ЗАМИСЛЕТЕ СЕ!!!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
shenko
Мнения: 1115
Регистриран на: Сря 04 май 2005 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот shenko » Чет 03 ное 2005 11:01


айде и аз да се изкажа: значи според мен ако уважаемите полицаи от КАТ добре си гледат работата и примерно като те хванат в нарушение не използваме думичката компромис с почерпка! тези цифри, които колегата scuba е цитирал ще намалят поне с 30-40% може би и повече




Потребителски аватар
scuba
R.I.P. Holy Diver
Мнения: 6971
Регистриран на: Вто 19 окт 2004 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот scuba » Вто 13 дек 2005 9:45


Общият брой на катастрофите от началото на годината е над 7 000, а 910 са загиналите при пътнотранспортни произшествия в същия период. Нарушенията на закона за движението по пътищата и на правилника към него са 900 000, сочат данни на КАТ.

В 30% от случаите хората, пострадали при катастрофи, не са ползвали предпазни колани.

Мнозина шофьори у все още са на мнение, че да караш с предпазен колан е твърде неудобно. Немалко от тях лансират различни "доводи", за да подкрепят поведението си.

Ето какво сочи обаче изследване на американски експерти:

"Аргумент" 1: Не ми е нужен колан, карам бавно и не пътувам далече.

Факт: 80% от катастрофите стават при скорост, по-ниска от 60 км/ч.

75% от инцидентите, които завършват със смърт, се случват на разстояние до 40 км от дома на шофьора.

"Аргумент" 2: Не карам с колан - ще ми се намачкат дрехите.

Факт: Предпазните колани определено могат да ви намачкат дрехите. Това обаче е твърде ниска цена, която плащате за сигурността си. Освен това дрехите ви така или иначе ще се намачкат и от самото седене в автомобила.

"Аргумент" 3: Ако стане катастрофа, мога да се хвана за волана/дръжката.

Факт: Силата на удар при скорост от 15 км/ч е съпоставима с тази, която има 70-килограмова торба цимент, хвърлена от няколко метра височина. Дори и да успеете - при това в рамките на няколко милисекунди - да се хванете наистина здраво, най-вероятно е да си счупите ръката.

Ако разчитате в подобен случай да хванете по-силно детето, което държите в ръцете си, докато пътувате - това е равносилно на шанса ви да хванете летящ куршум.

"Аргумент" 4: Не си слагам колана - много време ми отнема цялата процедура.

Факт: "Цялата процедура" трае 2 сек. Това е времето, което разделя смъртта от живота.

"Аргумент" 5: Аз съм добър шофьор, няма да допусна катастрофа.

Факт: Опитността зад волана може да ви помогне да избегнете нещастни случаи на пътя. Но дори и да се страхотен шофьор, някой не толкова добър, колкото вас, може да ви удари.

"Аргумент" 6: Не ми трябва колан - автомобилът ми има въздушна възглавница.

Факт: Чудесно! Въздушните възглавници увеличават с 40% шансовете ви да се измъкнете невредим след катастрофа. Те обаче трябва да се използват заедно с, а не вместо предпазните колани - в противен случай защитата срещу страничен удар е повече от незадоволителна.


Потребителски аватар
Sunny
Дезертьор
Мнения: 3605
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 14:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Мнениеот Sunny » Вто 13 дек 2005 12:52


scuba™ написа:В 30% от случаите хората, пострадали при катастрофи, не са ползвали предпазни колани.

Това как да го разбирам? Демек в 70% от случаите пострадалите са били С колан и повече пострадали има с колан отколкото без?


Потребителски аватар
scuba
R.I.P. Holy Diver
Мнения: 6971
Регистриран на: Вто 19 окт 2004 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот scuba » Вто 13 дек 2005 13:29


Sunny написа:
scuba™ написа:В 30% от случаите хората, пострадали при катастрофи, не са ползвали предпазни колани.

Това как да го разбирам? Демек в 70% от случаите пострадалите са били С колан и повече пострадали има с колан отколкото без?


Tи започна като с алкохола бе?
"от 1000 катастрофи - 100 са в следствие на употребата на алкохол". Следва => 10% са от алкохол, 90 са БЕЗ алкохол => да караш пил е 9 пъти ПО-БЕЗОПАСНО от колко да караш трезвен. Логиката некси не върви нали?


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Мнениеот nii » Вто 13 дек 2005 13:50


еее скуба ти ли сега за алкохола ще влизаш в пререкание???
геле па със съни :!:
ако искаш да седнем тримата на по ракиика да обсъдим нещата...


Потребителски аватар
zmej
Мнения: 1510
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 15:35
Автомобил: Audi 8D5 Quattro
Двигател: AJL
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zmej » Вто 13 дек 2005 16:21


"Аргумент" 6: Не ми трябва колан - автомобилът ми има въздушна възглавница.


Само да добавя - въздушните възглавници се активират само при поставен колан...


Потребителски аватар
scuba
R.I.P. Holy Diver
Мнения: 6971
Регистриран на: Вто 19 окт 2004 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот scuba » Вто 13 дек 2005 16:21


zmej написа:
"Аргумент" 6: Не ми трябва колан - автомобилът ми има въздушна възглавница.


Само да добавя - въздушните възглавници се активират само при поставен колан...


НЕ ВИНАГИ!!!


Потребителски аватар
angel.1
Мнения: 220
Регистриран на: Съб 24 сеп 2005 12:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Мнениеот angel.1 » Чет 15 дек 2005 14:32


shenko написа: значи според мен ако уважаемите полицаи от КАТ добре си гледат работата и примерно като те хванат в нарушение не използваме думичката компромис с почерпка! тези цифри, които колегата scuba е цитирал ще намалят поне с 30-40% може би и повече
А какво ще кажеш в всяко МПС по един катаджия за да контролира водача и заедно със скоростта да му контролира и чашките в заведенията.Защото алкохола +скоростта в по-голяма част са причина за ПТП с убит.ПОВЯРВАЙ МИ. :wink:


Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Вто 14 фев 2006 19:34


Току що се връщам от много тежка катастрофа.Ауди 100 изпреварва лекотоварно камионче на малък завой излиза от пътя и се удри челно в бетонова шахта за напоителен канал покрай пътя. Предницата я нямаше. Това става секунди преди ние с брат ми да минем през това място. По пътя бяха пръснати пластмаси и стъкла на около 20 м от проишествието. На всичкото отгоре един мангал зад мене явно в последния момент спря защото чух цикане на гуми. Незнам кой дава книжки на тези цигани.
Шофьора със сигурност беше мъртав. Не можеше да се окаже първа помощ щото не можеше да се стигне до него, камоли да се отвори врата.
Разказах това за да призова още веднъж всички да бъдем по-внимателни. Който иска скорости нека отива на полигони летища и др. такива!!!Нека не застрашава живота на останалите.


Потребителски аватар
Jhon
Мнения: 14
Регистриран на: Пон 03 апр 2006 22:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Jhon » Вто 04 апр 2006 15:17


s3 написа:Да ве тва ме разтърси като го прочетох. Кат на война сме да му се не види.


човече ква война то тва напрао Апокалипсис ... супер постаци , сигурен съм че 60 % от тея инциденти са от гъзария 30 % пиянство и останалите 10 мижави процента са си някакфи грешки ... ама ае кажи ми закво да се праиш на тарикат като е на карта не само твоя живот но и на останалите хора около тебе ако си камикадзе поне не застрасшаваи др. хора. Сащото е и с алкохола мн. ли е трудно да си фанеш 1 такси за 5 лв. место да праиш изданки ...

:shock :shock :shock


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2163
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Мнениеот buller » Вто 18 апр 2006 8:21


shenko написа:айде и аз да се изкажа: значи според мен ако уважаемите полицаи от КАТ добре си гледат работата и примерно като те хванат в нарушение не използваме думичката компромис с почерпка! тези цифри, които колегата scuba е цитирал ще намалят поне с 30-40% може би и повече

Съгласен съм!!! Ако и униформените си вършеха съвестно работата, произшествията щяха да са много по-малко!!! Но и те не са виновни изцяло - а ние защо им се съгласяваме на "почерпката" :wink: ?
Ама има един лаф, че за всяка една конска сила от колата трябва да си карал по 1000 км!


Потребителски аватар
Iv4o
Мнения: 53
Регистриран на: Чет 26 май 2005 21:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Iv4o » Вто 18 апр 2006 8:52


Двама души загинаха при катастрофа край Банско

18 април 2006 | 08:03 | Агенция "Фокус"

Разлог/Банско. Двама души загинаха при катастрофа край местността “Бетоловото” около полунощ, съобщиха от РДВР- Благоевград. На 17 април, около 23.55 часа на пътя между Разлог и местност “Бетоловото ”, при облачно време и сух асфалт, правоспособната водачка Г. Ц. / на 27 г./ от Банско, управлявайки собствения си лек автомобил “Фолксваген Голф” с несъобразена скорост, губи контрол над управлението на автомобила след десен завой и се удря в дърво отляво на пътя. В резултат на сблъсъка на място загива водачката, а возещият се в автомобила С. К. / на 33 г./ от Банско е починал от множеството получени травми. Местопроизшествието е посетено от пътни полицаи на РПУ – Разлог и следовател. Установено е, че в колата не са ползвани предпазни колани. По случая се води следствено дело.


Потребителски аватар
Iv4o
Мнения: 53
Регистриран на: Чет 26 май 2005 21:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Iv4o » Нед 23 апр 2006 15:19


Един човек загина, а други двама са с опасност за живота след катастрофа близо до Бургас
23 април 2006 | 16:20 | Агенция "Фокус"

Бургас. 24-годишен мъж почина, а двама души са с опасност за живота след катастрофа близо до Бургас, съобщиха от РДВР. На 22 април около 20 ч. на пътя с. Сини рид – с. Подгорец, Бургаска област, поради движение с несъобразена скорост катастрофирал, преобръщайки се извън пътното платно, Фолксваген “Голф”, управляван от 21-годишния С.Л. от с. Речица. От инцидента на място е починал единият от пътуващите в автомобила – А.Х., 24 год. от с. Речица, а водачът и двамата му спътници – И.О., 21 год. и М.А., 22 год., също от с. Речица, са настанени за лечение в бургаската болница, с опасност за живота.

Мамка му, тва с тез Голфове ще се изтрепем.


Потребителски аватар
juve
Мнения: 2255
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 22:43
Автомобил: Pasat B3-Seat Leon TDI
Двигател: AAZ - ALH
Местоположение: Пловдив

Мнениеот juve » Нед 23 апр 2006 15:47


Добре бе, всички много добре и обмислено говорим тука , ако погледнем колко хора са взели позитивно отношение към проблема, ще видим , че процента е сравнително добър , защо тогава ограничението от 90 /50 се спазва само от хората с Москвич ( и други такива) ? Аз лично пътувам всеки ден минимум по 1.5 часа, мога да кажа че всички карат като маистори от F1 , а даже когато видя някои с "западна кола" недай си боже и по нова самия аз си казвам : " а бе защоооооо бееее мъчиш колата с тва 50 (90 ) я това сигурно жена го мъчи така ! " Извода които се налага е че всички си мислим , че "това баш на мене не може да се случи" ( не говора за пичлемарите от 18 +, дето само гледат да се изфуклявят пред гаджетата и си мислят че всичко което лети се яде ) . И като се прибави и безкомпромисната ни неподкупна полиция - какво повече трябва ? За дереджето в цялата ни държава е виновно едно вещество , което всеки го има в главата, но като цяло явно не е с нужното качество !
п.с Не визирам никои конкретно в този форум , просто това са някои от изводите които съм си направил лично ...може и да са глупости - знам ли , все пак и аз живея тук :)
Виждал съм доста катастрофи , виждал съм окото на 12 годишно дете да седи на 30 см от главата му :( и когато минавам покраи некролога му всеки път намалявам ...трябвали на всички загинали по пътищата да им се сложат паметници на мястото та да си размърдаме нещо вътре ? и след всичко това пак си карам с 120 ...защото съм БГ .....защото пасата си върви добре и всякакви други оправдания ... :evil: нищо не се променя в тази държава и как ли като хората не се променят ?


Потребителски аватар
Undertaker
Мнения: 158
Регистриран на: Сря 15 фев 2006 12:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово
Контакти:

Мнениеот Undertaker » Нед 23 апр 2006 18:39


http://www.funzor.net/modules.php?name= ... ws_id=3108

Подобни снимки трябва да видят всички келеметори, които се мислят за господари по пътищата!

:evil:



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта