Помош при избор на мултифункционално устройство 3 в 1

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Помош при избор на мултифункционално устройство 3 в 1

Мнениеот dobrin » Сря 03 ное 2010 12:15


Аз не печатам чак толкова много, най-вероятно и по-малко от теб. От принтера ми съм супер доволен Lexmark E232 - само един път съм го зареждал от както съм го купил, печата без проблем, с добра скорост. Въпросът ми е, че искам да имам скенер и копир, просто е удобно, вместо да хоря по разни копирни центрове, особено що се касае до сканирането.




Потребителски аватар
nero
Мнения: 3119
Регистриран на: Чет 19 май 2005 12:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Помош при избор на мултифункционално устройство 3 в 1

Мнениеот nero » Сря 03 ное 2010 12:45


dobrin написа:Аз не печатам чак толкова много, най-вероятно и по-малко от теб. От принтера ми съм супер доволен Lexmark E232 - само един път съм го зареждал от както съм го купил, печата без проблем, с добра скорост. Въпросът ми е, че искам да имам скенер и копир, просто е удобно, вместо да хоря по разни копирни центрове, особено що се касае до сканирането.


според това как си нагласиш скенера (резолюция, цветно или черно/бяло и т.н.) може да печата доста бързо и доста по-бавно...аз го използвам всекидневно, наистина е удобно...особено за малки офиси, кантори, за вкъщи и т.н. всичко ти е под ръка...като цяло съм фен на този вид устройства 3в1...може да избереш и нещо друго подобно на това като марка или модел....


Потребителски аватар
zloby3400
Мнения: 810
Регистриран на: Сря 19 ное 2008 9:38
Автомобил: Golf III
Двигател: AEK 1996
Местоположение: София/Ямбол
Контакти:

Re: Помош при избор на мултифункционално устройство 3 в 1

Мнениеот zloby3400 » Сря 03 ное 2010 13:01


http://www.brother-usa.com/MFC/ModelDet ... ID=MFC210C

Ето това е ползвано 2-3 месеца докато му свърши мастилото на касетите, от тогава си седи в кутията с кабелите и дисковете. Ако някой има интерес - на ЛС. Цена ~ 100 лв.


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: Помош при избор на мултифункционално устройство 3 в 1

Мнениеот escrime » Сря 03 ное 2010 13:12


Добрине, мислил ли си за мастилено-струен принтер?

Ето това :link

Мастилница с увеличен капацитет за черно - 1200 копия, оригинална е на цена приблизително 40 лв.
Самото устройство е около 250 лв. и е с максимален месечен цикъл 7 000 стр. За справка лазерното M1120 има максимален цикъл от 5 000 копия.

Интересното е, че новите "мастилки" са така разработени, че не засъхват мастилниците. Просто трябва да се държи на StandBy ако не се ползва и няма проблеми. Самите глави са разработени по технологията, която се ползва при големите плотери. На практика една глава е изчислена за приблизително литър мастило, което е адски много.

Ако имаш интерес - Л.С... Просто да не правя реклама в темата.
Мисля, че мога да съм полезен с още информация...


Потребителски аватар
vwfena
Мнения: 1827
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 0:14
Автомобил: VW passat
Двигател: PB 1991
Местоположение: Елин Пелин
Контакти:

Re: Помош при избор на мултифункционално устройство 3 в 1

Мнениеот vwfena » Сря 03 ное 2010 15:23


Видях, че ползваш лазарен Lexmark. Аз бих се замислил за мастилено струйно 3в1 и аз съм така в работата-лазарен принтер и мастилено-струйно 3в1. Ползвам това и доста съм доволен. Зареждането с оригинални консумативи излиза около 110 лв за около 500 копия, с неоригинални около 50 лв. пак за толкова копия.(цените са по каталога на office1, но може би и по-евтино могат да се намерят). Печата с еднакво добро качество и с оригиналните и с другите консумативи. Качеството на печат е доста добро тъй като май се води фотопринтер, правил съм снимки на фотохартия и стават отлични. Самата програма за сканирането е много удобно направена и сканирането е доста опростено за разлика от програмите на лазерни мултифункционални на HP и Samsung(правя сравнение с тях понеже с такива съм работил). Хубавото е и друго че всеки цвят е отделен и може да се смяня когато свърши, а не като част от мултифункциналните които са с две мастилници една черна и една цветна. Другото хубаво е че може да избираш какво да ти е копието дали цветно или чернобяло(става въпрос за ксерокса). Има 4 степени за качеството на копието с цел намаляване разхода на мастило. Недостатък е, че свърши ли дори едно от мастилата не можеш да ползваш устройството докато не го смениш.


Потребителски аватар
Aneto
Мнения: 863
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помош при избор на мултифункционално устройство 3 в 1

Мнениеот Aneto » Сря 03 ное 2010 23:32


dobrin написа:Я да повдигна таз темичка и да питам успешно закупилия (nero) дали е доволен след година и половина употреба. При какво натоварване, колко е изкарал тонера, нещо друго сменяно ли е? Проблеми, срок за отстраняване, цена?
А и някой друг съвет за оптимален вариант в момента също приемам.



Разгледай цялата тема от началото. Ще намериш отговор на въпросите си.
Ей, страхотно нещо е този форум. :applause: Аз тогава последвах съвета на колегата katcko и не сбърках. Благодаря! :beer Самсунга и да ден днешен е перфектен.


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Помош при избор на мултифункционално устройство 3 в 1

Мнениеот black` » Сря 03 ное 2010 23:41


Твърдо за отделни устройства. Преди време бях пускал тука тема. Имах същата дилема за мулти. Взех обаче един лазерен черно-бял Canon. От най-евтините и отделно евтин скенер Canon. Вече е на над 3000 копия. Доста пакети с всякаква хартия са това. И един път сменяна касета-100 лева. Всичко си работи на 6. Освен един сменен изгорял USB кабел-менте. Никога досега не е поел повече от 1 лист или други проблеми. Всички листя му се подават автоматично винаги. За сметка на това е изпечатал доста листя с телбод по тях. Имало е слчаи на натоварване от по 500 600 листя на вечер. И те така. 8)


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Помош при избор на мултифункционално устройство 3 в 1

Мнениеот dobrin » Чет 04 ное 2010 0:05


Мастилено-струен няма да взема никога. По-скоро ще си взема отделен скенер.


Потребителски аватар
vwfena
Мнения: 1827
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 0:14
Автомобил: VW passat
Двигател: PB 1991
Местоположение: Елин Пелин
Контакти:

Re: Помош при избор на мултифункционално устройство 3 в 1

Мнениеот vwfena » Чет 04 ное 2010 9:49


За лазарен съм доволен от това. Цена на тонер касета за 2000 копия 120 лв зареждане около 30. Тонер касетите издържат поне 2-3 зареждания. :)


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: Помош при избор на мултифункционално устройство 3 в 1

Мнениеот escrime » Чет 04 ное 2010 12:38


dobrin написа:Аз не печатам чак толкова много, най-вероятно и по-малко от теб...

dobrin написа:Мастилено-струен няма да взема никога...


Това би трябвало да са две взаимоизключващи се неща... и това от мен, най-големия противник на мастилките... mhihi Няма лошо де.

М1120 е малко дървено и освен това не се продава вече.
Новите варианти са M1132 и M1212.

Тук - :link

И Тук - :link

Консумативът е приблизително 110 лв. за 1600 страници по стандарт.

За цени на устройствата можем да говорим на лично, ако имаш интерес.

Успех с търсенето. :да:


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Помош при избор на мултифункционално устройство 3 в 1

Мнениеот dobrin » Чет 04 ное 2010 12:52


Имах мастилка. Никога повече - пълнене, глупости, глави, цапаница, засъхват ...
Сега с Лазар съм си ОК. По препоръка на колегата musura най-вероятно ще е Canon. Имам и познат нотариус, който работи с такъв е доволен.


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: Помош при избор на мултифункционално устройство 3 в 1

Мнениеот escrime » Чет 04 ное 2010 13:02


Пълненето, засъхването на главите, мокрите листи и безбожния разход на мастило останаха в миналото. Аз самият гледах адски скептично на тези гръмки изказвания.

Имам едно от сравнително новите устройства вкъщи. Година и нещо - няма забележки. Направо да си кажа - доволен съм. А толкова ги мразех... mhihi

Както и да е, важното е, че си избрал устройството.

Дано върши работа по предназначение и не създава проблеми.

Сподели как е като мине известно време. :)


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Помош при избор на мултифункционално устройство 3 в 1

Мнениеот radi_nrj » Чет 04 ное 2010 14:37


nero написа:в крайна сметка днес взех това http://h10010.www1.hp.com/wwpc/bg/bg/ho ... 47595.html за близо 300 лв. в другия офис имам стария модел и до сега нямах никакви проблеми с него почти 2 години...само консумативи сам сменял

XpacTa написа:Като е за офис не трябва ли все пак да е с мрежа? Не че не може да се ползва през компютър, ама е малко тъпичко.


офисът е малък. на първо време има само един компютър, след време може би ще се добави още един.



благодаря на всички за помоща


Имаме едни принт сървърчета Jet direct с, които става мрежов ;)


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Помош при избор на мултифункционално устройство 3 в 1

Мнениеот kris11 » Чет 04 ное 2010 14:39


@dobrin
Ако намериш Canon МF 4010 /4120,4140, 4150 имат 2 странен печат/ - вземай. Разликата е в функциите и парите . 4150 факс и фидер, 4140 факс , 4010 принтер, копир и скенер.
Нямат чип на касетата - една и съща е FX 10 - намира се по 29 лв без ДДС - нова
Използвам LBP 2900, MF4150 и MF4690 PL и съм доволен.
Софта за сканиране е "Canon MF Toolbox 4.9" и е много лесен за разлика от малоумно направения на Самсуняк 4125F . Освен това този Самсуняк е убийствено бавен за печат и сканиране / USB 1/ .


Потребителски аватар
bobar
Мнения: 210
Регистриран на: Пет 21 яну 2005 14:26
Автомобил: Passat B6 2.0 TDI
Двигател:
Местоположение: Wiesbaden / Germany

Re: Помош при избор на мултифункционално устройство 3 в 1

Мнениеот bobar » Пон 22 апр 2013 18:16


Темата е малко стара но предпочитам да не отварям нова.
Колеги и на мен ми се налага да си взема едно мултифункционално устройство 3 в 1 та се огледах в ето това : http://www.ebay.de/itm/HP-Deskjet-1050A-All-in-One-Multifunktionsgerat-Tinte-3in1-USB-Drucker-Kopie-/400365253875?pt=Drucker&hash=item5d37a0f4f3
Ще се ползва само за домашна употреба почти изцяло черно-бяло.
Тъй като не съм на ти с тези устройства моля за някое и друго компетентно мнение.
Благодаря.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта