Какви вериги за сняг ползвате?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Plarol
Мнения: 298
Регистриран на: Сря 01 мар 2006 21:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: s.Dobroslavci-Sofiisko

Мнениеот Plarol » Чет 03 яну 2008 3:24


Колега, тези са по добри.

Изображение

Оборудвал съм се с такива, но за сега не съм ги слагал.




Потребителски аватар
Tyan
Ън Мън
Мнения: 7957
Регистриран на: Вто 14 дек 2004 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tyan » Чет 03 яну 2008 9:08


оо скииите ся да разправям :) минах вчера 100 км в големия непочистен сняг в 5 сутринта с Вентото БЛГ - СФ :) и накрая реших да паркирам на един паркинг в който по чудо имаше свободно незаето място ....мисля си сега с ниска постоянна скорост ще се кача после по обратния път няма ядове .... да ама изненада колата влезе и просто пропадна ....и се закантари ...гумите у въздуха и вр вр вр ....вадя веридите пръцпръц ..Grip меча стъпка за 24.95 ....уж се слагат без да се вдига или мести гумата .... лъжат ;) както и да е сложих веригите ..зор зор зор зор ...пак не става ..не стигат до земята ..от там два телефона .....една сузуки гранд витара ....... дърпа ме ...колата не помръдва ....направо изпаднахме в шок :) ....... след един час успяхме да я издърпаме от ямата ама колата се движи странично при положение че я дърпаме назад :shock :shock , копахме, бутахме, теглихме ...и не мърда и това е .....

след това дойде някакъв човек попита дали може да пробва и я изкара на собствен ход без вериги :shock :shock :shock :shock :shock хвала на човека за помоща .... :shock


Потребителски аватар
Даскала™
Мнения: 5449
Регистриран на: Сря 16 мар 2005 23:41
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Даскала™ » Чет 03 яну 2008 9:25


Tyan написа:
след това дойде някакъв човек попита дали може да пробва и я изкара на собствен ход без вериги :shock :shock :shock :shock :shock хвала на човека за помоща .... :shock

А аз се кълнех в тебе,бате :No


Потребителски аватар
anonimko
Мнения: 1236
Регистриран на: Вто 10 апр 2007 13:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Мнениеот anonimko » Чет 03 яну 2008 9:36


не ползвам вериги -гуми с шипове


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Чет 03 яну 2008 9:45


dlug написа:И аз за 13 години шофиране не съм слагал вериги никога, което съвсем не значи че някога няма да ми се наложи. Поради тази причина си карам всяка зима едни в багажника, меча стъпка, ментаци, струват 29,40лв (марка обаче... :dontknow: :oops: ). Колко работа вършат обаче знаят само господ и стари баби

Вършат,вършат.
И моите са евтини,веднъж ги ползвах,вършат чудесна работа.
Сега вярно е,че скъпата верига си струва - можеш да караш и по-бързо от 50 км/ч,материалите са хубави и едва ли ще се скъса и ще направи поразии.Евтиното си е евтино...Качественото - скъпо.

Дали могат да се сложат вериги без да се вдига колата на крик - да може,няма проблеми.Само може да се наложи да си завъртите волана наляво -надясно 1-2 пъти или да преместите автомобила назад-напред с 20 см,но това е положението.
Не карайте бързо с вериги,защото е опасно - могат да се скъсат и да срежат някой калник.


Потребителски аватар
neon
Мнения: 1796
Регистриран на: Вто 04 апр 2006 21:38
Автомобил: S3
Двигател: BAM
Местоположение: София

Мнениеот neon » Чет 03 яну 2008 10:44


andro_ написа:
dlug написа:И аз за 13 години шофиране не съм слагал вериги никога, което съвсем не значи че някога няма да ми се наложи. Поради тази причина си карам всяка зима едни в багажника, меча стъпка, ментаци, струват 29,40лв (марка обаче... :dontknow: :oops: ). Колко работа вършат обаче знаят само господ и стари баби

Вършат,вършат.
И моите са евтини,веднъж ги ползвах,вършат чудесна работа.
Сега вярно е,че скъпата верига си струва - можеш да караш и по-бързо от 50 км/ч,материалите са хубави и едва ли ще се скъса и ще направи поразии.Евтиното си е евтино...Качественото - скъпо.

Дали могат да се сложат вериги без да се вдига колата на крик - да може,няма проблеми.Само може да се наложи да си завъртите волана наляво -надясно 1-2 пъти или да преместите автомобила назад-напред с 20 см,но това е положението.
Не карайте бързо с вериги,защото е опасно - могат да се скъсат и да срежат някой калник.

Абсолютно точно! Без да завъртиш волана няма как да закачиш веригите отвътре на колелото, а без да я преместиш 20-тина санта не може да я закопчееш отвън! На сухо и през деня всичко става както е по книжка, ама вечер в снега и когато подкалниците са се набили със сняг е друга ситуация!


Потребителски аватар
slav
Мнения: 464
Регистриран на: Пон 10 апр 2006 19:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Любимец

Мнениеот slav » Чет 03 яну 2008 11:37


Аз да използвам темата и да попитам. До сега не съм ползвал и не съм имал вериги но бях решил да си купя едни ментаци да стоят в багажника за всеки случай. Въпроса е обаче с какъв размер трябва да са? Поне на 5-6 места се заглеждам по веригите и гледам размерите които са написани върху тях и до сега не видях размер който отговаря на моите гуми - 185/60/14. Та въпроса ми е абсолютно точния размер ли трябва да видя изписан на кутията или и някой приблизителен ще стане. Примерно най-близкия който срещнах е 185/65/14. Питам за да не се набутвам да купя нещо дето после в най-кофти момента да се окаже че не мога да го ползвам. :D


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Мнениеот dlug » Чет 03 яну 2008 13:10


slav написа:... Та въпроса ми е абсолютно точния размер ли трябва да видя изписан на кутията или и някой приблизителен ще стане. Примерно най-близкия който срещнах е 185/65/14. Питам за да не се набутвам да купя нещо дето после в най-кофти момента да се окаже че не мога да го ползвам. :D

На мойте поне има изписани сигурно около 15 размера за които стават. Според мен трябва да потърсиш и ще си намериш точният за теб


Потребителски аватар
Tougi
Мнения: 281
Регистриран на: Пет 13 юли 2007 23:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Tougi » Чет 03 яну 2008 23:36


slav написа:Аз да използвам темата и да попитам. До сега не съм ползвал и не съм имал вериги но бях решил да си купя едни ментаци да стоят в багажника за всеки случай. Въпроса е обаче с какъв размер трябва да са? Поне на 5-6 места се заглеждам по веригите и гледам размерите които са написани върху тях и до сега не видях размер който отговаря на моите гуми - 185/60/14. Та въпроса ми е абсолютно точния размер ли трябва да видя изписан на кутията или и някой приблизителен ще стане. Примерно най-близкия който срещнах е 185/65/14. Питам за да не се набутвам да купя нещо дето после в най-кофти момента да се окаже че не мога да го ползвам. :D


185/65/14 ша ти бъдат малко лабави. Ама малко. И ще стане.

Ако намериш 195/60/14 - по-добре (разлика в диаметъра само 10 мм). Още по-близко е 195/55/14.


Потребителски аватар
Plarol
Мнения: 298
Регистриран на: Сря 01 мар 2006 21:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: s.Dobroslavci-Sofiisko

Мнениеот Plarol » Пет 04 яну 2008 2:52


slav написа:Аз да използвам темата и да попитам. До сега не съм ползвал и не съм имал вериги но бях решил да си купя едни ментаци да стоят в багажника за всеки случай. Въпроса е обаче с какъв размер трябва да са? Поне на 5-6 места се заглеждам по веригите и гледам размерите които са написани върху тях и до сега не видях размер който отговаря на моите гуми - 185/60/14. Та въпроса ми е абсолютно точния размер ли трябва да видя изписан на кутията или и някой приблизителен ще стане. Примерно най-близкия който срещнах е 185/65/14. Питам за да не се набутвам да купя нещо дето после в най-кофти момента да се окаже че не мога да го ползвам. :D


Търси си точния размер.


Потребителски аватар
BanBan
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 22 апр 2009 10:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bansko

Re: Какви вериги за сняг ползвате?

Мнениеот BanBan » Съб 26 сеп 2009 19:16


Колеги здравейте.Понеже съм от Бнаско и при нас сняг си има и лед също...работя на лифта в Банско и през сезона виждам най-различни автомобили с най-различни видове вериги,но само едни ми направиха впечатление,едни византиици (гърците демек) с голф незнам точни модел,веригите им бяха не от синджир...ами от ПЛАТ...останах без думи, в снега просто немаше назад....сняг не се лепи по гумата.Търсил съм в гугъл но без резулатат...някой тука от форума виждал ли е такъф тип "вериги".Останах с много добро впечатление от тях...и си търся точно такива...


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Какви вериги за сняг ползвате?

Мнениеот KirilGeorgiev » Съб 26 сеп 2009 19:55


Не знам дали точно за това говориш.Плетени въженца като за простор и на тях нанизани малки топченца не разбрах дали са метални или пластмасови.Това нещо беше на фирма Мишелин.Монтира се като обикновена верига.


Потребителски аватар
nero
Мнения: 3119
Регистриран на: Чет 19 май 2005 12:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Какви вериги за сняг ползвате?

Мнениеот nero » Съб 26 сеп 2009 20:04


засега не ми се е налагало да ползвам вериги, но за всеки случай зимата нося един комплект на PEWAG (донесени от Австрия от бащата)


Потребителски аватар
Haralampi
Мнения: 3612
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 13:44
Автомобил: VW Golf 4 - 2002
Двигател: 1.6 16V - AZD
Местоположение: София

Re: Какви вериги за сняг ползвате?

Мнениеот Haralampi » Съб 26 сеп 2009 20:12


Купих си най-евтините които намерих - от Метро. Все пак не живея в ранчо в планината :)
Взех си ги просто за по-сигурно тъй като се качвах зимата до банско и пистите, но така и не се наложи да ги ползвам - въпреки че затънах на Рилския - 3 чифта мъжки и един женски ръце свършиха по-бърза и добра работа ;) :mrgreen:


Потребителски аватар
BanBan
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 22 апр 2009 10:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bansko

Re: Какви вериги за сняг ползвате?

Мнениеот BanBan » Нед 27 сеп 2009 7:58


KirilGeorgiev написа:Не знам дали точно за това говориш.Плетени въженца като за простор и на тях нанизани малки топченца не разбрах дали са метални или пластмасови.Това нещо беше на фирма Мишелин.Монтира се като обикновена верига.

Не колега нема нищо общо,просто цялата гума е облицована с плат...и снега не лепи по нея?!?!?!Явно никой не е виждал такова чудо...сигурно при нас ще навлезнат другия век.... :dummy:



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 75 госта