Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
nikivel
Мнения: 63
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 7:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот nikivel » Сря 17 мар 2010 14:34


Привет,
от няколко дни търся решение на мой проблем с Caddy Ecofuel и не намерих отговор с търсачката.
Та проблемът е следния:
Чукане (потропване) чуващо се отдясно при натиснат педал на съединителя и отнет педал за подаване на газ. При включване на скорост, и подаване на газ и отнемане на съединителя, чукане няма.
Чука като вътрешно каре, но при краен ляв и десен завой няма харктрните симптоми. Чука при движение направо, при едновремнно натискане на съединител и отнемане на газ.
Ще съм благодарен да споделите дали някой е имал сходни симптоми и е намерил решението им.
Поздрави, Ники :D

ПП
Забравих да уточня, колата е на две години, 46 хил. км. Върната от лизинг, добре поддържана и при диагностика в Порше-Изток, всичко и беше ОК.

Последна промяна от nikivel на Вто 08 фев 2011 9:53, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
boichopavlov
Мнения: 183
Регистриран на: Чет 13 юли 2006 21:37
Автомобил: Touran
Двигател: BSX 2006
Местоположение: Плевен

Re: Неприятно тропкане при Caddy Ecofuel

Мнениеот boichopavlov » Пет 19 мар 2010 22:53


Шума е от редуктора за налягане на газта :012:
Отиваш в сервиз на VW и там се подлагат гумички на опорите на изпарителя.


nikivel
Мнения: 63
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 7:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Неприятно тропкане при Caddy Ecofuel

Мнениеот nikivel » Пон 22 мар 2010 21:36


boichopavlov написа:Шума е от редуктора за налягане на газта :012:
Отиваш в сервиз на VW и там се подлагат гумички на опорите на изпарителя.


Много обнадеждаваща диагноза :D , аз очаквах смяна на съединител или (пу пу) смяна на маховик. Поне такива бяха на пръв прочит диагнозите при сходни симптоми във форума. Между другото, гадното тропкане изчезна от самосебе си. Странно, дори майсторите в сервиза на застрахователя (на път за отстраняване на козметични щети излезе тропкането) не можаха да повярват как е изчезнало.
Иначе, благодаря за отзивчивостта . :beer


nikivel
Мнения: 63
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 7:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Неприятно тропкане при Caddy Ecofuel

Мнениеот nikivel » Вто 30 мар 2010 8:24


Такаа,
ситуацията е следната. Тропкането го нямаше близо седмица, след което се появи за ден и пак изчезна.
Наблюдения: появи се в събота 27 март, когато баба Марта за последно се разсърди, температурите бяха паднали, влажно, мокър сняг и т.н. Звукът беше много интензивен, дразнещ, даже жената се притесни да не се разпадне най-новата ни стара кола....
На другия ден, вече го няма - времето се затопли...
Някой да сподели опит или нещо друго.. Например съвет, дали да я водя на доктор с тези изчезващи симптоми...
Предварително благодаря.


Потребителски аватар
ecofuel
Мнения: 30
Регистриран на: Пон 03 авг 2009 7:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Неприятно тропкане при Caddy Ecofuel

Мнениеот ecofuel » Чет 01 апр 2010 9:46


Възможно е да се наблюдава различно държане при различни условия - температура, влага и т.н. и при мен го е имало. Много е възможно и да е същия шум и със смяна на тампона да се оправи. На мен ми струваше около 100лв цялата процедура в Порше Изток София и се случи на 38,000км. Един пич дойде с едни слушалки и почна да слуша откъде е шума. Сега съм на 70,000км и имам нов шум в същата област. Вчера бях пак там да видят какво става и ми казаха, че изпарителя ми бил за смяна целия, заедно с още доста чарколя покрай него, щото новия бил нов модел и не ставали много от старите неща с него. сумата, която този път ще трябва да дам за ремонта е много по-голяма и се чудя няма ли начин за ремонт на този изпарител, та да покара поне още 50-70 хиляди км.


nikivel
Мнения: 63
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 7:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Неприятно тропкане при Caddy Ecofuel

Мнениеот nikivel » Пет 02 апр 2010 16:48


Привет,
благодаря за отговора. Мисля, че този проблем с изпарителите трябва да се популяризира във форума. Този изпарител всъщност е редуктор на налягане - сваля от 200 атмосфери на около 10 налягането на метана и би трябвало да е т.нар. консуматив. Нелепо е да струва колкото двигателя на колата или да е на стойност 1/4 от остатъчната цена на двегодишен автомобил. :banghead:
Следователно, нещо тук е тотално сбъркано :twisted: , а долавям, че този проблем го имат много собственици на машини с екофуел двигател. Ако става въпрос за сериен фабричен дефект, българските представители на производителите в германско да бъдат така добри да го отстраняват съобразно приетите норми за добри търговски практики в ЕС :deal .
Доколкото разгадах принципа на работа на системата "метан/бензин", при отказ на изпарителя и пълни бутилки с газ, няма сила, която да накара екофуел машината да тръгне на бензин. Демек, осланяш се на доброто благоразположение на пътната помощ, в резултат на вече преизпълнена норма за съдрани кожи от закъсали... И на надеждата, че няма да отнесеш повече от 30 псувни от колеги, ако си закъсал на натоварено софийско кръстовище.
Това съобщение ще го пратя и във темата, като молбата ми е, там да споделиш сам за цените на този ремонт.
Та в този ред на мисли, предлагам на модераторите и администраторите на форума да обособят темата със заглавие "Екофуел проблеми с изпарителя" или нещо подобно.
Нека в нея споделяме полезен или горчив опит, а не да потриваме доволно ръце, че още един шаран е изкълвал стръвта. :012:
Поздрави и весело изкарване на празниците. :beer


Потребителски аватар
ecofuel
Мнения: 30
Регистриран на: Пон 03 авг 2009 7:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Неприятно тропкане при Caddy Ecofuel

Мнениеот ecofuel » Нед 04 апр 2010 9:11


Значи цената, която ми обявиха в Порше е 3600лв за смяна на много дълъг списък от части (не се побра на една страница) и то не защото са развалени, а защото не са съвместими с новия модел изпарители. Само изпарителя иначе струва 800лв. Обаче за 70-100 хиляди километра един екофюъл пести поне 10 пъти повече от гориво, така че пак сме на сметка. В момента се чудя дали ще се намери някой, който да ми смени изпарителя със стар модел или да пусне оферта за нов модел със смяна на всички части за по-малко пари. Във вторник излизам на проучване и ще споделя резултатите.


nikivel
Мнения: 63
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 7:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Неприятно тропкане при Caddy Ecofuel

Мнениеот nikivel » Пон 05 апр 2010 13:39


Христос Возкресе! :D
Честит празник на всички! :D

ecofuel написа:Значи цената, която ми обявиха в Порше е 3600лв за смяна на много дълъг списък от части (не се побра на една страница) и то не защото са развалени, а защото не са съвместими с новия модел изпарители. Само изпарителя иначе струва 800лв. Обаче за 70-100 хиляди километра един екофюъл пести поне 10 пъти повече от гориво, така че пак сме на сметка. В момента се чудя дали ще се намери някой, който да ми смени изпарителя със стар модел или да пусне оферта за нов модел със смяна на всички части за по-малко пари. Във вторник излизам на проучване и ще споделя резултатите.


Това е много добра инициатива. :bowdown Аз малко се сепнах, като разбрах цената от около 4000 лева. Това за пестенето е вярно, но нали идеята е именно да платиш предварително малко повече пари и да се возиш след това евтино и чисто. Иначе, ако спестените се връщат в скъпо платени ремонти, кой ще ни плати ядовете и нервите?
Аз също започвам да човъркам и да търся решение на проблема. :D


Потребителски аватар
ecofuel
Мнения: 30
Регистриран на: Пон 03 авг 2009 7:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Неприятно тропкане при Caddy Ecofuel

Мнениеот ecofuel » Вто 06 апр 2010 9:49




nikivel
Мнения: 63
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 7:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Неприятно тропкане при Caddy Ecofuel

Мнениеот nikivel » Вто 06 апр 2010 19:32


Колега Ecofuel, как установи изпускане на газ, това е тревожно. Иначе, ако е само тропането, ще се преживее.
Иначе и аз съм ходил в Слатина при Динчеви, но за другата ми кола, която също е на метан. Доста са предпазливи към монтажа на метан, изглежда го избягват. По принцип, препоръчват да се ползва пропан-бутан, което не ни устройва в случая с Ecofuel.

ПП

Моля някой модератор или администратор да промени заглавието на темата "Проблеми при Ecofuel (метанови Тоурани и Кадита).

Така темата ще е по-достъпна, организирана и полезна. Тези модели се отличават от конвенционалните само по метановата уредба и за други проблеми може да се ползва споделен опит от други теми, дори и за други модели.


Потребителски аватар
ecofuel
Мнения: 30
Регистриран на: Пон 03 авг 2009 7:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Неприятно тропкане при Caddy Ecofuel

Мнениеот ecofuel » Вто 06 апр 2010 19:37


Ами как установих - преди няколко дни усетих лека миризма (знам, че метана не мирише, но му добавят миризма точно за да се усети при изтичане). В сервиза също ми казаха, че забелязват изпарителя, че е леко оцапан. Не е изтичане в реалния смисъл на думата, защото миризма след този единичен случай не съм усещал пак, но отнякъде определено подава леко вече.


nikivel
Мнения: 63
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 7:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Неприятно тропкане при Caddy Ecofuel

Мнениеот nikivel » Вто 06 апр 2010 20:00


ecofuel написа:Ами как установих - преди няколко дни усетих лека миризма (знам, че метана не мирише, но му добавят миризма точно за да се усети при изтичане). В сервиза също ми казаха, че забелязват изпарителя, че е леко оцапан. Не е изтичане в реалния смисъл на думата, защото миризма след този единичен случай не съм усещал пак, но отнякъде определено подава леко вече.



Това за добавената миризма, не ми се вярва. Природния газ идва по тръбата от Сибир и миризма ще има, само ако руската мечка пръдне в тръбата. Това беше на майтап :banana ...
Иначе, миризма се добавя на пропан-бутана, защото е възможно - там газа се транспортира в контейнери и може да се "овкуси", така да се каже. От четири години карам на метан, миризма не съм усещал. Все пак, за да не съм голословен, още утре като зареждам, ще попитам на газ-станцията, слагат ли някак миризма на метана. Въпреки, че съм скептичен към компетентността на работещите на метан-станциите.

Сега се сетих и друго - изтичане на газ може да се установи във всеки добър сервиз за метанови уредби, чрез един уред, наречен газанализатор. Никакви миризми и други подобни. Само с уред, тогава вече може да се притесняваш.


nikivel
Мнения: 63
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 7:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Неприятно тропкане при Caddy Ecofuel

Мнениеот nikivel » Чет 08 апр 2010 6:43


Такаа,
вчера зареждах метан и обсъдих проблема "миризма" със служителя.
Миризма има и тя наподобява миризма на смазочни материали. Вероятно технологично в тръбата пускат някакво малко количество масло, или пък то само си се добавя от компресорните станции, каквито има на определени интервали от трасето на тръбата. Та това е миризмата - на масло. Също, при изтичане би трябвало да има омасляване на мястото.
Дано съм бил полезен.


Потребителски аватар
ecofuel
Мнения: 30
Регистриран на: Пон 03 авг 2009 7:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Неприятно тропкане при Caddy Ecofuel

Мнениеот ecofuel » Чет 08 апр 2010 20:33


Да, наистина в сервиза казаха, че заради лекото омасляване по редуктора имат съмнение, че изпуска. А миризмата на газ явно съм си я въобразил - ама факт е, че заради нея отидох и ми казаха, че наистина е добре да се смени скоро време.


nikivel
Мнения: 63
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 7:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Неприятно тропкане при Caddy Ecofuel

Мнениеот nikivel » Пет 09 апр 2010 19:47


Отправям молба към собствениците на ЕкоФуел модификацията, независимо от модела, да споделят опит и наблюдения относно изпарителя - проблеми, почукване, омасляване, други тревожни симптоми. Начини за решаването им.
Колега Екофуел, да не би като са видели загрижен стопанин на кола, в сервиза да са решили, че могат да го доразтревожат и да си осигурят работа за близо 4 хил. лева?

Аз лично имам леко омасляване по целия изпарител, покрит е с тънък филм от пепел върху масълце. Определено обаче, не е омазан. Има и омазняване в началото на газовата магистрала, там където влиза тръбата, преди дюзите на инжекциона. Утре ще направя снимки на хубава светлина. Моля, някой запознат, да ми помогне с начина на качване на снимки във форума.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта