KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
maistora_1
Мнения: 1325
Регистриран на: Пон 01 авг 2005 2:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот maistora_1 » Нед 16 май 2010 9:19


Колеги, я споделете според вас дали това ще мине в съда:

"Чрез ОПП при СДВР - София
До СРС

Ж А Л Б А


от ............................................................
ЕГН:..........................., живущ на адрес: .....................................................
.................................................................
.................................................................


срещу НП № ..................................... от .................20.... г., издадено от ОПП при СДВР


Уважаеми господин (госпожо) съдия,
Обжалвам пред Вас в срок НП № .............................издадено от ОПП при СДВР , с което са ми наложени наказанията глоба в размер на .............. лв. на основание чл. 179, ал.2 във вр. с чл. 179, ал. 1,т. 5, пр. 5 ЗДвП, както и отнемане на ...... контролни точки на основание Нар. I3 – 1959/07 на МВР за това, че на дата ................20....... г. около .............. часа в гр. София , управлявайки лек автомобил с ДК № ........................, в посока от............................................................................към .......................................................... съм реализирал ПТП с лек автомобил с ДК № ...................................., с което съм нарушил чл................................. ЗДвП.
Обжалвам постановлението като незаконосъобразно, както по основание, така и по размер на наложените санкции като аргументите ми в тази насока са следните:
Не съм съгласен с фактическите констатации както по акта, така и по наказателното постановление.
Съобразих поведението си с положението на водачите на автомобили, движещи се по главния път. Произшествието се реализира по вина на другия водач. Свидетели и допълнителни данни ще представя на съдебното заседание.
Въз основа на всичко изложено дотук и на основание чл. 63, ал. 1 ЗАНН да отмените НП № ...................... от ...................20...... г., издадено от ОПП при СДВР.

Към жалбата си прилагам препис за ОПП при СДВР .

....................20....... г.
София С уважение: "






Жена ми е свидетел на случилото се...

вече много започнаха да ме дразнят от КАТ и въпреки, че си платих глобата вече мисля да драсна една жалба, че ми взеха и 9 к.точки.


Отделно гадовете сега са го измислили, че за да си възстановиш контролни точки или да си издаеш ново СУМПС(на мен ми предстои) трябва да си платил всички задължения...така че колегите дето чакат да минат 2 години, за да не платят дадена си глоба трябва да не им предстои някоя от горе посочените операции :)




Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот bobocamaro » Нед 16 май 2010 10:41


maistora_1 написа:Колеги, я споделете според вас дали това ще мине в съда)



Обжалвам постановлението като незаконосъобразно, както по основание, така и по размер на наложените санкции като аргументите ми в тази насока са следните:
Не съм съгласен с фактическите констатации както по акта, така и по наказателното постановление(Това че ти не си съгласен не е аргумент за нещо-този текст от тук на горе го махни и смени с този)

Обжалвам пред вас наказателното постановление,тъй като считам че описаната фактическа обстановка в акта за административно нарушение не е вярна.

Аргументите ти за това почват от тук надолу:Съобразих предприетите от мен маневри за включване в движението по главния път с положението на останалите участници в движението,а именно (тук описваш къде са били другите коли,пътните знаци наоколо,пътната маркировка,светофар,наличие на пешеходци,други обстоятелства и т.н.)
За да се обосновеш че вината за ПТП е на другия водач трябва да посочиш действията му предизвикали го:несъобразена скорост,неправилна маневра,подвеждащ св.сигнал и т.н.
Накрая,трябва да посочиш свидетелите и данните(ти знаеш кои) които ще представяш на съдебното заседание-какво точно ще установяват.Още в жалбата трябва да покажеш че те по неоспорим начин ще докажат кой какво е нарушил,респективно чия е вината.

P.S.Не е лошо и скица да покажеш,предполагам белята е станала при включването ти в движението.


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот Kuncavia » Пет 25 мар 2011 8:16


по чл 104А от ЗДВП (говорене по телефон) възможно ли е как ми разпраа полицая да не ми вземат точки?

Поздрави.


Потребителски аватар
kikogsxr
Мнения: 286
Регистриран на: Чет 13 яну 2011 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот kikogsxr » Пет 25 мар 2011 8:33


Колегата е страшен :bowdown


Marto_Polo
Мнения: 614
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 10:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот Marto_Polo » Пет 25 мар 2011 10:57


Ето какво се случи на един приятел http://www.saab-club.com/forum/viewtopic.php?f=28&t=5140&sid=bb3ca2de46f18596d7f8e1690a50922f

Още не му е излязло НП за да го обжалва.


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот vasstop » Пет 25 мар 2011 11:32


Marto_Polo написа:Ето какво се случи на един приятел http://www.saab-club.com/forum/viewtopic.php?f=28&t=5140&sid=bb3ca2de46f18596d7f8e1690a50922f

Още не му е излязло НП за да го обжалва.
Интересното е, че линикът води към нашия сайт и инструкцията е от wili98 :deal


Потребителски аватар
digo_pl
Мнения: 1109
Регистриран на: Съб 18 юли 2009 10:17
Автомобил: omega V6
Двигател:
Местоположение: Варна/Плевен
Контакти:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот digo_pl » Чет 31 мар 2011 11:44


След малкото конско под моето мнение... извинявам се за грешката :)

Последна промяна от digo_pl на Чет 31 мар 2011 12:43, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4426
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот ABSOLUT » Чет 31 мар 2011 12:41


Аве, вие не виждате ли, хората от последните мнения, че това е НАРЪЧНИК, тука трябва да има само проверена и сигурна информация за това как да се действа. Вижте с какви хубави мнения започва темата и до къде стигна.
Има си тема за въпроси по актове, давности и т.н.
Питайте си там.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот VWGT » Пет 08 апр 2011 10:32


vasstop написа:
Marto_Polo написа:Ето какво се случи на един приятел http://www.saab-club.com/forum/viewtopic.php?f=28&t=5140&sid=bb3ca2de46f18596d7f8e1690a50922f

Още не му е излязло НП за да го обжалва.
Интересното е, че линикът води към нашия сайт и инструкцията е от wili98 :deal


тъй като съм имал случай, в който съм бил жертва на откровенни опити за измама от ченге по тъмно, ще извадя тук в темата нагледно най-важните точки от инструкцията, която бтв е доста полезна като инфо и макар да я има в сайта, е хубаво да я има и във форума, щото аз специално я виждам за пръв път, явно не е на достатъчно откриваемо място.
та, какво е хубаво да съблюдаваме, когато ни "доказват" нарушението на скоростта:

1. Главен дисплей – на два реда, с височина на знака 5mm се показват: дата, час и минута на астрономическото време, режим на измерване на скоростта, обсег, символа за посоката на движение А, R или X, съответно означаващи: А – приближаващи се МПС, R - отдалечаващи се МПС, X – в двете посоки, измерената скорост VM и въведеното ограничение на скоростта VL. В режим памет (преглед на паметта) първоначално за кратко време излиза контролната сума - А36Е, след което запаметените параметри.
Тук трябва да вземем предвид, датата и часа, както и ПОСОКАТА на движение (дали е нашата), и да не объркаме показанията на VM - засечената скорост, с VL - въведеното ограничение, при което радара се задейства.

2. Спомагателен дисплей – височина на знака 13 mm, показва измерената скорост VM или знак за понижено захранване.
Измерената скорост трябва да се появи и на този дисплей. Сравнява се с показанията на VM в горния дисплей, трябва да съвпадат.

3. лепенка/ знак за одобрен тип на усртойството
Специално за този радар, според действащото към този момент удостоверение, лепенката трябва да съдържа BG 05 / 4349, където BG05 е годината на издаване на удостоверението, а 4349 е номера, под който е вписано удостоверението в регистъра на одобрените средства. Ако има по-ново удостоверение, е възможно инфото тук да е различно. Според качения от Willi 98 файл това удостоверение е валидно до 2015г.

4. Място за поставяне на пломба и печат след първоначална проверка и проверка след ремонт
Т.е. този болт трябва да имат пломба и печат, за да сме сигурни, че устройството не е манипулирано.

5. Място за поставяне на знак за първоначална и последваща проверка(марка за залепване)
Тук трябва да отбелжим първо наличието на такъв знак/марка/лепенка, както и датите на първоначална и последваща проверка.

Друго, което е хубаво да се има предвид е :
- Радара дава отклонение в скоростта от 1 км/ч при скорост до 100км/ч или 1% от показанието при скорост над 100 км/ч, това може да е полезно ако сте точно на границата, да речем 30 или 50 км/ч над превишението, където този 1 км/ч може да окаже доста сериозно вляние върху глобата и последствията
- Работната темп на радара е от -10 до +50 градуса

товa е линк към целия док в сайта: http://www.vwclub.bg/~wili98/4349.doc

Последна промяна от VWGT на Пет 08 апр 2011 14:41, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
wiseman
Мнения: 91
Регистриран на: Пет 14 яну 2011 23:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот wiseman » Пет 08 апр 2011 11:25


Ето нещо интересно. Не знам до колко е актуално, но е полезно. Взех го от друг форум и не си спомням от къде вече. Моля автора да не се сърди, че не го цитирам.
http://www.megaupload.com/?d=Q21I6S5X
Файла е пдф и е около 3.5 мегабайта.


mitaka_passat
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 07 фев 2010 15:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: starazagora

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот mitaka_passat » Нед 14 авг 2011 13:48


Колеги,не видях нещо в следната връзка:Казанлъшките КАТ-аджий ми съставиха АУАН на 26.03.тази година,но досега не е излязло НП.Имаше някакъв срок по ЗАНН при който след издаване на АУАН и неизлизане на НП той става навалиден....


Потребителски аватар
refresh4o
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 762
Регистриран на: Съб 09 апр 2011 20:59
Автомобил: VW POLO B5188PP
Двигател: AEX 1996
Местоположение: Варна

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот refresh4o » Вто 13 дек 2011 1:14


Колеги според първия пост имаме право ДА НЕ ЗАЛЕПЯМЕ ВИНЕТКАТА. Това актуално ли е още защото написаната информация е от 2009г.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот k_garchev » Вто 13 дек 2011 7:50


refresh4o написа:Колеги според първия пост имаме право ДА НЕ ЗАЛЕПЯМЕ ВИНЕТКАТА. Това актуално ли е още защото написаната информация е от 2009г.

В началото на тази година от КАТ казаха,че незалепена винетка е невалидна и ще се съставят актове!


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот vasstop » Вто 13 дек 2011 7:59


k_garchev написа:
refresh4o написа:Колеги според първия пост имаме право ДА НЕ ЗАЛЕПЯМЕ ВИНЕТКАТА. Това актуално ли е още защото написаната информация е от 2009г.
В началото на тази година от КАТ казаха,че незалепена винетка е невалидна и ще се съставят актове!
КАТ може да си каже каквото си иска, няма ли закон, който да го регламентира, КАТ може да :kiss my ass


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот k_garchev » Вто 13 дек 2011 8:16


Мда,така е!!!Просто това си спомням!Имаше интервю и така казаха!Колкото и да се ровя,такъв закон не намирам!Така че...



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта