Golf 4 1.4 16v AHW - Основен ремонт

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Ремонт на Г4 1.4 16v

Мнениеот muns61 » Сря 25 май 2011 10:53


badbull написа:Колата вече е в сервиза. Двигателят е разглобен и се оказа, че и буталата са поизносени(особено едното)и все от едната страна, така че минаваме на план Б - смяна на бутала, сегменти и биални лагери.Предлагат ми комплект бутала, сегменти и биални лагери на кобълшмит за 540 лв.(135лв./бр).Дано "пациента има късмет и да оживее! :P Имам въпрос на какво може да се дължи това износване на буталата?

......................................
Износването се дължи на ефтинджос проектиран и произведан мотор. Ако сложа на това купе един мотор от Г3 1.8 90 кс, ще се получи чудесна комбинация. Ала късно, да си проучвал преди покупката.
Макар че, ако не е шумен, слагай само сегменти и се вози.




Потребителски аватар
badbull
Мнения: 32
Регистриран на: Съб 14 мар 2009 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: Ремонт на Г4 1.4 16v

Мнениеот badbull » Сря 25 май 2011 11:06


Колега, щом е станало ред и за бутала ми се струва, че 1000 лева няма да те оправят. Дано си си направил добре сметката, да не караш на фотосинтеза после Дано после да има ефект от цялата работа, че много е кофти да изсипеш торба пари и после пак да е същата хавата Да не стане така, че караш 1.4 на цената на 1.8 или 1.9ТДИ...

Наистина ремонта ще надхвърки 1000 лв, дано да не е с много.Що се отнася до сметката, естествено че съм си я направил.Тази кола я карам вече четвърта година. Колата е на газ и разхода на гориво ме устройва. Сега според километража е на 194 000 км, горе долу смятам че са реални,като и гледам сервизната кинижка.След ремонта ако изкара и на половина на тези км. ще съм доволен.За ефекта за сега незнам затова пиша тук и нека клегите минали по този път споделят опита си.


ceko84
Мнения: 264
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 23:09
Автомобил: Passat B5 AFN Synhro
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Ремонт на Г4 1.4 16v

Мнениеот ceko84 » Сря 25 май 2011 11:29


Здравейте колеги,аз минах по този път преди няколко месеца,моя мотор е AKQ.Сменени бутала,сегменти,биелни лагери,гумички на клапани и гарнитура.Цилиндрите бяха добре,само дето нямаха никакъв хонинг но това се оправи.Всичко ми излезе 500 лв. части и 200 лв. труд.След ремонта нямам никакви проблеми,маслото не е мръднало вече 3000 км, мотора не чука и върви доста по добре в ниските.Като е разглобено всичко почисти си отдушника на картерните газове,бая глеч излезе при мен,понякога зимата заръзват и става кофти.Забравих да спомена че буталата ги взех 2-ра употреба,но много хубави.


Потребителски аватар
badbull
Мнения: 32
Регистриран на: Съб 14 мар 2009 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: Ремонт на Г4 1.4 16v

Мнениеот badbull » Сря 25 май 2011 12:27


Благодаря за отговора колега, отдушника за картерните газове ми го чистиха миналата година, но пак казах на момчетата да го почистят.И при мен цилиндрите са добре.Дано да нямаме вече проблеми след ремонтите!

Последна промяна от badbull на Чет 14 мар 2013 16:04, променено общо 1 път.


ceko84
Мнения: 264
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 23:09
Автомобил: Passat B5 AFN Synhro
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Ремонт на Г4 1.4 16v

Мнениеот ceko84 » Чет 26 май 2011 7:40


Не би трябвало да имаш проблеми колега,още повече ако си купиш нови бутала колата ще стане като нова.Успех :beer


malinakis
Мнения: 296
Регистриран на: Пон 25 апр 2011 13:54
Автомобил: VW GOLF 3 GT
Двигател: 1.6 AEK
Местоположение: Пловдив

Re: Ремонт на Г4 1.4 V16

Мнениеот malinakis » Чет 26 май 2011 13:05


FivePointeO написа:
badbull написа:Собственик съм на голф 4 1.4 v16 AHW. Поради добре познати причини съм решил да ми правявят ревизия на двигателя- смяна на сегменти лагери и евентуално бутала демек основен ремот.Та питането ми е насочено към колеги, който вече са правили тази процедура,какво точно се сменя, колко ще ми струва ремонта като части и как се държат колите след този ремот.Моля без писания от сорта смени направо колата или двигателя и т.н., и че този двигател e боклук и тем подобни.Знам, че има много писано за този двигател, но точно за ремонта им и резултатът от него няма нищо синтезирано.

Еха двигателя ще да е нещо като на вейрона V16 :Mr Green Fun

колега двигателя на вейрона е W16 а не V16 :beer


Потребителски аватар
badbull
Мнения: 32
Регистриран на: Съб 14 мар 2009 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: Ремонт на Г4 1.4 16v

Мнениеот badbull » Пет 27 май 2011 9:49


Здравейте колеги преди малко се връщам от сервиза, колата още не готова, тъй като на три пъти доставените части не отговарят на поръчаните. Първо едното бутало беше разлочно, после на два пъти биалните лагери несъответстват.Сега чакаме други лагери и момчетата започват да сглобяват. За съжаление сигурно това ще стане в понеделник.След като сърша с ремонта ще пиша за вложените части и колко ми е струвал ремонта.
Прикачени файлове
27052011050.jpg
27052011052.jpg


Потребителски аватар
badbull
Мнения: 32
Регистриран на: Съб 14 мар 2009 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: Ремонт на Г4 1.4 16v

Мнениеот badbull » Съб 28 май 2011 17:59


Колеги преди малко се върнах от сервиза. Колата е готова,момчетата са се справили по бързо от колкото очаквах. Така сега да обобщя: сменихме бутала, сегменти, биални лагери, семеринги,всички гарнитури,ревизия на главата с напасване на клапаните, една от ролките на ангренажния ремък и свещите. Май е това и всичко ми струваше 1100лв., от които около 850лв. са частите. Първото ми впечатление е че колата е много тиха и двигателя работи спокойно.Сега започвам тестване. Дано всичко да е успешно.По нататък ще споделя впечатления.Да попитам има ли някакви особености при каране след такъв ремонт?


Потребителски аватар
sam_boha
Мнения: 640
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 12:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт на Г4 1.4 16v

Мнениеот sam_boha » Съб 28 май 2011 18:14


Ами, колега, по принцип първите няколко хиляди по-леко с оборотите (да не натискаш над 3000, да речем) и гледай да не загрява много, много (то това всъщност няма как да стане, ако си е наред охладителната система) и вече не я товари зверски (ходене за дърва, гъби, риба с 5 човека и 2 палатки и т.н.), което надали правиш по принцип. Просто по-лекичко каране в началото и така. Майсторите са ти казали кога ще смените това масло и така.


Потребителски аватар
delpi
Мнения: 284
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 20:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ремонт на Г4 1.4 16v

Мнениеот delpi » Съб 28 май 2011 18:36


badbull написа:Колеги преди малко се върнах от сервиза. Колата е готова,момчетата са се справили по бързо от колкото очаквах. Така сега да обобщя: сменихме бутала, сегменти, биални лагери, семеринги,всички гарнитури,ревизия на главата с напасване на клапаните, една от ролките на ангренажния ремък и свещите. Май е това и всичко ми струваше 1100лв., от които около 850лв. са частите. Първото ми впечатление е че колата е много тиха и двигателя работи спокойно.Сега започвам тестване. Дано всичко да е успешно.По нататък ще споделя впечатления.Да попитам има ли някакви особености при каране след такъв ремонт?


Колега, ако не ти е проблем и разбира се ако имаш информация сподели конкретно всяко нещо, което си сменил колко е струвало. Имам предвид ако примерно някой прави подобен ремонт, но без смяна на буталата да речем да знае каква сума да очаква, или пък примерно без смяна на бутала и ролката... и така. Мерси предварително! Поздрави!


igreka
Мнения: 23
Регистриран на: Сря 25 ное 2009 1:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pld

Re: Ремонт на Г4 1.4 16v

Мнениеот igreka » Пет 10 юни 2011 14:49


Здравей колега,
какви са ти впечатленията след ремонта ? как се държи колата ?
на мен също ми предстои такъв вид ремонт ако може да споделиш на лични в кой сервиз си бил( или при кой майстор) и дали си доволен от работата :да:


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Ремонт на Г4 1.4 16v

Мнениеот hitman0013 » Съб 11 юни 2011 11:22


Като са я карали повече време на пълна газ, ето до какво води.Сега като я тестваш, не и взимай акъла, че беля може да стане.Като се купува кола с по-малък двигател, трябва да се знае, че високата скорост си е болест за двигателя.


Потребителски аватар
badbull
Мнения: 32
Регистриран на: Съб 14 мар 2009 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: Ремонт на Г4 1.4 16v

Мнениеот badbull » Съб 11 юни 2011 16:12


Здравей колега,
какви са ти впечатленията след ремонта ? как се държи колата ?
на мен също ми предстои такъв вид ремонт ако може да споделиш на лични в кой сервиз си бил( или при кой майстор) и дали си доволен от работата

Колега още съм в процес на разработване и за това изчаквам за да споделя впечатления. До сега съм изминал около 700 км. предимно извън градско, не съм я натискал, най-много до 3000 оборота за това не мога все още да кажа дали върви по-добре от преди.За сега констатациите ми са,че двигателят е по-тих,работи равномерно и за сега не забелязвам да гори масло.Ремонта съм го правил в Пазарджик, ако те интересуват подробности пиши и щети ги дам на лични.Все пак като цяло мнението ми е че щом си решил да си караш колата и имаш необходимите пари си заслужава да се направи този ремонт.


Потребителски аватар
plamen et
Мнения: 32
Регистриран на: Пон 03 яну 2011 19:39
Автомобил: Audi quattro
Двигател: 1.8T AEB
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Re: Ремонт на Г4 1.4 16v

Мнениеот plamen et » Пон 13 юни 2011 19:44


Здравей колега.Аз имам съштия двигател на голф4 и също гори масло.Аз съм се насочил само към смяна на сегменти,може ли да споделиш къде си правил ремонта.Аз също ще правя ремонта в Пазарджик.Благодаря предварително


Потребителски аватар
Golf6000
Мнения: 286
Регистриран на: Чет 08 апр 2010 21:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Ремонт на Г4 1.4 16v

Мнениеот Golf6000 » Вто 05 юли 2011 10:20


колеги верно е че всичко упира до парата и възможностите на човек но ако тръгне някой от вас да прави ремонт бих му препуръчал да го направи като този колега(badbull) да си смени всичко казвам защото съм се упарвал имал съм голф 4 1.4 16V и моя гореше масло само че работата беше друга при мене аз го купих блокирал и му смениха клапаните и шлайфане на главата и тва беше и на майстура му казах като прайш прай всичко не утре кат го искарам от сервиза да ми гори масло и да пуши да не върви и да трака той неее добре е двигателя не ама ръцете си остай та мисълта ми е колеги тука видях че са писали по отделно да сменят части тва според мен е безмислено защото ако няма ефект после като се утвори пак двигателя става едно че много набутване друго че нерви поздрави на всички и ако прайте ремонт много внимавайте и кой майстор ще го направи !!!!!!!!!!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 181 госта