помощ при купуване на Туран 2,0 140к.с 2005г

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
nik_varna
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 22 ное 2009 8:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

помощ при купуване на Туран 2,0 140к.с 2005г

Мнениеот nik_varna » Нед 22 ное 2009 9:09


Колеги, здравейте!
Някой може ли да ми помогне при купуване на Туран 2,0 140к.с 2005г. Харасех си го ходих в сервиз и ми откриха проблеми на теста без да ми кажат нищо. Просто казаха, че е добър.
1. vehicle electrical control module - 1 fault detected, right tail tight fault in electrical circuit static.
2. steering column electronics - 1 fault detected,windshield wiper/washer switch E22 faulty
3. diagnostic interface for databus - 1 fault detected, control unit incorrrectly coded no display
ambient requirements:
mileage 75986
priority 1
malfunction occurrence counter 2
unlearning counter/driving cycle 34
4. conv. system with anti-theft warning system - 1 fault detected, alarm horn no signal communication
Другите системи са без грешка.
По ходовата част за смяна двата маншона на колелата външните, двата тампона на купето и има някакъв теч от ремъка - можеби е семеринга.
Какво ще ме посъветвате? Дали километрите са верни този "incorrrectly coded no display" какво означава? Този мотор дали е надежден? Казаха ми че е помпа-дюза. Колко гори?
Благодаря предварително!




Потребителски аватар
junakov
Мнения: 312
Регистриран на: Чет 19 юли 2007 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград
Контакти:

Re: помощ при купуване на Туран 2,0 140к.с 2005г

Мнениеот junakov » Нед 22 ное 2009 12:49


Колега ,първо с какъв тестер ти правиха диагностиката , за да могат да помогнат колегите и това дава чичко гугъл :
1. електрическо превозно средство, контролния модул - 1 грешка открити, нали опашката здраво повреда в електрическата верига статична.
2. кормилната колона електроника - 1 грешка открити, чистачки / E22 миене Switch дефектни
3. диагностични интерфейс за databus - 1 грешка откриване на контролен блок incorrrectly кодирани не езика
атмосферния изисквания:
пробег 75986
Приоритет 1
неизправност поява брояч 2
Unlearning брояч / цикъл на шофиране 34
4. реал. система с анти-кражба система за предупреждение - 1 грешка открити, аларма рог никакъв сигнал съобщение

Нека компететните да се изкажат , успех колега


nik_varna
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 22 ное 2009 8:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: помощ при купуване на Туран 2,0 140к.с 2005г

Мнениеот nik_varna » Нед 22 ное 2009 18:25


За съжаление не зная. Сервиза е на фолксваген и на това което ми дадоха пише тестване електроника и оглед ходова част и двигател.Нищо ни ми обясниха подробно . Казаха, че колата е читава и толкова. А що се отнася до буквалния превод , то и аз го направих , но нищо не ми говори .


the_tupan
Мнения: 882
Регистриран на: Вто 13 окт 2009 13:04
Автомобил:
Двигател:

Re: помощ при купуване на Туран 2,0 140к.с 2005г

Мнениеот the_tupan » Нед 22 ное 2009 18:36


Колега,нямам кой знае какъв досег до този модел като изключим факта,че съм го карал 2-3 пъти.Знам, че Туран получи доста ниска оценка от продължителния тест на Аутобилд(май беше 3+ по десетобалната система),а статията за теста на Пасат със същия мотор беше озаглавена "Вечният пациент".Но все пак според мен е от много голямо значение на какъв екземпляр ще попаднеш! Поздрави!!! :beer


Потребителски аватар
maimo
Мнения: 966
Регистриран на: Пон 12 ное 2007 22:26
Автомобил: GOLF 5 GTI
Двигател: AXX-2005
Местоположение: Варна

Re: помощ при купуване на Туран 2,0 140к.с 2005г

Мнениеот maimo » Пон 23 ное 2009 17:35


колега като за на4ало кажи от къде е внос колата и тогава може да се направи малко по кардинален извод,ина4е тези кодове не са нищо кои знае какво само това масло от ремъка трябва да разбереш добре то4но от какво е.двигатела си е много добър разьод зависи от карането извън града може,ако караш 120-140 към 5-6 литра в града около 9.добре провери дали е то4но 140 коня - кода на двигателя трвбва да е BKD или BMM,защото има и 136 коня или 100. :D ли4но мнение трябваше да закарш колата при колегата IFIDIK тои щеше да ти даде по-голяма информация :D а до километрите,ако е от автокъща то е ясно 4е не са толква малко.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: toci_81 и 60 госта