Боядисване спирачни апарати стъпка по стъпка...

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Kozunak
Мнения: 2105
Регистриран на: Сря 22 дек 2004 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Боядисване спирачни апарати стъпка по стъпка...

Мнениеот Kozunak » Нед 09 юли 2006 18:36


Направи ми впечатление че си нямаме такава тема а доста хора имат желание да си боядисват апаратите, та се опитах да документирам моето занимание от вчера и днес.Освежих си предните спирачни апарати че фабричното червено вече им го нямаше почти.Утре същото ги чака и задните.Та така.

1.Ако разполагате с един крик само намирате си парченца от дървени греди или нещо подобно стабилно.Разхлабвате болтовете докато колата е в изходно положение за да не стане после фал.Повдигате от едната страна колата подлагате подходящия материал, спускате и минавате с крика от другата страна....повтаряте процедурата и хоп колата ви е във въздуха.Избирате си гума, махата я и виждате доста зацапан прахен и тн спирачен апарат.В моя случай нещо такова:
Изображение

2.Грубо почиствате с мокър парцал, ако работите на открито може направо с кофа или маркуч.Аз бях в гаража та си играх с парцал и се въоръжих с доста търпение.След като изчистите от мърлявщината апарата ми прилича на нещо като това:
Изображение

3.Дотук добре, дано не ви се е изчерпало търпението щото сега идва пипкавата част.Ако сте перфекционист хващате един ъглошлайф с подходяща телена четка + работни очила за всеки случай.И почиствате по големите и удобни повърхности от боя, стружки от феродо, и други тъпотии, които могат да ви дойдат на главата.Целта е да се покаже чист метал.Но внимавайте с четката доста да не е прекалено груба и да яде метала направо.Другият ви вариант е да хванете една телена четка и да направите същото, но отнема повече време така че ви съветвам да се сдобиете с това:
Изображение
Изображение

4.Тъй като пространството е ограничено, а НАС ни мързи да сваляме апарата, което не е никак сложно но все пак мързела е безграничен, въоръжавате се с едра шкурка, правите гимнастика на пръстите и рамото и се почва почистването на по труднодостъпните места:
Изображение

5.След цялата досадна процедура, апарата ви трябва да добие що-годе такъв вид:
Изображение

6.Сега вече идва интересното.При липса на компресор, обдухвате (ех че хубава дума) цялото място, щото се одтеля доста прах.После минавате внимателно с мокър парцал, след това с друг чист парцал напоен в Коресилин минавате още по-внимателно по всиччки цепнатинки и тн диващини:
Изображение

7.Честито, вече си имате един обезмаслен, почистен апарат.Време е да предпазите частите, които не искате да боядисате с парчета вестници, тиксо и други подобни.Отделете повече време, за да ви е пълен кефа после.Гледката трябва да бъде горе-долу такава (забелязват се малки остатъци от боя, защото просто нямах нерви повече а и тя не се бели и люспи и няма да повреди на горния слой, все пак колкото по почистена е толкова по-добре):
Изображение

8.Можете да започвате с боядисването.Забравих да спомена, че ако сте се решили да боядисвате с нормална боя с четка не се налага толкова старание с вестниците.Аз ги пръсках със спрей и затова така.Прочетете отзад на спрея инструкциите и няма да имате проблеми, нищо кой знае какво.Пръскайте отдалеч 15-20см за да не се образуват капки:
Изображение

9.Честито!!!Вече си имате един боядисан апарат.Остават ви още 3 :lol: освен ако не сте рокер и не карате триколка.Като цяло работата е доста пипкава, но ефекта е готин.Аз съм свикнал с червени апарати и пак ми беше хубаво да си ги видя прясно боядисани, а представям си иначе.По-късно като измия колата ще кача снимки как изглежда през джантата и без вестници.Успех. 8)

10.Ето какво се получи без вестниците.единственото пропускче е тази червена линия на диска, но тя след точно 2 спирания няма да я има така че всичко е точно:
Изображение


11.Много е вероятно накрай да приличате на такова зомби:
Изображение

Последна промяна от Kozunak на Нед 09 юли 2006 18:45, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Stoi
Вечен БАН
Мнения: 2115
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 21:02
Автомобил: Golf2EJettaMk2coupeZZR600
Двигател:
Местоположение: Кричим
Контакти:

Мнениеот Stoi » Нед 09 юли 2006 18:44


:D :D :D :D :D :D :D :D :D :dance:


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Нед 09 юли 2006 22:24


Един въпрос и една препоръка..

1. Може ли да кажеш какъв е спрея, евентуално снимчица... или от къде го взе, и дали е термоустойчив.

Еййй по-голем мързел не бях виждал..
2 болта и не искаш да ги развиеш, а лепиш с вестници......

колеги..!!!!
специално за предните апарати.. СВАЛЯЙТЕ ги..
хем ще си работите спокойно;)

Иначе еваларка..!!!!


Потребителски аватар
Kozunak
Мнения: 2105
Регистриран на: Сря 22 дек 2004 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Kozunak » Нед 09 юли 2006 23:01


Мързела е движещата сила на света....гледах ги гледах ги тия болтове ама едно такова чувство...викам аре няма.Спрея е Dupli термоустойчив, май до 800 градуса пишеше ма да не ви излъжа.Иначе има и на една друга марка също е пробван и е хубав утре ще я напиша точно коя, че е в гаража.И двата се продават в Бриколаж.Утре се заемам със задните дискове и с еър бокс с изолация.Ще постна и за него тема.

ПП приятел е пробвал с обикновен спрей, който не е специално термоустойчив, и вече 1 година няма проблем.така че не се бойте.иначе това което е на снимката са 3 ръце от спрея.


Потребителски аватар
Tishku
Мнения: 3141
Регистриран на: Пон 16 яну 2006 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Бургас

Мнениеот Tishku » Нед 09 юли 2006 23:58


wili98 написа:1. Може ли да кажеш какъв е спрея, евентуално снимчица... или от къде го взе, и дали е термоустойчив.

В Мотоексперт Драгалевци имат, при това всякакви цветове , специално за тази работа и мисля че бяха от порядъка на 30 лева флакончето :wink:


Потребителски аватар
Ivo_Dinkov
Мнения: 1352
Регистриран на: Вто 28 дек 2004 10:54
Автомобил: Audi Quattro Turbo
Двигател: BGB
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Мнениеот Ivo_Dinkov » Пон 10 юли 2006 8:05


8лв е спрея на Дупли колър, взех го от магазин за бои на Козлудуй :wink:


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2637
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Vasseto » Пон 10 юли 2006 8:08


Kozunak написа:Мързела е движещата сила на света.....



Подкрепям с две ръце.


Станали са супер.
За боята и аз мисля че няма кой знае каква разлика по важно е как са обработени апаратите преди това.И аз си боядисах задните барабани.Изтъках ги уж добре или поне така си мислех че съм направил,но уви ръждата изби пак.


Потребителски аватар
Kozunak
Мнения: 2105
Регистриран на: Сря 22 дек 2004 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Kozunak » Пон 10 юли 2006 8:14


Tishku написа:
wili98 написа:1. Може ли да кажеш какъв е спрея, евентуално снимчица... или от къде го взе, и дали е термоустойчив.

В Мотоексперт Драгалевци имат, при това всякакви цветове , специално за тази работа и мисля че бяха от порядъка на 30 лева флакончето :wink:


ееее тоя е некъв за совалки бе баси спрея.ти като вземеш два ше се ожениш с тия пари.аз затова в Мотоексперт не влизам въпреки че са ми в квартала.един път влизах да питам за едни филтри КиН и като ми обявиха по-високи цени от Импас където и без друго са мега високи и викам айде няма нужда.мен си ми харесват апаратчетата как станаха.днес ми остават задните два да направя и да измия колата и ще ви ги покажа в завършен стадий.надявам се да е полезна тая тема и да са ви харесали. 8)


Потребителски аватар
Polo_1.6
Мнения: 63
Регистриран на: Вто 06 юни 2006 19:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Polo_1.6 » Вто 11 юли 2006 0:14


:applause: .............браво отлична работа...........сега и аз се навих да направя тази процедура


Потребителски аватар
DIABLO 666
Мнения: 1106
Регистриран на: Пон 26 сеп 2005 11:10
Автомобил: daewoo racer - citroen xsara
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот DIABLO 666 » Вто 11 юли 2006 9:07


е много сте лоши да знаете,са и аз като прочетох и разгледах галерията се реших да го направя.ама се чудя какъв цвят ще отива на моя голф.


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Вто 11 юли 2006 9:09


DIABLO 666 написа:е много сте лоши да знаете,са и аз като прочетох и разгледах галерията се реших да го направя.ама се чудя какъв цвят ще отива на моя голф.


може да ти свърши работа
http://forum.vwclub.bg/viewtopic.ph ... 0%E0%F2%E8


Потребителски аватар
Kill of Killer
Мнения: 514
Регистриран на: Чет 01 юни 2006 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Kill of Killer » Вто 11 юли 2006 9:11


L&R написа:
DIABLO 666 написа:е много сте лоши да знаете,са и аз като прочетох и разгледах галерията се реших да го направя.ама се чудя какъв цвят ще отива на моя голф.


може да ти свърши работа
http://forum.vwclub.bg/viewtopic.ph ... 0%E0%F2%E8

Ще му свърши и още как :wink:


Потребителски аватар
maistora_1
Мнения: 1325
Регистриран на: Пон 01 авг 2005 2:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот maistora_1 » Чет 22 мар 2007 2:11


аз си взех Дупли спрей термоустойчив до 200 градуса - 10 лв от ч.връх ( на други места ми го предлагаха по 13 лв ) и флакона от 200 мл ми стигна да напръскам само веднъж четирите апарата...
добре, че намерих една ацетонова боя под ръка, че в събота след обяд никои магазин за бой не работи, а и колата беше с четирите колела във въздуха...


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Чет 22 мар 2007 2:56


Супер е! Честито за освежаването.

И темата, че си написал и си се постарал със снимки - БРАВО :bowdown

Само ще те помоля, ако можеш да синтезираш един списък с материали, инструменти и подръчни средства, с които трябва да се разполага, за да се свърши качествено и бързо работа. Щото много мразя да почна нещо и да се налага да прекъсвам работа за допълнителни матриали mhihi


Потребителски аватар
Ivo_Dinkov
Мнения: 1352
Регистриран на: Вто 28 дек 2004 10:54
Автомобил: Audi Quattro Turbo
Двигател: BGB
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Мнениеот Ivo_Dinkov » Чет 22 мар 2007 8:45


Ето снимки и от мен :D
Няколко поста по- надолу съм изброил и необходимите материали :wink:



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: lapidus и 48 госта