да ви похваля една присадка

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Rumen
Мнения: 884
Регистриран на: Пет 27 май 2005 21:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

да ви похваля една присадка

Мнениеот Rumen » Чет 06 юли 2006 9:16


Понеже обичам да си глезя колата, реших да пробвам ето това:

Изображение
Speed Diesel Zusatz

Взех я от представителния на LIQUI MOLY на бул. Христо Ботев. Много добър продукт! След около 10-15км. (явно докъто се омеси добре с нафтата, а иначе първо сипвам присадка и после маркуча за колкото съм решил) двигателя осезаемо (да не кажа драстично) си промени работата и започна да работи много, ама много по-меко и тихо. То верно, че моята е добре шумоизолирана, ама и аз не повярвах на ушите си. Викам си "А бе да не съм оглушал нещо". На светофар/кръстовище почти не я чувам. Паркирам и слизам - ами и отвън същата работа - драстично по тихо и осезаема липса на твърдото притракване характерно за този модел дизели. По отношение на ускорението и вървенето също има подобрение (е, все пак не очаквайте да стане космически кораб).
Има няколко неточности, на които искам да ви обърна внимание. Българския вносител е написал че разфасовката от 1 литър в която се предлага продукта е достатъчен за ... 4000 литира гориво! Би било добре наистина да е така. Объркали хората, човешко е. Далеч съм от мисълта че е имало умисъл. И на флакона и на сайта пише че разфасовката е за 400 литра т.е. съотнощението е 400 към 1. Тук идва един друг интересен въпрос - на кутията пише че дозатора в капачката е за 10литра гориво, само че ... капачката е 20ml, което както и да го смятам по дадената пропорция е за 8 литра гориво. Най забавното е, че на сайта пише същото, само че там поне казват, че дозатора е 25ml, което вече напълно се връзва за 10Ltr. при съотношение 400:1. Наистина ми е любопитно как така съм попаднал на 20ml дозатор... Но както и да е, аз се придържах към съотношение 400:1 и за 62ltr. резервоар сложих 8 капачки от по 20ml. Да спомена само, че нафтата е Lukoil SuperDiesel




Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот веселин » Чет 06 юли 2006 11:36


Румба,тия ментета Лики Моли въобще да не ми ги хвалиш! :ble: mhihi mhihi mhihi :gruebel :ihihih: mhihi :предавам се Майтапя се-само не знам дали тази е най подходящата!Консултира ли се първо с http://www.liquimoly.ru/catalog2006/pri ... anica.html Супер дизел адитив е по-добра!

Последна промяна от веселин на Чет 06 юли 2006 11:51, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
imedarov
Мнения: 1721
Регистриран на: Чет 17 мар 2005 9:26
Автомобил: Passat B8
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот imedarov » Чет 06 юли 2006 11:45


SPEED DIESEL ADDITIVE

Speed Diesel Additive contains a mixture of agents with cleaning, dispersing, and material-protection properties and has been formulated for today’s engines, fuels and running conditions.

Operational area: Added to Diesel fuel for all Diesel engines in passenger and heavy goods vehicles, tractors, construction machinery and stationary engines. Ideally suitable for preserving engines when decommissioned for long periods under extreme conditions.


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот santo_trafficante » Чет 06 юли 2006 11:49


Изображение
е това е добавката за дизел!!много добро няма грешка!


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот веселин » Чет 06 юли 2006 11:53


santo_trafficante написа:Изображение
е това е добавката за дизел!!много добро няма грешка!
К,ва марка е туй,дрът съм и недоскиф!Нещо сайтче....??????????Аха Златен орел....неам повече въпроси..... mhihi mhihi mhihi :gruebel :ble:Да си ги сипват хъмериканците-Евродизела е по-готин!

Последна промяна от веселин на Чет 06 юли 2006 11:57, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
imedarov
Мнения: 1721
Регистриран на: Чет 17 мар 2005 9:26
Автомобил: Passat B8
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот imedarov » Чет 06 юли 2006 11:54




Потребителски аватар
ACCELERATOR
Мнения: 2979
Регистриран на: Съб 23 окт 2004 19:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Враца
Контакти:

Мнениеот ACCELERATOR » Чет 06 юли 2006 13:33


Аз редовно слагам разни добавки, зареждам само хубава нафта от ОМВ... и да ви кажа, разлика не съм усетил :-). Въпреки, че когато моята кола застане до друго 1.6 ТД, разликата се чува. Могат да го потвърдят alpine & niksi :lol:


Потребителски аватар
alpine
wheels dealer
Мнения: 3020
Регистриран на: Пон 31 яну 2005 17:41
Автомобил: L-Es
Двигател: 1H-1H-PG-1V-1Z-AJL-Cosworth
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот alpine » Чет 06 юли 2006 13:43


ACCELERATOR написа: alpine & niksi :lol:


груб сииииии :)
на моята тогава тракаха две шайби по ангр. а и маслото беше за смяна...
сега работи като 2000г комън рейл :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Потребителски аватар
ACCELERATOR
Мнения: 2979
Регистриран на: Съб 23 окт 2004 19:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Враца
Контакти:

Мнениеот ACCELERATOR » Чет 06 юли 2006 13:46


alpine написа:сега работи като 2000г комън рейл :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Хехехе :lol: :lol: :lol:
А скоро и ще върви като такъв, ако се съди по другия пост :lol: :lol:


Потребителски аватар
imedarov
Мнения: 1721
Регистриран на: Чет 17 мар 2005 9:26
Автомобил: Passat B8
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот imedarov » Чет 06 юли 2006 13:53


Я кажете за мойта кукла SUPER DIESEL ADDITIVE или SYSTEM TREATMENT DIESEL FOR COMMON RAIL ENGINES на LIQUI MOLY

PS: С Румен сме с еднакви мотори помпа дюза


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот santo_trafficante » Чет 06 юли 2006 13:56


imedarov написа:Я кажете за мойта кукла SUPER DIESEL ADDITIVE или SYSTEM TREATMENT DIESEL FOR COMMON RAIL ENGINES на LIQUI MOLY

PS: С Румен сме с еднакви мотори помпа дюза

вземи това което пуснах 18кинта е няма да сгрешиш много познати караме с това :D кой ауди кой друго...после като съсед ще споделиш:)няма да те прекарам споко:)

1.Diesel Power-Gold Eagle

2.Castrol TDA

3.Redex


Rumen
Мнения: 884
Регистриран на: Пет 27 май 2005 21:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Rumen » Чет 06 юли 2006 15:54


imedarov написа:Я кажете за мойта кукла SUPER DIESEL ADDITIVE или ...

Аз до момента съм експериментирал със Liqui Moly Super Diesel Additive; Liqui Moly Speed Diesel Zusatz; Castro TDA; Redex Diesel Treatment. Ако трябва да извърша моя персонална класация тя би изглеждала така:
1. Liqui Moly Speed Diesel Zusatz
2-ро място си поделят Liqui Moly Super Diesel Additive и Castrol TDA, като правя уточнението че със Super Diesel Additive двигателя е малко по-пъргав в сравнение с другите добавки (включително и Speed Diesel Zusatz), но почти няма промяна в "умекотяването" на работата
3. Redex Diesel Treatment


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот веселин » Чет 06 юли 2006 20:06


imedarov написа:Я кажете за мойта кукла SUPER DIESEL ADDITIVE или SYSTEM TREATMENT DIESEL FOR COMMON RAIL ENGINES на LIQUI MOLY

PS: С Румен сме с еднакви мотори помпа дюза
Може би тази за Комън рейл ще е по-подходяща,все пак е разработвана за този тип мотори,но и Супер Дизел адитив да сложиш-не е грешка!1V-то си работи като комън рейл :bowdown :bowdown :bowdown :stumm да чукна на дърво-пу,пу,пу...... :wink:


chriss
Мнения: 176
Регистриран на: Чет 26 яну 2006 18:24
Автомобил: VW MK4
Двигател: ATD PD TDI
Местоположение: Русе

Мнениеот chriss » Нед 23 юли 2006 17:34


Аз до момента съм експериментирал със Liqui Moly Super Diesel Additive; Liqui Moly Speed Diesel Zusatz; Castro TDA; Redex Diesel Treatment. Ако трябва да извърша моя персонална класация тя би изглеждала така:
1. Liqui Moly Speed Diesel Zusatz
2-ро място си поделят Liqui Moly Super Diesel Additive и Castrol TDA, като правя уточнението че със Super Diesel Additive двигателя е малко по-пъргав в сравнение с другите добавки (включително и Speed Diesel Zusatz), но почти няма промяна в "умекотяването" на работата
3. Redex Diesel Treatme



Имам желание и аз да еспериментирам тия добавки за горивото обаче не знам на какъв период да ги ползвам - с всяко зареждане - добавка или на някакъв интервал километри? И имат ли някакви минуси тия продукти, т. е. вместо полза да навредят на помпата например. За добавките за масло съм чувал какви ли не неща и за нищо на света не бих пробвал, ама с тая нашта "качествена" нафта съм склонен да опитам с нещо дето да я "подобри"


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dobrin » Нед 23 юли 2006 17:39


santo_trafficante написа:Изображение
е това е добавката за дизел!!много добро няма грешка!

:да: мнооооооооооого съм доволен от това. Колата направо си лети с него. Разлика в ускорение, в максимална скорост, абе изобщо осезаема е разликата. Освен това трябва да се прави разлика между добавки за повече вървене /т.нар. cetane booster/, за почистване на двигателя /помпа, дюзи и т.н./, за по лек старт, за по тиха работа и т.н. За всичко има различни добавки. Тази дето santo и аз я ползавме си е чиста проба cetane booster. От нея даже ми се струва, че двигателя е маалко по - шумен, но пък нали върви. Аз лично за това я слагам.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: arion76 и 62 госта