а в случай на изчерпване има "резерва" бензин колкото да стигнеш до метан станция.
И преди да ме разкъсат колегите моля прочетете това :wink:
http://bg.volkswagen.at/files/bg/downlo ... 032009.pdf


Потребителски аватар
ecofuel
Мнения: 30
Регистриран на: Пон 03 авг 2009 7:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Някой от форума да има Touran на метан?

Мнениеот ecofuel » Сря 02 сеп 2009 17:07


ех само да имаше някой колега да го питам дали знае нещо за тоя звук... май ще трябва да ходя да питам в сервиза, дано поне там да са виждали такива ;)


Потребителски аватар
ecofuel
Мнения: 30
Регистриран на: Пон 03 авг 2009 7:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Някой от форума да има Touran на метан?

Мнениеот ecofuel » Нед 04 окт 2009 12:14


Бях в Порше Центъра на околовръстното и ми смениха тампона на изпарителя. Оказва се, че наистина проблема е само при газовите варианти и ми е интересно дали си карат по толкова тея тампони (около 30,000км). Цената на самия тампон е 35лв, а с работата идва на 100 и отне половин час, след като се установи, че е от това звука. Проблема се описва като стандартен. Дразнещ резониращ звук метал-метал при отнемане на газта и преминавана от принудителен свободен ход в свободен ход около 1000-та оборота.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 153 госта