Golf 2 проблем с парното

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
zealas
Мнения: 24
Регистриран на: Пет 09 яну 2009 16:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Golf 2 проблем с парното

Мнениеот zealas » Сря 14 окт 2009 22:19


Здравейте колеги,

Зимата дойде и голфчето ми спретна малка изненадка. Проблема е следния. Като включа парното да духа на първа и втора степен вентилатора не духа. Почва да духа чак на 3 степен. Явно проблема не е във вентилатора защото духа, но само на трета степен. Проблема е там че като духа 30 секунди някаде и почва да духа се по студено и по студено и след известно време си духа направо ... доста хладно.

Разглобих днес копчето и го тествах, проблема не е в копчето(врътката).

Явно проблема е по навътре но нямам познанията да го разглобя. Къде може да е проблема според вас. На първа и втора степен не върти вентилатора а на трета си върти всичко както трябва.

Надявам се да помогнете, че зимата идва и не ми се седи на студено.

Колата за която става въпрос е Голф 2, 88ма година.




Потребителски аватар
vaikata_milen
Мнения: 263
Регистриран на: Нед 19 окт 2008 21:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Харманли

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот vaikata_milen » Сря 14 окт 2009 22:24


колега проблема ти е в съпретивлението което се намира над вентилатора на парното,в 2 му края запояваш едно кабелче и нямаш грижи :да:


Потребителски аватар
gyb
Мнения: 217
Регистриран на: Пон 20 фев 2006 22:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот gyb » Сря 14 окт 2009 22:30


разглоби покрай вентилатора и на буската му ще видиш едно продълговато то е термопредпазител - запои му една жичка да го шунтираш


zealas
Мнения: 24
Регистриран на: Пет 09 яну 2009 16:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот zealas » Чет 15 окт 2009 10:04


Благодаря за съветите. А къде точно се намира вентилатора. Имам предвид ... как се стига до него. Видях една тема за колега с Венто че е някъде около кората на жабката. Някои има ли идея къде се намира на моето голфче ?

Благодаря за бързите отговори.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот radi_nrj » Чет 15 окт 2009 11:37


Toва, което търсиш е оградено в червено на снимката. Като за да стигнеш до него трябва само да свалиш кората под жабката. А Факта, че почва да духа хладно означава, че радиаторчето на парното е почнало да се запушва та скоро ще трябва и него да смениш.

П.С. На снимката разглобявам на братлето Джетата за да сменя прословутото радиаторче.
Прикачени файлове
DSC01119.JPG


Потребителски аватар
Jackson
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 29 сеп 2009 8:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот Jackson » Чет 15 окт 2009 13:10


Колега ще помогна с малко снимков матерял къде са разположени винтчетата по етажерката :)



Изображение



Изображение



Изображение


Изображение




Надявам се да съм бил полезен :да:


Потребителски аватар
KURASH
Мнения: 120
Регистриран на: Пет 17 сеп 2004 13:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Radnevo, Karlovo
Контакти:

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот KURASH » Чет 15 окт 2009 14:10


viewtopic.php?f=11&t=59884

Ето, колега, отговорите, и на мен ми предстои тези дни същата манипулация mhihi


zealas
Мнения: 24
Регистриран на: Пет 09 яну 2009 16:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот zealas » Чет 15 окт 2009 20:24


Нямам думи. Евалата. Благодаря Ви много. Благодаря ви супер много за снимките и за обясненията. Остана да ви попитам само още едно нещо. От къде мога да намеря само съпротивлението за да не сменям цялата платка че прочетох че била около 40 лева, докато съпротивлението било 1-2 ?

Благодаря отново предварително. Вие сте номер 1.


Потребителски аватар
Jackson
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 29 сеп 2009 8:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот Jackson » Пет 16 окт 2009 8:26


Колегата в по-горния пост писа,че може само да шунтираш връзката на тва термо реле и всичко ще си дойде на мястото 8) Просто запояваш кабелче на двата извода и си готов.


zealas
Мнения: 24
Регистриран на: Пет 09 яну 2009 16:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот zealas » Пет 16 окт 2009 10:48


Благодаря много.

:bowdown :bowdown :bowdown


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот radotom » Пет 16 окт 2009 11:18


zealas написа: От къде мога да намеря само съпротивлението за да не сменям цялата платка

Първо- една поправка на колегите: Това не е термосъпротивление, а термопредпазител ;)
Демек- жичка, която като се нагрее елемента над някаква температура, написана на корпуса му, се стапя и прегаря ;)
Относно това къде да го намериш- поне в Пловдив има доста добър набор от термопредпазители с различни температурни стойности в магазина на Конрад.
В София също си имате такъв магазин ;) Провери там.
За да знаеш точно какво търсиш- погледни на корпуса на термопредпазителя на каква темература е ;)


Потребителски аватар
Jackson
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 29 сеп 2009 8:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот Jackson » Пет 16 окт 2009 12:53


И от цялата тая работа излиза,че на поне 90% от колегите им е изгорял термо предпазителя :mrgreen: И моя е сдал багажа и скоро време ще се поразходя из магазините да видя дали мога да намеря и аз едно такова предпазителче :да:


Потребителски аватар
bobiivanov
Мнения: 44
Регистриран на: Нед 11 фев 2007 17:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот bobiivanov » Пет 16 окт 2009 17:20


radi_nrj написа:Toва, което търсиш е оградено в червено на снимката. Като за да стигнеш до него трябва само да свалиш кората под жабката. А Факта, че почва да духа хладно означава, че радиаторчето на парното е почнало да се запушва та скоро ще трябва и него да смениш.

П.С. На снимката разглобявам на братлето Джетата за да сменя прословутото радиаторче.

ти найстина ли разглоби така джетата само заради радиаторчето, мойто го смени един пич за два-три часа заедно с клапите, ако някой го интересува да пише ще му дам кординати


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот radi_nrj » Пет 16 окт 2009 18:37


bobiivanov написа:
radi_nrj написа:Toва, което търсиш е оградено в червено на снимката. Като за да стигнеш до него трябва само да свалиш кората под жабката. А Факта, че почва да духа хладно означава, че радиаторчето на парното е почнало да се запушва та скоро ще трябва и него да смениш.

П.С. На снимката разглобявам на братлето Джетата за да сменя прословутото радиаторче.

ти найстина ли разглоби така джетата само заради радиаторчето, мойто го смени един пич за два-три часа заедно с клапите, ако някой го интересува да пише ще му дам кординати


To ако не махнеш таблото после при връщането на парното обратно има вероятност да нагънеш някой кабел и си е яко хамалогия. Пък и като свалиш всички капаци нужни за да може да излезе парното ти остават още 4/6 болта за да махнеш и таблото. За 3 часа заедно с паузите за бира бяхме събрали колата, пък и аз съм малко педант и обичам всичко после да подредя - всяко кабелче и жило да си мине от където трябва.


Потребителски аватар
bobiivanov
Мнения: 44
Регистриран на: Нед 11 фев 2007 17:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf 2 проблем с парното

Мнениеот bobiivanov » Пет 16 окт 2009 18:52


radi_nrj написа:
bobiivanov написа:
radi_nrj написа:Toва, което търсиш е оградено в червено на снимката. Като за да стигнеш до него трябва само да свалиш кората под жабката. А Факта, че почва да духа хладно означава, че радиаторчето на парното е почнало да се запушва та скоро ще трябва и него да смениш.

П.С. На снимката разглобявам на братлето Джетата за да сменя прословутото радиаторче.

ти найстина ли разглоби така джетата само заради радиаторчето, мойто го смени един пич за два-три часа заедно с клапите, ако някой го интересува да пише ще му дам кординати


To ако не махнеш таблото после при връщането на парното обратно има вероятност да нагънеш някой кабел и си е яко хамалогия. Пък и като свалиш всички капаци нужни за да може да излезе парното ти остават още 4/6 болта за да махнеш и таблото. За 3 часа заедно с паузите за бира бяхме събрали колата, пък и аз съм малко педант и обичам всичко после да подредя - всяко кабелче и жило да си мине от където трябва.

аз ти казвам разглобяване-смяна радиаторче-оправяне на клапи-сглобяване и две кафета че не пием бира и всичко измиване и почистване на гадостите по парното



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 55 госта