Сваляне и Претапициране на Таван-ГОЛФ 4+Корите на вратите

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
dangi_
Мнения: 326
Регистриран на: Вто 01 дек 2009 10:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Сваляне и Претапициране на Таван-ГОЛФ 4+Корите на вратите

Мнениеот dangi_ » Пет 11 юни 2010 18:04


Здвавейте колеги:)
Реших и аз да се опитам да бъда полезен по някакъв начин за всички :)
И така след като започна бавно да поовисва тавана ми на черното ми голфче,прочетох няколко теми кои как,какво,защо и реших да се пробвам само че с ЕДНА ДОБАВКА-да си претапицирам и текстилната част на вратите:)))-понеже е горе доло на същия хал:)
и така.....
най-напред започнах със свалянето на предните кори като ги издърпах внимателно с плоска отверка....
DSC00798.JPG

след което преминах на средните без да свалям коланите понеже не ми се занимаваше и най-накрая задните плюс малката кора която се намира накрая на задната част на тавана....
DSC00799.JPG
DSC00801.JPG

след което започнах да свалям дръжките на вратите и задните плафони.
тук искам да повторя както един колега че плафоните се изваждат от страната от която е показано изключеното положение иначе рискувате да потрошите буксата или да ви се разглоби плафона както в моя случай:)))
DSC00802.JPG
Прикачени файлове
DSC00800.JPG

Последна промяна от dangi_ на Пет 11 юни 2010 18:53, променено общо 3 пъти.




Потребителски аватар
dangi_
Мнения: 326
Регистриран на: Вто 01 дек 2009 10:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Сваляне и Претапициране на Таван-ГОЛФ 4

Мнениеот dangi_ » Пет 11 юни 2010 18:06


DSC00805.JPG
DSC00811.JPG
DSC00810.JPG
DSC00809.JPG
DSC00804.JPG


Потребителски аватар
dangi_
Мнения: 326
Регистриран на: Вто 01 дек 2009 10:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Сваляне и Претапициране на Таван-ГОЛФ 4

Мнениеот dangi_ » Пет 11 юни 2010 18:14


малко пообърках реда на качване на снимки но както и да е:)))
та след тези маниулации дойде ред и на сенника забележете в какво положение се измъква най-лесно иначе е кофти тръпка......както и това че в момента в койо се опитате да махнете пластмасата на закачалката на сенника трябва да бръкнете внимателно в зъбчето и да го откачите с отверката..
DSC00806.JPG

дойде ред и на предния плафон много внимателно махате стъкалцето в посокаа от предното стъкло надоло и назад внимателно:)))да не пукнете някое зъбче и после маините:))
DSC00807.JPG

след тези манипулации аз лично само освободих тавана от уплътнителя на вратите и си го извадих през багажника без никакъв проблем единствено само от едната страна го закачих леко и смятам да го подлепя с картонче както един колега по рано ми сподели
DSC00812.JPG
DSC00814.JPG

Последна промяна от dangi_ на Вто 17 авг 2010 8:11, променено общо 5 пъти.


Потребителски аватар
dangi_
Мнения: 326
Регистриран на: Вто 01 дек 2009 10:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Сваляне и Претапициране на Таван-ГОЛФ 4

Мнениеот dangi_ » Пет 11 юни 2010 18:19


DSC00817.JPG
DSC00816.JPG

тук съм направил и снимка как изглежда една от вратите по точно задна лява след като се свали кората ....по болтовете и дупките може да се ориентирате къде са щифтовете и ала бала:)))
DSC00819.JPG

с това е снимка на щетата която направих:)))
DSC00818.JPG

така пристъпихме към свалянето на дръжките на вратите които се държат на по три винтчета за които ви е необходима кръстата отверка..
DSC00821.JPG

Последна промяна от dangi_ на Пет 11 юни 2010 18:55, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
dangi_
Мнения: 326
Регистриран на: Вто 01 дек 2009 10:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Сваляне и Претапициране на Таван-ГОЛФ 4

Мнениеот dangi_ » Пет 11 юни 2010 18:29


и така колеги тук съм показал моя начин на отсраняването на текстилната част от кората със плоска отверка много внимателно за да няма счупвания и да може всичко да се запази здраво
DSC00823.JPG

ето го и резултата...
DSC00824.JPG

а след около 20 минутки старателно премахване се получи това...
DSC00826.JPG
DSC00825.JPG

тук искам да споделя че след като е еднократно направено аз от своя страна смятам да съединя тези части с пистолет които работи със силикон на пръчки :)мисля че е подходящо за тази цел....
ако някои има опит нека го сподели и да обсъдим кои е по удачния вариант:)ще му бъда благодарен:)
и така дойде най-неприятната част за мен търкането на остатъка от дунапрена ......
искам да предупредя всички колеги които са нетърпеливи като мен въобще да не се захващат да го правят с корселин,четка или телче за миене на чинии както ме посъветваха по рано а моментално да използват новия:))))РЕВОЛЮЦИОНЕН МЕТОД открит от мен а именно да отидат до най-близката автомивка и със ВОДОСТРУИКА да отсранят всичко излишно :)
при мен разходката беше спестена понеже си имам едно 1700 ватово животно което ми спести адски мъки след изтощителното търкане около 15 мин и щях да хвърля РЕМЪК :applause: :banana :applause: ето какво се получи:))
DSC00830.JPG

Последна промяна от dangi_ на Пет 11 юни 2010 18:46, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
dangi_
Мнения: 326
Регистриран на: Вто 01 дек 2009 10:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Сваляне и Претапициране на Таван-ГОЛФ 4

Мнениеот dangi_ » Пет 11 юни 2010 18:32


DSC00831.JPG
DSC00829.JPG

и така в момента съм в процес за избиране на материал за тапициране в смисъл-кожа,текстил,цвят и така нататък:)))
за което разчитам и на помощ от форума за избор....
а за лепилото смятам за използвам от това на Хенкел около 13-14 лв струва има го навсякъде....
един колега с черна джета ми сподели че вече втора година не му е мръднал тавана а колата му стои по цял ден на слънце също като моята:) :Mr Green Fun :Mr Green Fun :Mr Green Fun
надявам се да съм бил полезен :))) :обичам ви


Потребителски аватар
anger
Мнения: 787
Регистриран на: Пон 07 мар 2005 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Сваляне и Претапициране на Таван-ГОЛФ 4+Корите на вратите

Мнениеот anger » Пет 11 юни 2010 20:04


Чудесна тема!
Съвет от мен - забрави за топлия силикон. При тези жеги не знаеш как ще си се разтече и все едно никаква не си я свършил. По - добре потърси друго решение.


Потребителски аватар
dangi_
Мнения: 326
Регистриран на: Вто 01 дек 2009 10:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Сваляне и Претапициране на Таван-ГОЛФ 4+Корите на вратите

Мнениеот dangi_ » Пет 11 юни 2010 22:20


е добре де колега....ама мисля че температурата на топлия силикон е доста по висока за да се стопи от жегите но ще го взема предвит.......другото което ми хрумва е ПоксиПол :idea:


Потребителски аватар
anger
Мнения: 787
Регистриран на: Пон 07 мар 2005 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Сваляне и Претапициране на Таван-ГОЛФ 4+Корите на вратите

Мнениеот anger » Пет 11 юни 2010 22:34


За съжаление темата във вортекса е временно недостъпна - по спомен там младежа беше използвал точно такъв силикон. От моят скромен опит с него, смея да твърдя, че не залепва добре, особно върху такава повърхност, от която е направена кората. А в големите жеги в колата температурата стига до към 60 градуса и нагоре. Обратно - в големите студове топлия силикон става на камък и се отчупва. Според мен по - удобно е да се изполва санитарен силикон, който по спомен не променя качествата си от - 20 до 140 градуса.


Потребителски аватар
dangi_
Мнения: 326
Регистриран на: Вто 01 дек 2009 10:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Сваляне и Претапициране на Таван-ГОЛФ 4+Корите на вратите

Мнениеот dangi_ » Съб 12 юни 2010 7:20


добре,благодаря ти колега за съвета:)
:да:


Потребителски аватар
George_131
Мнения: 50
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 19:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Сваляне и Претапициране на Таван-ГОЛФ 4+Корите на вратите

Мнениеот George_131 » Вто 15 юни 2010 23:58


Колега, много много не разбрах какво искаш да лепиш, но защо не пробваш с универсалното лепило на Момент
Изображение
издържа от -40 до +110 и не е много скъпо 50мл е 3-4лв


Потребителски аватар
dangi_
Мнения: 326
Регистриран на: Вто 01 дек 2009 10:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Сваляне и Претапициране на Таван-ГОЛФ 4+Корите на вратите

Мнениеот dangi_ » Сря 16 юни 2010 7:23


Колега здравей:)
Значи ще лепя с универсално лепило момент което зидържа на 110 градуса и отгоре,купил съм си две кутии вече от метро.
Но проблема е друг с какво да слепя двете кори на вратата-тази която има текстилна част и тази която е покрита с черна кожа
Погледни ето тази снимка
DSC00822.JPG


Потребителски аватар
Scarchu
Мнения: 687
Регистриран на: Пон 29 май 2006 10:21
Автомобил: Black
Двигател: with internal combustion
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сваляне и Претапициране на Таван-ГОЛФ 4+Корите на вратите

Мнениеот Scarchu » Сря 16 юни 2010 8:57


Здравейте колеги,
И на мен ми предстои същата процедура, но на Бора и много се мая как и от къде да извадя тавана от купето. Някъде бях намерил една статия, че "най-лесно" излизал през една от задните врати, но нямаше снимки да видя точно как се усуква за да излезе от там. Ако някой е правил тази процедура на Бора (не комби) - нека качи малко снимки относно изваждането и вкарването на тавана от колата. Благодаря.


Потребителски аватар
dangi_
Мнения: 326
Регистриран на: Вто 01 дек 2009 10:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Сваляне и Претапициране на Таван-ГОЛФ 4+Корите на вратите

Мнениеот dangi_ » Сря 16 юни 2010 10:03


колега здрасти :)
ако си прочел внимателно темата си щял да забележиш че аз също се консултирах с един колега които има Бора-черна
и смятам че тои може да ти помогне никът му е jollycatman
garage_vehicle.php?mode=view_vehicle&VID=2040
тои беше направил тема за претапициране тавана на бора:)
Действаи
Аз вече избрах цвят на кожата-да видим как ще се справя и колко време ще изкара:)
и като съм готов ще постна снимки:)


jollycatman
Мнения: 433
Регистриран на: Пет 23 окт 2009 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Сваляне и Претапициране на Таван-ГОЛФ 4+Корите на вратите

Мнениеот jollycatman » Сря 16 юни 2010 17:51


Scarchu, за съжаление нямам снимки, но мога да ти кажа как го направих - ...трудно,...много трудно. Голям х*й е, но пък има и големи т****и :Mr Green Fun Пробвай да го извадиш (имам предвид тавана :lol: ) като първо отвориш широко всички врати, после буташ предните седалки максимално напред. Облегалката на пасажерската я сваляш максимално напред, а тази на шофьорската - максимално назад. Извърташ тавана по диагонал като долният му ръб да е откъм шофьорската страна и вадиш от задна лява врата. Аз успях да го извадя без никакви поражения, дано и при теб се получи така! Успех!
П.С.: Забравих да спомена, че е добре да се махнат подглавниците на предните и задните седалки. Ето я темата, в която има подробности по разглабянето - http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=11&t=23364&start=225

Последна промяна от jollycatman на Чет 17 юни 2010 18:46, променено общо 2 пъти.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта