Патрон за брава на входната врата.

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Патрон за брава на входната врата.

Мнениеот chefito » Пон 05 юли 2010 17:15


Колеги, откраднаха ми ключовете и всички документи. Ще се възползвам от момента и ще си купя свястни патрони за бравите. За съжаление съм много неориентиран в материята. Интересува ме нормален патрон, който да е иновативен и още да не му знаят цаката.../ясно е, че ще му я намерят рано или късно/. Помагайте с марки и модели. Бюджет около 80-100лв.




Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Патрон за брава на входната врата.

Мнениеот joromnt » Пон 05 юли 2010 18:09


Един от тия късите патрони на Декаба. Ако ти е здрава вратата, тоя патрон е ад за крадците. Не че не може да се отвори, но ще трябва да къртят вратата от пантите. Преди време имах такава дилема, и приятел ключар ми даде същия съвет, както аз на теб. Доволен съм.
http://www.novinar.net/news/sekretniiat ... yMQ==.html - да видиш за какво иде реч.


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Патрон за брава на входната врата.

Мнениеот chefito » Пон 05 юли 2010 18:14


joromnt написа:Един от тия късите патрони на Декаба. Ако ти е здрава вратата, тоя патрон е ад за крадците. Не че не може да се отвори, но ще трябва да къртят вратата от пантите. Преди време имах такава дилема, и приятел ключар ми даде същия съвет, както аз на теб. Доволен съм.
http://www.novinar.net/news/sekretniiat ... yMQ==.html - да видиш за какво иде реч.


Точно такъв хвърлям сега. Искате да кажете, че техниката от преди 10 години е актуална :shock :shock :shock


Потребителски аватар
Re5Pec7
Мнения: 1290
Регистриран на: Чет 06 дек 2007 13:37
Автомобил: Passat B5 V6
Двигател: AQD
Местоположение: Варна

Re: Патрон за брава на входната врата.

Мнениеот Re5Pec7 » Пон 05 юли 2010 18:43


Сега говорих с моя познат. Казва че това било с най-висока сигурност на пазара за тия пари NW4. С 4 секретни елемента е и с 3 ключа в комплекта. Казва обаче, че дублаж на 1 ключ струвало около 25 лв. Ето и един PDF механизма http://mauerlocks-bg.com/download.php?f=NW4_LEAFLET_2009_bg.pdf


Потребителски аватар
petarkolev
Мнения: 1702
Регистриран на: Пет 10 ное 2006 10:16
Автомобил: Jetta II 1.8
Двигател: RP
Местоположение: София

Re: Патрон за брава на входната врата.

Мнениеот petarkolev » Пон 05 юли 2010 19:08


Няма патрон дето не му знаят цаката.


Потребителски аватар
Re5Pec7
Мнения: 1290
Регистриран на: Чет 06 дек 2007 13:37
Автомобил: Passat B5 V6
Двигател: AQD
Местоположение: Варна

Re: Патрон за брава на входната врата.

Мнениеот Re5Pec7 » Пон 05 юли 2010 19:12


Така е. И тоя моя познат казва, че направо с течен азот ги замразяват и ги чупят. Ако искат да влязат ще влязат и спасение няма. Само "психическо успокоение", че си с по-скъпа брава, а не с китайка за 2 лв. ;)

Последна промяна от Re5Pec7 на Пон 05 юли 2010 19:22, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
sebastianz55
Мнения: 550
Регистриран на: Чет 26 яну 2006 23:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Патрон за брава на входната врата.

Мнениеот sebastianz55 » Пон 05 юли 2010 19:34


NW4 е много добър.

В комбинация с бронировка дори от обикновен тип става много добре. Бронировката пречи да се види какъв е точно патрона. Ако дори се свали nw4 дори да го потрошат трудно ще влязат през него.

Друга много добра алтернатива е тази: http://mauerlocks-bg.com/index.php?ch=3 ... 15&lang=bg
Има защита от разпробиване. При напън се чупи отвън, но понеже ключът е дълъг може да се отвори с останалата във вратата част.

Принципно бронировката си помага доста. Всякакви има за различни цени. Каквато и да е - е хубаво да има на едининия патрон, ако имаш два. Това представлява: http://mauerlocks-bg.com/index.php?ch=3 ... 94&lang=bg

Има дълеч по скъпи патрони, които са от 200 лв нагоре. Например: http://intesa.bg/component/page,shop.pr ... ang,bg_BG/

Този патрон се води вечен, непробиваем освен със специфичен инструмент, който не се купува току-така.

А ако искаш по-специална брава, която да те пази повече се препоръчва тази: http://www.black-ar.com/GERDA.html

Имайте предвид, че ключарите казват, че всяка врата може да се отвори. Чувал съм истории за дебели стоманени врати на хармоника, където въобще не са се занимавали със самите ключалки, а направо сгъват вратата. Но както се досещате за това трябва време и специална подготовка.

Така че, с хубав патрон до голяма степен си защитен от стандартни набези, освен ако много не са ти дигнали мерника. Но ако беше така едва ли щеше да се чудиш за патрони до 100 лв, защото щеше да имаш поне две врати и охрана на входа ;).

Последна промяна от sebastianz55 на Пон 05 юли 2010 19:40, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: Патрон за брава на входната врата.

Мнениеот Peteff » Пон 05 юли 2010 20:31


аз съм с брава Герда . четох доста добри мнения за марката . патроните им също били доста добри . много трудно се отключвали . четох че крадците като видели логото на Герда на розетката дори подминавали въпросната врата. до колко е факт да каже някой крадец :)


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Патрон за брава на входната врата.

Мнениеот joromnt » Пон 05 юли 2010 21:19


chefito написа:
joromnt написа:.....


Точно такъв хвърлям сега. Искате да кажете, че техниката от преди 10 години е актуална :shock :shock :shock

Ами колега, то от патрон какво повече да искаш. Може да поукрасиш вратата с допълнителна външна броня против разпробиване и една-две допълнителни добри брави. И тук иде другия момент - ако ти е слаба вратата няма смисъл да слагаш толкова неща по нея.
Но и тук е като при колите, ако решат да влизат, ще влязат. Страх лозе пази.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Патрон за брава на входната врата.

Мнениеот hooligans » Пон 05 юли 2010 21:26




Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Re: Патрон за брава на входната врата.

Мнениеот MITKO_DVD » Вто 06 юли 2010 7:16


Мерцедеса на ключалките и бравите е на фирма Мотура :idea: ,но само патрон незнам дали ше те огрее до тез пари и дали предлагат,аз получих к-т с брава и механизъм наследство от предишния собственик,реших да я сменя,но един мой познат ключар ми каза че няма смисъл да я сменям само я прекодирахме и извадих нови ключове,като за таз услуга ми струва 150лв.,каза че това нещо което го имам е от порядъка на 600-700лв. :idea:


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Патрон за брава на входната врата.

Мнениеот One » Вто 06 юли 2010 7:27


Преди време направих обстойно маркетингово проучване по въпроса :)
Аблой се наричат патроните с най голяма степен на сигурност !
доста са скъпи на фона на масовите на пазара, но практически се непреодолими от масовите крадци !


Потребителски аватар
onion
R.I.P
Мнения: 569
Регистриран на: Чет 15 яну 2009 17:52
Автомобил: Passat B3 1800 mono
Двигател: ABS 92
Местоположение: София

Re: Патрон за брава на входната врата.

Мнениеот onion » Вто 06 юли 2010 11:59


Още един глас за Аблой (Abloy). Моят ключар твърди , че ако не са най-то са едно от най-добрите на пазара в момента.


Потребителски аватар
versace
Мнения: 735
Регистриран на: Чет 08 дек 2005 19:57
Автомобил: Ex Touareg present Mercedes ML
Двигател: 320 CDI 224 Hp
Местоположение: Варна

Помощ за най-сигурен патрон на входна врата

Мнениеот versace » Сря 20 окт 2010 20:47


Трябва да си слагам патрон на новата врата. Имам бронировка около него. Ако някой разбира от това нека даде предложение.
Верно ли е че апашите всичко могат да отключат/разбият?


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помощ за най-сигурен патрон на входна врата

Мнениеот maxpayne » Сря 20 окт 2010 20:53


Уж Герда била най-добрата брава (брава, не патрон). Колко е вярно...



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 88 госта