Отдушник за картерни газове!

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
biostrong
Мнения: 771
Регистриран на: Нед 22 окт 2006 21:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Отдушник за картерни газове!

Мнениеот biostrong » Пет 22 май 2009 17:59


при мен е гарнитура




Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Отдушник за картерни газове!

Мнениеот skotis » Пон 29 юни 2009 17:18


Добре, много хубаво е станало :)

Аз имам един въпрос обаче. Ако оригиналният маркуч за картерните газове е с неравномерен диаметър, имам предвид ту дебел на места, ту по-тънък на други, тогава удачно ли е да се смени с обикновен маслоустойчив с постоянен диаметър?


Потребителски аватар
biostrong
Мнения: 771
Регистриран на: Нед 22 окт 2006 21:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Отдушник за картерни газове!

Мнениеот biostrong » Пон 29 юни 2009 17:47


и без маркуч да го оставиш все тая :да:


Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Отдушник за картерни газове!

Мнениеот skotis » Вто 30 юни 2009 12:03


Не е така. Бях няколко дни без маркуч и то не беше тресене, то не беше неравномерни обороти, като го върнах хоп - колата като нова :) Проблема идва от там, че от този маркуч идва въздух, който е сметнат и като го няма се получава неравномерен ход на двигателя...


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отдушник за картерни газове!

Мнениеот Vizor » Вто 30 юни 2009 12:52


Снимай го да го видим къде е тоя маркуч.. единствено ако е херметизирано всичко и е свързано с турбо пътищата може да ти дава boost leak грешка в ECU-то и да влиза в така наречения "get you home" режим


Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Отдушник за картерни газове!

Мнениеот skotis » Пон 06 юли 2009 22:24


Не мога да го снимам, защото аз почти не го виждам, камо ли да го снимам :(
Лошото е че като е закъсан или скъсан, освен че бърка сместа, което води до леко неравномерна работа на мотора, то цапа и свещите. И това е поради богатата на гориво смес, което не може да изгори и се полепва по тях. А пък следствието от това е, че в един момент колата не пали :(
С две думи - без него не може (при четворките).
Мисълта ми е - каква е логиката да е с променлив диаметър?

пп: Оф кофти така като говоря за нещо което не се знае как изглежда. Моля някой колега с Етка да го покаже, ако може :)
Инсталирах си ЕТКА и мисля че е това въпросния маркуч
Моят е номер 9, защото има и 9А
Прикачени файлове
untitled2.JPG
Мисля че е това цялото


Потребителски аватар
dslm
Мнения: 42
Регистриран на: Чет 03 яну 2008 22:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Отдушник за картерни газове!

Мнениеот dslm » Пон 03 авг 2009 5:15


:applause:


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Отдушник за картерни газове!

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 03 авг 2009 7:58


skotis написа:Не мога да го снимам, защото аз почти не го виждам, камо ли да го снимам :(
Лошото е че като е закъсан или скъсан, освен че бърка сместа, което води до леко неравномерна работа на мотора, то цапа и свещите. И това е поради богатата на гориво смес, което не може да изгори и се полепва по тях. А пък следствието от това е, че в един момент колата не пали :(
С две думи - без него не може (при четворките).
Мисълта ми е - каква е логиката да е с променлив диаметър?

пп: Оф кофти така като говоря за нещо което не се знае как изглежда. Моля някой колега с Етка да го покаже, ако може :)
Инсталирах си ЕТКА и мисля че е това въпросния маркуч
Моят е номер 9, защото има и 9А


Там където излиза от двигателя го пусни да виси надолу за да може да си се вентилира двигателя /включително и от капака отгоре/ с един маркуч като тия от пералня, нека пуши по земята, а там където влиза към сметнатия въздух запуши с хубав дървен чеп или коркова тапа. След малко ще слезна до колата да снимам аз как съм го направил и ще фърля тука снимките. Изглежда грубо, но пък е ефективно.

Ето и снимкатаИзображение


Rosenrot
Мнения: 254
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 19:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Отдушник за картерни газове!

Мнениеот Rosenrot » Съб 05 сеп 2009 14:05


Значи- какво реших да направя аз. Само да спомена, че още не знам колко време ще издържи, защото направих само една кратка обикола. Поне изглежда сравнително стабилно.
Купих един обикновен масллноустойчив маркуч (14 лева) и го използвах като свръзка между горната (гумена) част на отдушника и долната част, която смених за 23 лева и долната тръба, която е 94 лева и съответно не смених. Уплътних свръзките с черен изолирбан и пристегнах малко маркуча, който използвах като свръзка, за да не се допира до другите кабели и така....Дано свърши работа. За всеки случай като пари излезна по-добре от 94 лева за нова тръба, а и не е много трудно да се направи.
Мнения?


Потребителски аватар
Ivaile
Мнения: 552
Регистриран на: Съб 21 фев 2009 22:47
Автомобил: Touran
Двигател: BSE 2008
Местоположение: Пловдив

Re: Отдушник за картерни газове!

Мнениеот Ivaile » Съб 05 сеп 2009 16:36


Този маркуч има една цел-да отвежда маслените пари от картера в горивната камера за да доизгарят.целта е една-да не замърсяват природата!И баба Лада в далечната 1976 имаше такъв маркуч, който масово бе сменян с маркуч от пералня и оставян да виси под двигателя :twisted:!!!! Добре си направил,Rosenrot!


KoKo88
Мнения: 87
Регистриран на: Съб 10 яну 2009 3:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Отдушник за картерни газове!

Мнениеот KoKo88 » Нед 06 сеп 2009 14:41


Само да кажа че и аз имах проблеми с този маркуч (2е мотор) и го махнах от горе преди да влезе в маркуча(дебелия след дебитомера) за входящия въздух, и ефекта беше супер даже се увеличи вървежа тей като влиза само външен въздух без топлия от картера, Но взе да харчи масло незнайно защо... и затова взех алуминиева тръба за парно в вкъщи една втора мисля че беше размера,искривих я и сложих и всичко заспа,не съм купувал никакви тръбички тей като са мн скъпи... дано съм бил полезен ;)


Потребителски аватар
plamingo
Мнения: 261
Регистриран на: Нед 17 юни 2007 20:12
Автомобил: VW Golf 5 FSI 115
Двигател: BAG 2004
Местоположение: София

Re: Отдушник за картерни газове!

Мнениеот plamingo » Пон 14 сеп 2009 22:14


Колеги, погледнах и моя маркуч за картерните изпарения-целия е напукан и омаслен.Дали това влияе на вървежа на колата? Там кадето влиза към въздуха от филтъра е омаслен , не знам какво ли e към моното :roll: Голф 3 АЕА 1,6


Потребителски аватар
basata-user
Мнения: 1036
Регистриран на: Пет 26 фев 2010 19:08
Автомобил: pasat b5
Двигател: 1.8T AEB
Местоположение: САНДАНСКИ-ЛОНДОН
Контакти:

Re: Отдушник за картерни газове!

Мнениеот basata-user » Съб 10 дек 2011 20:11


имам за 2е ако някой търси да драсне един ЛС :wink:


Потребителски аватар
h_andreev
Мнения: 91
Регистриран на: Чет 19 юли 2007 12:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр. Бургас - VW Vento GT 2.0 2E 115hp 1993 ГИ: D.T.Gas GasTech 704

Re: Отдушник за картерни газове!

Мнениеот h_andreev » Съб 10 дек 2011 21:30


за 2Е си става на 100% маркуч за картерни газове от Лада Нива. Само се взима щуцера долу от оригиналния маркуч и се захваща за новия. Новия е мааааалко по дебел, около половин милиметър, но не е проблем, влиза и решава проблема. Вече 60000 километра карам така. Струваше ми 4.60 лв.


Потребителски аватар
h_andreev
Мнения: 91
Регистриран на: Чет 19 юли 2007 12:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр. Бургас - VW Vento GT 2.0 2E 115hp 1993 ГИ: D.T.Gas GasTech 704

Re: Отдушник за картерни газове!

Мнениеот h_andreev » Съб 10 дек 2011 21:49


маркуча от Нива-та има същите извивки и дължина като оригиналния маркуч. /забравих да го добавя/



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта