Шпер за КР ??

Теми свързани с всякакви перформанс модификации и промени по двигател, ходовата част и купе
Потребителски аватар
Kingpin
Мнения: 2020
Регистриран на: Пет 30 сеп 2005 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Пловдив

Шпер за КР ??

Мнениеот Kingpin » Вто 04 юли 2006 0:50


Продава ли се някъде шпер за КР или ако не лесна ли е направата му? :roll:




Потребителски аватар
paco
Мнения: 1817
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 15:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Шпер за КР ??

Мнениеот paco » Вто 04 юли 2006 10:28


Kingpin написа:Продава ли се някъде шпер за КР или ако не лесна ли е направата му? :roll:


Ако искаш да се убиеш пробвай с шпер.

Става само за Божурище а иначе като решиш да завиеш с 80-90 се получава...алееееееееееее баси какво стана :lol:
Ти си вътиш то си кара направо. Е да ...зависи и колко е натегнат шпера ама за кола с предно не си е работа ..вервай.

Ето нещо за размисъл , но и то не е кой знае какво решение.
http://www.phantomgrip.com/



РАСО


Потребителски аватар
DAXC
Мнения: 1219
Регистриран на: Съб 29 апр 2006 13:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свищов

Мнениеот DAXC » Вто 04 юли 2006 11:02


Малко тъп въпрос, но какво е това шпер, и за какво се използва?


Потребителски аватар
Tishku
Мнения: 3141
Регистриран на: Пон 16 яну 2006 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Бургас

Мнениеот Tishku » Вто 04 юли 2006 11:19


Аз нз кола да има шпер ама може, мойа голф има ел. диференциал ( за което мисля че говори колегата КингПин ) и не мисля че дори и със 120 да завия ще се случи нещо лошо, ама знам ли.. вие разбирате :roll:


Потребителски аватар
Kozunak
Мнения: 2105
Регистриран на: Сря 22 дек 2004 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Kozunak » Вто 04 юли 2006 12:04


Tishku написа:Аз нз кола да има шпер ама може, мойа голф има ел. диференциал ( за което мисля че говори колегата КингПин ) и не мисля че дори и със 120 да завия ще се случи нещо лошо, ама знам ли.. вие разбирате :roll:


е как да няма коли със шпер има и то много но се препоръчва за коли със задно.

Andrian_VT шпера блокира диференциала и двете колела се въртят със абсолютно еднаква сила.


Потребителски аватар
Tishku
Мнения: 3141
Регистриран на: Пон 16 яну 2006 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Бургас

Мнениеот Tishku » Вто 04 юли 2006 12:08


Според мен шпер имат само 4х4 автомобилите, но може... тоя спор и дръг път съм го водил, залагам за Ел. диференциал, някой друг да каже кво е що е :wink:


Потребителски аватар
Kozunak
Мнения: 2105
Регистриран на: Сря 22 дек 2004 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Kozunak » Вто 04 юли 2006 12:24


Tishku написа:Според мен шпер имат само 4х4 автомобилите, но може... тоя спор и дръг път съм го водил, залагам за Ел. диференциал, някой друг да каже кво е що е :wink:


зависи дали говориш за фабрично поставен или за допълнително модифициране.не съм запознат толкова надълбоко.но много приятели имат на БМВ-тата си.


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2189
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот w_smith » Вто 04 юли 2006 16:27


Ето малко обяснения цък за шперовете.
За Дилян Пенчев :bowdown


Потребителски аватар
Tishku
Мнения: 3141
Регистриран на: Пон 16 яну 2006 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Бургас

Re: Шпер за КР ??

Мнениеот Tishku » Вто 04 юли 2006 16:37


paco написа:
Kingpin написа:Продава ли се някъде шпер за КР или ако не лесна ли е направата му? :roll:


Ако искаш да се убиеш пробвай с шпер.

Става само за Божурище а иначе като решиш да завиеш с 80-90 се получава...алееееееееееее баси какво стана :lol:
Ти си вътиш то си кара направо. Е да ...зависи и колко е натегнат шпера ама за кола с предно не си е работа ..вервай.

Ето нещо за размисъл , но и то не е кой знае какво решение.
http://www.phantomgrip.com/



РАСО



Заключение:
Ако се наслаждаваш на по спортно шофиране, влече те екстремното каране по завой, планини, поляни, градинки и желаш да се движиш по нестандартен начин по пътищата - нужен ти е шпер Exclamation


Потребителски аватар
paco
Мнения: 1817
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 15:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот paco » Сря 05 юли 2006 9:36


Tishku написа:...


Колега много си далече от нещата с шпер а и това за ел. шпер и шпер само на 4Х4 не го разправяи много много , че смях ще пада. Не се заяждам ама нета е пълен с инфо за тоя чуден механизъм . Разрови се и тогава пак.

РАСО


Потребителски аватар
vw_golf_2_Memphis
Мнения: 3836
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот vw_golf_2_Memphis » Сря 05 юли 2006 10:17


...

Последна промяна от vw_golf_2_Memphis на Съб 22 яну 2011 19:51, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Tishku
Мнения: 3141
Регистриран на: Пон 16 яну 2006 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Бургас

Мнениеот Tishku » Сря 05 юли 2006 12:05


paco написа:
Tishku написа:...


Колега много си далече от нещата с шпер а и това за ел. шпер и шпер само на 4Х4 не го разправяи много много , че смях ще пада. Не се заяждам ама нета е пълен с инфо за тоя чуден механизъм . Разрови се и тогава пак.

РАСО

Ами може да съм далече ама гледам кво пишат хората.... :D


Потребителски аватар
NovobranecGT
Мнения: 2831
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот NovobranecGT » Сря 05 юли 2006 21:01


Шперовете имат различен процент на зацепване и доколкото знам като устройство са многодисков съединител.......


HEMABPEME
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 30 апр 2006 19:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Шпер за КР ??

Мнениеот HEMABPEME » Сря 05 юли 2006 23:43


Kingpin написа:Продава ли се някъде шпер за КР или ако не лесна ли е направата му? :roll:

KR, PL и PG по default е шпер (ако не ти е сменяна ск. кутия или деферинциала) не съм информиран колко процента. За проба вдигни и двете двигателни гуми и завърти на ръка едната да видиш, че и двете се въртят в една посока, ако искаш спортен шпер това е друга тема :). А най-лесния начина за шпер 100% е заваръчен апарат и заварка на планети и сателити в деферинциала :lol: :lol: :lol: .


Потребителски аватар
asskoGTI
Мнения: 778
Регистриран на: Нед 05 юни 2005 18:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Шпер за КР ??

Мнениеот asskoGTI » Чет 06 юли 2006 1:47


HEMABPEME написа:
Kingpin написа:Продава ли се някъде шпер за КР или ако не лесна ли е направата му? :roll:

KR, PL и PG по default е шпер (ако не ти е сменяна ск. кутия или деферинциала) не съм информиран колко процента. За проба вдигни и двете двигателни гуми и завърти на ръка едната да видиш, че и двете се въртят в една посока, ако искаш спортен шпер това е друга тема :). А най-лесния начина за шпер 100% е заваръчен апарат и заварка на планети и сателити в деферинциала :lol: :lol: :lol: .


да, а аз съм карал такъв голф с двигател EV(точно със заваряван) и мога най-тържествено да заява, че тва не е вярно със легендата че не можело да се кара-верно че праи номера ама праи като не знаеш кво да праиш с краката :D
обаче искам да кажа че не здравословно,щото със над 100 стават големи сакътлъци с такъв шпер и не случайно ората са си го направили с автоматично вкл. LSD-то и да се вкл. не на 100% ами примерно на 50-60-70% според зависи от шасито



Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта