Още един автомобил в гаража ми - Golf 2 1.6 TDi.

Теми свързани с промени по външния вид и интериора на автомобила
Потребителски аватар
Booster
Мнения: 488
Регистриран на: Чет 15 апр 2010 10:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Още един автомобил в гаража ми ;)

Мнениеот Booster » Съб 13 авг 2011 21:32


Честито колега , определено е стойкарка mhihi , и вътре свети :bowdown , изглежда си попаднал на "Гледан с любов" екземпляр .Само безаварийни с маняшката голфара ! :beer




Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Още един автомобил в гаража ми ;)

Мнениеот PACH » Нед 14 авг 2011 0:38


Booster написа:Честито колега , определено е стойкарка mhihi , и вътре свети :bowdown , изглежда си попаднал на "Гледан с любов" екземпляр .Само безаварийни с маняшката голфара ! :beer


Да ти кажа не е гледан с много любов, има доста забележки, каран е до последно и го продадоха защото трябваше да се налеят едни 600-700 лв. за най-неотложните неща.Сега се налага да се сменят доста неща, да не кажа цялостно обслужване.Преди два дни му смених: комплект съединител LUK със жилото, което не беше оригиналното за TDi, защото е по-скъпо от стандартното.Ремъци, агренаж, ролка, семерини на коляновия вал и ск.кутия, гарнитура на картера и капака на клапаните, масла, филтри, водна помпа.Следва цялоста ревизия на окачването, тампоните на задния мост и маншоните на шарнирите са скъсани и също са за смяна.Има теч от кормилната рейка, но ще я гледам следващата седмица.За финал ще си оставя боядисването и след това само каране ;)

Последна промяна от PACH на Пон 01 апр 2013 21:55, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Още един автомобил в гаража ми ;)

Мнениеот PACH » Вто 23 авг 2011 19:54


Опаааа, малко подобрения за голфчето, комплект дискови спирачки за задния мост ;)

Изображение

Утре предстои изчистване до дъно, боядисване, пълен ремонтен комплект гумички за спирачните апарати и водачите.Нови жила за задните апарати и маркучета.


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Още един автомобил в гаража ми ;)

Мнениеот PACH » Сря 31 авг 2011 19:07


Днес беше ден за "бясната печка", миналата седмица дойде целия комплект за ъпгрейт на пирачките.Естествено всичко беше изчистено до блясък, грундиране, боядисване и затваряне с лак.Нови маркучи, нови жила за спирачките, нови гумички за апаратите TRW.Накладките и дисковете са в перфектно състояние.Ето и снимки от монтажа:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Отзад 239 мм, отпред 256 вентилирани:.

Изображение

Я да стегна централната гайка ;)

Изображение

Изображение

Изображение

Голямя грешка да смените предните маркучи с такива от голф 3, оказаха се излишно дълги и мисля да ги сменя в най-скоро време.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Падна голямо обезвъздушаване, но още има нужда.Всичко е ОК, само дето ми липсват предпазните ламарини на предните главини, отделно задна лява главина загрява доста, мисля че спирачния апарат задържа, но ще го проверя в понедленик.След всички тези процедури, посетих и център за реглаж на предницата.Вкарахме всичко в норми и газ да почиваме :)
За сега толкова, следва да обърна внимание на външния вид, другата седмица ще ходя при един приятел да видим каква ще е офертата за боядисване.


Потребителски аватар
caro
Мнения: 551
Регистриран на: Чет 04 окт 2007 20:14
Автомобил: Golf 2- Audi Coupe -Audi 80 Avant
Двигател: MH-1988 ACE-1994- 1Z-1994
Местоположение: Шумен

Re: Още един автомобил в гаража ми - Golf 2 1.6 TDi.

Мнениеот caro » Сря 31 авг 2011 19:17


И моля те махни тези болтове отстрани на предната броня ,че е много смотано.


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Още един автомобил в гаража ми - Golf 2 1.6 TDi.

Мнениеот PACH » Сря 31 авг 2011 19:19


caro написа:И моля те махни тези болтове отстрани на предната броня ,че е много смотано.


Както казах, до тук беше едно базово обслужване, от другата седмица ще се занимавам с външния вид.Решетка за 2 фара без емблема, бед лук вежда, кристални фарове, бели мигаци, профилактика на халогените, сваляне на брони, лайсни, вежди и ремонтриране и освежаване.Винтовете и мен ме дразнят, ще си купя щипки да оправим нещата както трябва :да:
Идеята на проекта е "леко пипнат" дейли драйвер :)


Потребителски аватар
Жоро Делчев
BBS Collector
Мнения: 2964
Регистриран на: Нед 19 сеп 2004 17:10
Автомобил: Golf GTI16V
Двигател: ABF 1994

Re: Още един автомобил в гаража ми - Golf 2 1.6 TDi.

Мнениеот Жоро Делчев » Сря 31 авг 2011 22:57


Страхотна количка ,определено имат нужда от такъв спирачен ъпгрейт :да:

Решетка за 2 фара без емблема, бед лук вежда, кристални фарове,


Ще развалиш визията с тези щуротий,мина им "модата" според мен :wink:


shanadjiqta
Мнения: 748
Регистриран на: Пет 04 сеп 2009 22:24
Автомобил: Audi 80 B4
Двигател: 1994 1z
Местоположение: Стара Загора

Re: Още един автомобил в гаража ми - Golf 2 1.6 TDi.

Мнениеот shanadjiqta » Сря 31 авг 2011 23:50


много добри колици са GTD-тата учудвам се какво са му правили че ти се е наложило толкова неща да сменяш аз го имам същия и от декември не съм спрял да го тормозя,постоянно го човъркаме и нищо не му става абсолютен немски танк е :wink: харесва ми ентусиазма ти ако искаш да го подсилиш леко до около 90-95 коня мога да ти кажа как защото скоро минах по този път.И имаш ли някакви въпроси каквито и да е за турбо дизелов мотор на голф 2 обръщай се към emiltd-имам чувството,че е участвал в производството им :)


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Още един автомобил в гаража ми - Golf 2 1.6 TDi.

Мнениеот PACH » Чет 01 сеп 2011 0:35


shanadjiqta написа:много добри колици са GTD-тата учудвам се какво са му правили че ти се е наложило толкова неща да сменяш аз го имам същия и от декември не съм спрял да го тормозя,постоянно го човъркаме и нищо не му става абсолютен немски танк е :wink: харесва ми ентусиазма ти ако искаш да го подсилиш леко до около 90-95 коня мога да ти кажа как защото скоро минах по този път.И имаш ли някакви въпроси каквито и да е за турбо дизелов мотор на голф 2 обръщай се към emiltd-имам чувството,че е участвал в производството им :)


Амииии проблема е че нищо не са правили, нали знаеш че освен каране иска и някаква минимална поддръжка.За подсилване още не съм мислил, по-належащ дерт ми е да го боядисам че много ме дразни така.Отностно разваляне на визията, не мисля.Все пак всеки си има виждане за това как да му изглежда автомобила и моето е нещо подобно:

Изображение

Изображение

Изображение

Изчистен дизайн, без някакви "циганийки".Надявам се накой ден да намеря едини BBS RS и да постигна така желания вид.


Потребителски аватар
Weezy
Мнения: 1352
Регистриран на: Съб 14 мар 2009 23:08
Автомобил: VW Golf mk2 1987
Двигател: JP
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Още един автомобил в гаража ми - Golf 2 1.6 TDi.

Мнениеот Weezy » Чет 01 сеп 2011 0:50


А тази визия на предницата, не ти ли допада... това вече е изчистен дизайн, без излишни "циганиики"
Изображение


Потребителски аватар
Presli82
Мнения: 508
Регистриран на: Чет 04 ное 2010 22:46
Автомобил: Volkswagen Passat b2
Двигател: diesel
Местоположение: Svoge
Контакти:

Re: Още един автомобил в гаража ми - Golf 2 1.6 TDi.

Мнениеот Presli82 » Чет 01 сеп 2011 1:16


Aбсолютен класик си колега продължавай в същия дух : vw fen


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Още един автомобил в гаража ми - Golf 2 1.6 TDi.

Мнениеот PACH » Чет 01 сеп 2011 1:19


Presli82 написа:Aбсолютен класик си колега продължавай в същия дух : vw fen


Класик съм ми, я виж какво имам в гаражите, само класики :Mr Green Fun

viewtopic.php?f=8&t=153900
viewtopic.php?f=8&t=225273


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Още един автомобил в гаража ми - Golf 2 1.6 TDi.

Мнениеот PACH » Чет 01 сеп 2011 1:20


Weezy написа:А тази визия на предницата, не ти ли допада... това вече е изчистен дизайн, без излишни "циганиики"


Честно казано, втората снимка от трите които пуснах, най много ми допада като визия.


Потребителски аватар
emiltd
Мнения: 709
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 16:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Още един автомобил в гаража ми ;)

Мнениеот emiltd » Чет 01 сеп 2011 4:20


PACH написа:
Booster написа:Честито колега , определено е стойкарка mhihi , и вътре свети :bowdown , изглежда си попаднал на "Гледан с любов" екземпляр .Само безаварийни с маняшката голфара ! :beer


Да ти кажа не е гледан с много любов, има доста забележки, каран е до последно и го продадоха защото трябваше да се налеят едни 600-700 лв. за най-неотложните неща.Сега се налага да се сменят доста неща, да не кажа цялостно обслужване.Преди два дни му смених: комплект съединител LUK със жилото, което не беше оригиналното за TDi, защото е по-скъпо от стандартното.Ремъци, агренаж, ролка, семерини на коляновия вал и ск.кутия, гарнитура на картера и капака на клапаните, масла, филтри.Следва цялоста ревизия на окачването, тампоните на задния мост и маншоните на шарнирите са скъсани и също са за смяна.Има теч от кормилната рейка, но ще я гледам следващата седмица.За финал ще си оставя боядисването и след това само каране ;)


Колега,честито за новата придобивка,но като истински фен трябва да знаеш,че не е ТДИ,а ТД(ГТД) и е 80к.с.,не 82к.с.Мотора ти заводски излиза със саморегулиращо жило на съединителя,ти казваш че не е правилното...вероятно е стария модел нерегулиращо и педала на съединителя вероятно е твърдичък :roll:
Както и да е,радост за окото е да видиш един истински фен през 2011г. да си купува Голф 2 и с такъв мерак да го стяга.Дай боже повече като теб :bowdown Гледах обявата на въпросната печка,но уви в момента нямах финансовата възможност да я отмъкна,все пак съм спокоен че е попаднала в правилни ръце mhihi
Ще следя ъпгрейда на колицата с интерес и ако има нужда от съвети съм насреща :beer

П.П.Интересува ме какво стана със стоповете,с които взе колата...искам ги.Пари или бартер,имам два комплекта кристални стопчета за твойта кола,като единия модел ще и отива особенно добре,мога да снимам при твой интерес :wink:


Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Мнения: 3086
Регистриран на: Пон 25 окт 2004 16:54
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Още един автомобил в гаража ми ;)

Мнениеот PACH » Чет 01 сеп 2011 8:19


emiltd написа:
PACH написа:
Booster написа:Честито колега , определено е стойкарка mhihi , и вътре свети :bowdown , изглежда си попаднал на "Гледан с любов" екземпляр .Само безаварийни с маняшката голфара ! :beer


Да ти кажа не е гледан с много любов, има доста забележки, каран е до последно и го продадоха защото трябваше да се налеят едни 600-700 лв. за най-неотложните неща.Сега се налага да се сменят доста неща, да не кажа цялостно обслужване.Преди два дни му смених: комплект съединител LUK със жилото, което не беше оригиналното за TDi, защото е по-скъпо от стандартното.Ремъци, агренаж, ролка, семерини на коляновия вал и ск.кутия, гарнитура на картера и капака на клапаните, масла, филтри.Следва цялоста ревизия на окачването, тампоните на задния мост и маншоните на шарнирите са скъсани и също са за смяна.Има теч от кормилната рейка, но ще я гледам следващата седмица.За финал ще си оставя боядисването и след това само каране ;)


Колега,честито за новата придобивка,но като истински фен трябва да знаеш,че не е ТДИ,а ТД(ГТД) и е 80к.с.,не 82к.с.Мотора ти заводски излиза със саморегулиращо жило на съединителя,ти казваш че не е правилното...вероятно е стария модел нерегулиращо и педала на съединителя вероятно е твърдичък :roll:
Както и да е,радост за окото е да видиш един истински фен през 2011г. да си купува Голф 2 и с такъв мерак да го стяга.Дай боже повече като теб :bowdown Гледах обявата на въпросната печка,но уви в момента нямах финансовата възможност да я отмъкна,все пак съм спокоен че е попаднала в правилни ръце mhihi
Ще следя ъпгрейда на колицата с интерес и ако има нужда от съвети съм насреща :beer

П.П.Интересува ме какво стана със стоповете,с които взе колата...искам ги.Пари или бартер,имам два комплекта кристални стопчета за твойта кола,като единия модел ще и отива особенно добре,мога да снимам при твой интерес :wink:


Благодаря колега, мисля че е в правилните ръце.Отностно жилото на съединителя, това на SB мотора в двата края има метални тръбички по-дълго е от стандартното на TD и съответно по-скъпо от това което беше поставено.С новото жило и съединител си работи перфектно, остава да му сменям платмасите под скоростния лост, да влиза перфектрно, както искам.Стоповете за сега не се продават.Временно са ги дал на един колега за Рожен и като се видим ще си ми ги върне.За TDi ми е предлно ясно, но "по народному" си го водят така.Иначе съм съвсем наясно за съкращенията, предкамерен дизел и т.н.А отностно покупката, просто сега му дойде времето.До скоро Голф 2 беше нарицателна кола за разни рейсъри, които сега се качиха на BMW-та и имиджа на автомобила започна да се променя.



Върни се в “Оптичен тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта