Направи си сам:Диодни мигачи.

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
juve1
Мнения: 167
Регистриран на: Сря 09 яну 2008 20:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Направи си сам:Диодни мигачи.

Мнениеот juve1 » Пон 12 юли 2010 14:28


Ще започна с малка предистория:
От доста време се кефя как на новите коли диодните мигачи мигат отсечено и все се канех да си ги направя и аз но не ми оставаще време.По стечения на обстятелствата ми взеха книжката за 1 месец и точно това беше момента да се заиграя с автомобила си.Като за начало взех да си направя мигачите диодни.Разбира се не мина без четене а понеже съм в командировка където нямам много работа в момента почетох доста(за обработката на релето зада мигат нормално понеже при монтажа на диодите поради малката консумация релето ги отчита като изгоряла крушка)и просто оставих въображението ми да се развихри.Та нека преминем към темата.
Изображение
Изображение
Свалих си оригиналните мигачи от голфа(понеже мразя циганийте и тЮнинга се опитах да ги направя възможно най-оригинално) и ги разрязах на 2.
Изображение
Изображение
Изкормих ги от вътре понеже на принципа "проба-грешка" установих че без двете части оранжавата и разсейвателя е най-ярко и най-добре.
Възника проблема как ще монтирам платката с диодите в самия мигач(платката ще видите малко по-късно)и ровейки се из шкафа с разни части намерих крепежните елементи на ксенона който монтирах на брат ми и останаха излишни,и ми помогнаха много,като от тях направих стойки за платката.
Изображение
Изображение
пробно застопоряване на платката на стойката.
Отварям скоба да ви покажа платката и как свети всъщност:
Изображение
Изображение
Изображение
самата плакта е със смд диоди и резистори пригодена за 12волта.
Реших че ще ползвам оригиналната захранваща букса и реших "токовия проблем" по следния начин.(1 на буксата е + )
Изображение
Изображение
Изображение
Само да покажа едната букса в какво състояние е и работеше до последно и в момента е така и пак работи(понеже не можах да намеря нова да я сменя)
Изображение
Изображение
VW Forever
В крайна сметка се получи в задната част това
Изображение
Изображение
Стойките за платката се изрязаха и огънаха така че да влязат в мигача
Изображение
и докато се чудех как да стане закрепянето с лепене с поксипол ли със силикон ли ме осени идета да ги нитовам-вичко
Изображение
Изображение
И понеже ме дразнеше като наложа платка в мигача че се вижда зелената платка изнамерих едно фолио с което облепих цялата платка.Поради причината че е проводимо импрегнирах платката с лак.
Изображение
Изображение
Изображение
закрепих кабелите на платките зада не се развеят евентуални след време и им направих "окачване" със силикон.
Изображение
разпробих стойките на платките и мигачире (доста прицизна работа) като изтеглих платките максимално назад зада може да има някакво разпръскване на светлината.
Изображение
Изображение
Изображение
Как свети в тъмното:
Изображение
стойката с платката се нитова към мигача (отново прецизна работа да не се получи ълъл на платката на страни а да гледа направо)
Изображение
Изображение
Принципно всичко се повтара по 2 като 2-рото става винаги по добре :) :)
Изображение
Запоих задната част с буксата към предната и се получи това
Изображение
Изображение
Идва въпроса как ще се възстанови целостта на мигача-реших пластмасови заварки но още не съм ходил при пича да ги направи а реших проблема временно(да видя как ще стоят) като ги увих с тиксо
Изображение
Имам и клип как светят на колата но още не знам как да кача клип.
Очаквам коментари , приемам и критика.Надявам се съм полезен за някой "луд" като мен но честно казано си е доста занимавка даже се чудя на себе си как издържах да ги направя,но ми харесва как се получи.Ако има правописни грешки - съжалявам mhihi :beer




golfmk1
Low rider
Мнения: 5548
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Направи си сам:Диодни мигачи.

Мнениеот golfmk1 » Пон 12 юли 2010 14:38


я дай една снимка отпред след като си ги затворил :wink:


Потребителски аватар
danio_d
Мнения: 133
Регистриран на: Пет 31 окт 2008 15:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Направи си сам:Диодни мигачи.

Мнениеот danio_d » Пон 12 юли 2010 14:43


Колега покажи как светят на колата... :да: :да: :да:


Потребителски аватар
juve1
Мнения: 167
Регистриран на: Сря 09 яну 2008 20:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Направи си сам:Диодни мигачи.

Мнениеот juve1 » Пон 12 юли 2010 14:47


За съжаление нямам в момента "чиста" снимка на мигачите отпред след като са затворени.Ще кача довечера като се прибера и ги снимам , но се вижда стойчицата и платката,което ме дразни и се чудя дали да не ги затъмня малко но по мнение на няколко приятели така било яко :?
Ето видеото http://vbox7.com/play:3d71de29


Потребителски аватар
Deo88
Мнения: 2673
Регистриран на: Пет 31 авг 2007 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище

Re: Направи си сам:Диодни мигачи.

Мнениеот Deo88 » Пон 12 юли 2010 15:14


Изображение

Това ли е финалната фаза ? Всичко ли се вижда така както е на снимката , или се закриват по някакъв начин платките и ламаринките ???

п.с. Като цяло е добре , но ако така се вижда , е мааалко грозничко :012:


Потребителски аватар
KRASUGATA
Мнения: 170
Регистриран на: Пет 30 ное 2007 15:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Направи си сам:Диодни мигачи.

Мнениеот KRASUGATA » Пон 12 юли 2010 15:32


Ако беше оставил оранжевата пластмаса на мигача, почти
нямаше да се виждат платката и ламаринката.


Потребителски аватар
juve1
Мнения: 167
Регистриран на: Сря 09 яну 2008 20:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Направи си сам:Диодни мигачи.

Мнениеот juve1 » Пон 12 юли 2010 16:07


Първо: и мен ме дразни и в момента мисля как да го направя да не се вижда ако евентуално е възможно на този етап.
Второ:ако бях оставил оранжавото на мигача трябваше да оставя и прозрачно сивото понеже както съм ги отворил то е най-отвътре а няма как да се отрани едното и да се върне другото понеже трябва да се счупят зада се извадят(сглобявано в обратния ред в който аз го работя).
Трето:айде ако бях оставил прозрачното нямаше да се виждат платката и ламарината но ефекта намаля.Няма я кристалността на диода когато мига.Ще видим още мисля може ли да се прикрие.За сега се сещам за затъмнение на "стъклото".


Потребителски аватар
Velko
Мнения: 1453
Регистриран на: Пон 22 мар 2010 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Направи си сам:Диодни мигачи.

Мнениеот Velko » Пон 12 юли 2010 16:31


Да може би с едно фолио ще се получи :) Иначе евала :да:


Потребителски аватар
vw_golf_4_tdi
Мнения: 1647
Регистриран на: Чет 09 юли 2009 23:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna
Контакти:

Re: Направи си сам:Диодни мигачи.

Мнениеот vw_golf_4_tdi » Пон 12 юли 2010 16:36


най - добре го "опуши", теми тук за затъмняване на килограм


Потребителски аватар
Deo88
Мнения: 2673
Регистриран на: Пет 31 авг 2007 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище

Re: Направи си сам:Диодни мигачи.

Мнениеот Deo88 » Пон 12 юли 2010 18:48


Сложи не много тъмно фолио колкото да ти закрие платките и червата на мигача . Зависи от процента на затъмняване , може да направиш прекрасната визия , но ... ще чакаме снимки :)


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Направи си сам:Диодни мигачи.

Мнениеот enigma79 » Пон 12 юли 2010 18:51


Колега,ако затъмниш вътре всичко без фолиото :wink: Дали няма да е по добре :roll:


Потребителски аватар
yarek
Мнения: 2312
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 18:41
Автомобил: Passat B5
Двигател: AJM 2000
Местоположение: Габрово - Daugavpils

Re: Направи си сам:Диодни мигачи.

Мнениеот yarek » Пон 12 юли 2010 19:04


Интересна идейка ,я да видим как ще седи на колата? Браво, много обичам този раздел във форума и такива ентузиасти много ме вдъхновяват :applause:


Потребителски аватар
juve1
Мнения: 167
Регистриран на: Сря 09 яну 2008 20:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Направи си сам:Диодни мигачи.

Мнениеот juve1 » Пон 12 юли 2010 19:14


Пробвах с едно фолио с което брат ми си затъмни джамовете но е Екстра дарк и много убива светлината.Имам клип на колата може би не сте го видяли --> http://vbox7.com/play:3d71de29
Още го мисля как ще стане.


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Направи си сам:Диодни мигачи.

Мнениеот enigma79 » Пон 12 юли 2010 21:39


juve1 написа:Пробвах с едно фолио с което брат ми си затъмни джамовете но е Екстра дарк и много убива светлината.Имам клип на колата може би не сте го видяли --> http://vbox7.com/play:3d71de29
Още го мисля как ще стане.

Аз говоря леко,такаче да се слива стойката,видеото го гледах,но без да се обиждаш е грозно с тази стойка.Трябваше да я прекриеш зад платките и да я захванеш отзад[хоризонтално],а не вертикално,така по този начин тя ще е скрита от 3те платки диоди :012:


Потребителски аватар
tupalka
Мнения: 292
Регистриран на: Чет 06 мар 2008 16:53
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMR
Местоположение: София

Re: Направи си сам:Диодни мигачи.

Мнениеот tupalka » Пон 12 юли 2010 22:01


просто боядисай стойката в черно и няма да се вижда, диодоте нека се виждат, нищо грозно няма в това.Ако сложиш фолио ще намалее светлината и ще се изгуби ефекта от диодите. :applause: :applause: :applause:



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bahyr, lapidus и 49 госта