Повече светлина при фар с лупа?

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
bestlap
Мнения: 242
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 22:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мездра
Контакти:

Повече светлина при фар с лупа?

Мнениеот bestlap » Сря 29 юни 2011 11:05


Здравейте колеги видях се в чудо. И няма да се откажа докато не постигна някакъв успех. И ще приемам идей от всеки.Значи карам passat B5 и имам фарове с лупа на късите светлини. Ето го >> http://picbg.net/pic.php?u=62607dgSI0&i=549977 и нищо не виждат през нощта трябва само на дълги да карам . На късите съм с ксенон 35 вата а на дългите съм с обикновени крушки OSRAM 55W.И нищо не се вижда все едно не пускам фарове като се кача на някоя друга кола примерно vw polo 6n има един приятел с оригиналните фарове и с ксенонче китайско 35W свети перфектно сравнение с мен?И въпросът ми е ако сложа 55W ксенон ще свети ли по добре?Или няма и има ли изобщо някакъв начин някакви крушки който да накарат тия лупи да светят ?Или няма ? :) :012: Ако трябва нещо ще разглобя фара ако може да се преправи тая лупа ако има нещо което да я спира да свети?Само дайте идея ?




Потребителски аватар
suggar
Мнения: 875
Регистриран на: Нед 19 авг 2007 19:46
Автомобил: Seat Ibiza
Двигател: ASV
Местоположение: Габрово

Re: Повече светлина при фар с лупа?

Мнениеот suggar » Сря 29 юни 2011 11:13


Първо виж твоя ксенон да не е нещо дефектен да не свети както трябва, и пробвай да сложиш обикновенни крушки на твоя фар и провери да не е проблема във фара


Потребителски аватар
ico.stoev
Мнения: 136
Регистриран на: Чет 30 апр 2009 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: Повече светлина при фар с лупа?

Мнениеот ico.stoev » Сря 29 юни 2011 11:27


Не ме учудва че не светят фаровете.Не съм чул до сега хубави отзиви за тези фарове "SONAR"


bestlap
Мнения: 242
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 22:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мездра
Контакти:

Re: Повече светлина при фар с лупа?

Мнениеот bestlap » Сря 29 юни 2011 11:37


Не не ми е дефектен ксенона че преди карах punto gt и беше на него и светеше идеално. А колега и ти ли си с фарове "SONAR" като мойте ?Ем гледам по принцип тия лупи имат вътре някакви ламаринки който правят светлината на черта да е от горе отсечена така са всички лупи гледам из интернет.Ако ги махна тия са като "бритон" на фара не му позволяват да свети на горе дали ще жъвнат малко или не?И има ли смисъл да купя 55ватов ксенон да пробвам или ще е същата трагедия ??


Потребителски аватар
ico.stoev
Мнения: 136
Регистриран на: Чет 30 апр 2009 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: Повече светлина при фар с лупа?

Мнениеот ico.stoev » Сря 29 юни 2011 11:50


Не съм със SONAR, моите са DEPO.Когато ги копувах ми предлагаха като твоите, но не чух добри отзиви за тях и затова вземах на DEPO и съм много доволен.Сложил съм им ксенон 35 ватов и светят много добре.Имам познат на ауди а4 си сложи SONAR и тои се оплаква от лупите им.Много слабо му светели.И аз като ги гледам самите лупи са по малки от моите, може и това да е причината за несветенето.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Повече светлина при фар с лупа?

Мнениеот stefan4o » Сря 29 юни 2011 13:21


Не знам марката Сонар каква е, но вероятно проблемът се крие още от завода. Ако пробваш с оригинални фарове на Б5 с лупа ще видиш веднага разликата, в това можеш да си сигурен. И един киловат ламБа да сложиш, като е калпав фарът няма файда :beer
Ем гледам по принцип тия лупи имат вътре някакви ламаринки който правят светлината на черта да е от горе отсечена така са всички лупи гледам из интернет.Ако ги махна тия са като "бритон" на фара не му позволяват да свети на горе дали ще жъвнат малко или не?

Ако си мисля, че говориш за същата ламаринка - не я махай. При биксеноновите лупи заводските тя служи за къси/дълги т.е. като я махнеш предполагам, че лупите ще светят като на дълги.


bestlap
Мнения: 242
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 22:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мездра
Контакти:

Re: Повече светлина при фар с лупа?

Мнениеот bestlap » Сря 29 юни 2011 16:26


Ясно... Еми тогава да попитам друго нещо имам фарове от Mercedes E320 2007-ма год.... и 2-та са им почупени стъклата и вътре е счупен корпуса а той е с лупа може ли да я прехвърля в моите фарове или това е невъзможен филм.... :mrgreen:


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: Повече светлина при фар с лупа?

Мнениеот IvailoOo » Сря 29 юни 2011 17:23


Няма невъзможни неща ! :twisted: Естествено ще се наложи да си поиграеш малко,но ако г/д са със същата големина мисля,че няма да има проблеми да се извърши тази интервенция :да:


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Повече светлина при фар с лупа?

Мнениеот feikot » Сря 29 юни 2011 17:35


Сигурно ще стане,аз и аз очаквах да светя като фар на бреговата охрана,ама топки.От оргиналдъ-то по-хубаво няма.


Потребителски аватар
ico.stoev
Мнения: 136
Регистриран на: Чет 30 апр 2009 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: Повече светлина при фар с лупа?

Мнениеот ico.stoev » Сря 29 юни 2011 20:48


feikot не си ли доволен от тези фарове


bestlap
Мнения: 242
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 22:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мездра
Контакти:

Re: Повече светлина при фар с лупа?

Мнениеот bestlap » Сря 29 юни 2011 22:49


А колеги за да сваля фара какво трябва да разглобя че се пробвах преди малко.Отвих 2-те болчета от горе на фара след това имаше едно по надолу и фара няма вадене а други болтове не виждам ? :oops:


Потребителски аватар
yarek
Мнения: 2312
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 18:41
Автомобил: Passat B5
Двигател: AJM 2000
Местоположение: Габрово - Daugavpils

Re: Повече светлина при фар с лупа?

Мнениеот yarek » Сря 29 юни 2011 22:55


Вероятно трябва да се свали броня, както и при г4, ама не съм сигурен. Обаче преди да си потрушил фара, прислушай се към думите на другите, една ли нещо ще се подобри ако е калпав фара. За марка Сонар и аз не съм чул нищо добро. Моите са ФК, не се оплаквам, ама най-добре си свети оригиналната лупа.


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Повече светлина при фар с лупа?

Мнениеот feikot » Сря 29 юни 2011 23:48


ico.stoevb доволен съм,ама не е това което очаквах,иначе фасон голям имат.

бестлап,развиваш горните два,сваляш мигача и там на фара в долната му част има още един болт.Има и един бял пластмасов палец за уплътнение.Няма как да не излезе.


bestlap
Мнения: 242
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 22:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мездра
Контакти:

Re: Повече светлина при фар с лупа?

Мнениеот bestlap » Чет 30 юни 2011 0:07


feikot написа:ico.stoevb доволен съм,ама не е това което очаквах,иначе фасон голям имат.

бестлап,развиваш горните два,сваляш мигача и там на фара в долната му част има още един болт.Има и един бял пластмасов палец за уплътнение.Няма как да не излезе.

Добре ще видя как ще го свалям защото мен мигача ми е във фара и е цяло :screwy :(


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Повече светлина при фар с лупа?

Мнениеот feikot » Чет 30 юни 2011 0:11


Е! :D ся вземи си счупи мигача.Аз бях забравил,че ти е цял фара,това значи че друг не го държи.Като е цял,няма ли една пружинка с уше от към мигача,което се закача от вътре на един ламаринен издатък ?



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: madmen и 20 госта