Проект ''My Girl''

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Проект ''My Girl''

Мнениеот Великов » Нед 18 дек 2011 12:35


Здравейте,казвам се Ники Великов и съм от Димитровград.Ще започна с предисторията ми за влечението ми към VW или по скоро VW GOLF :)Както повечето или може би всички сте играли играта NEED FOR SPEED или да бъда точен UNDERGROUND 1 и 2.Тези версии на NFS бяха преди 10 години и кайто е играл знае че в играта има ГОЛФ 4:)От тогава не знам как но си я харесах като количка,форми,дизайн и т.н.Превъртал ги по няколко пъти и всеки път си правих 4-ката по различен начин(тунинговане).Някои ще ме разберът за какво говоря,други не:)Дойде и времето през 2006 да взема книжка,но за съжаление нямах кола тогава :(,но завърших през 2007 и малко след това започнах работа и май месец през 2008 си купих ГОЛФ 3 1.6 75 кончета.През тези години ГОЛФ 4-ките струваха от 7-8хил. нагоре и нямаше как да си позволя.Изобщо неразбирах от коли ама грам(смисъл от двигатели).Но като си я избирах разбира се имах помощници с мен които пак разбираха точно от това.Малко по малко я правих и преправях за да изглежда като ГОЛФ 4:)Но минаха 3 години и дойде време време в което исках нещо по-различно,малко по-ново и да си го кажа дирекно исках прословутата кола за която мечтая голф 4:D И всичко това се сбъдна,получих своята кола за която чакам от години.Продадох моята 3-ка и след много търсене,изобр на цвят и какво ли още не си намерих моето дете на 4 колела 1.9 TDI 110к.с.Нямам снимки на интериора когато я закупих но единстевеното което беше за попраявне бяха гумираните елементи по колата(средната конзола,около скор.лост,дръжките на вратите и т.н.).Всичко това,както и много други неща претърпяха промени,които ще се видят по-надолу в снимките.Когато я взех нямаше нищо особено по нея,нито касетофон или CD,освен 16'' джанти,всичко друго си беше стоково.И от както колата е при мен ме е започнала една мания по направата на интериора и оптичния тунинг.Силовия тунинг остава на заден план.

A Long Time Ago....

P7020487.JPG

Последна промяна от Великов на Сря 15 май 2013 17:24, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: Проект ''My Girl''

Мнениеот Великов » Нед 18 дек 2011 12:44


The Beginning....

IMG_5996.JPG

8172831ovdhjhkl.jpg

Последна промяна от Великов на Чет 06 юни 2013 17:54, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: Проект ''My Girl''

Мнениеот Великов » Нед 18 дек 2011 12:50


Като за начало започнах с плата по корите на 4-те врати беше провиснал и след много мислене какви варианти имам,дали да си търся нови кори със здрав плат или да ги дам да ми ги претапицират реших да си поправя сам.Разглобих корите,прочетох малкото темички във форума,попитах този и онзи и се захванах.Малко по малко вечер след работа в продължение на няколко дни си направих корите.Но като за първи път,горе долу се получи добре,има забележки което е нормано,все пак до сега не съм се занимавам с претапициране на коли.Използвах светло бежова кожа с лепило BISON.И бих казал,че изобщо не е лесно и сам човек не би се справил,аз имах малка помощ от мойта приятелка.Все пак на моменти се случва единия да държи кожата,а другия да я напасва.След корите преминах на жабката и пластмасите под волата.Те са много по лесни за направата защото нямат толкова извивки колкото корите от вратите.Накрая не се здържах и си направих и поставката за тел сас кожа,мисля че се получи добре,тъй като го правя за себе си по собствен дизайн ми остават още няколко стъпки да завърша проекта,но тука вече зависи от времето което имам и финансите:)

Дръжките на вратите,средната конзола,бара около скоростния лост и назад към подлакътника го свалих.Премахнах гуменото покритие с телена габичка.СЛед това със шкурка.Шприцовахме ги,отново шкурка и накрая боичката.Някои елемени са пръснати с лак боя а други с матова.Но тъй като реших да използвам бежова кожа,реших да направя някои елементи бежови.С желание и труд,всичко се постига.Защотото иначе няма да се получи:)По интериора за сега е това,но при първа възможност ще продължа по интериорния дизайн.Фаровере и решетката спонтанно да ги направя.Един преди обед свалих маската,премахнах лака от нея с водна шкурка и дадох на един приятел който има пистолет да ми я пръсне черна.След това веднага по обед си размонтирах фаровете и започнах да се занимавам с тях.Много зор ми даде свалянето на стъклата от колкото да ги пръсна черен лак.Свалих стъклата като ги накрях по краищата с постолет за горещ въздух,след което със силикон ги залипих и вечерта след 22:00 часа ги монтирах на колата.Разбира се нямаше как да се размина без малък инцидент като спукам стъклото,няма как всичко на мине идеално,но всичко счупено се поправя:)

Това е за сега направеното от мен по колата,разбрах за ФЕСТА през 2012 март месец.Ще се постарая да поработя върху нея и да я довърша за тогава. :обичам ви

Аfter time....
Прикачени файлове
IMG_6309.JPG
IMG_6307.JPG
IMG_6331.JPG
IMG_6323.JPG
036.JPG


Потребителски аватар
bodil4o
Мнения: 434
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 13:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград

Re: Проект ''My Girl''

Мнениеот bodil4o » Нед 18 дек 2011 13:10


Интериора много ми харесва :да: Само едно кожено рекаро му трябва и заспива :)


VALENTINO87
Мнения: 1742
Регистриран на: Съб 10 юли 2010 21:00
Автомобил: Passat b7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Re: Проект ''My Girl''

Мнениеот VALENTINO87 » Нед 18 дек 2011 13:12


bodil4o написа:Интериора много ми харесва :да: Само едно кожено рекаро му трябва и заспива :)

успех за напред :да:


Потребителски аватар
vankata__098
Мнения: 619
Регистриран на: Вто 15 май 2007 17:42
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: ALH 1999g.
Местоположение: Самоков, с.Говедарци

Re: Проект ''My Girl''

Мнениеот vankata__098 » Нед 18 дек 2011 13:29


maikomila Перфектно изглежда вътре! :bowdown Ще следвам твоите стъпки и аз. Отдавна съм се замислил за тази процедура, но все не ми стиска да я започна, но вече определено ме запали още повече!!! :bowdown
Успех с проекта и ще следя с интерес темата ти и развитието на Голфчето!!!


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Проект ''My Girl''

Мнениеот morfei1 » Нед 18 дек 2011 13:46


Браво, браво интериора радва окото :applause: ! Jubi фарчета :да: .

Последна промяна от morfei1 на Нед 18 дек 2011 20:29, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
GTI 16V ABF
Мнения: 752
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:29
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 2.8 VR6 - AAA

Re: Проект ''My Girl''

Мнениеот GTI 16V ABF » Нед 18 дек 2011 16:27


Много добре се е получило отвътре и като цяло голфчето е добро :да: ще следя със интерес :)


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проект ''My Girl''

Мнениеот mupk0 » Нед 18 дек 2011 16:31


За първи път да видя интериор на 4ка ,дето е двуцветен и да ме кефи из форума :) :drunk


Потребителски аватар
safet_d
Мнения: 210
Регистриран на: Съб 28 юни 2008 8:43
Автомобил: Golf 2
Двигател: EZ 1989
Местоположение: Рудозем/Пловдив

Re: Проект ''My Girl''

Мнениеот safet_d » Нед 18 дек 2011 16:51


Евала за работата :да: Личи че си правиш колата с много мерак и се получава много добре. Продължавай все така.


Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: Проект ''My Girl''

Мнениеот Великов » Нед 18 дек 2011 18:10


Благодаря за подкрепата:) от много време не съм бил удовлетворен от работата си.Радвам се,че ви харесва:) Всичко най-хубаво :beer


Потребителски аватар
yarek
Мнения: 2312
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 18:41
Автомобил: Passat B5
Двигател: AJM 2000
Местоположение: Габрово - Daugavpils

Re: Проект ''My Girl''

Мнениеот yarek » Нед 18 дек 2011 18:42


Много приятен интериор се получи, адмирации за фаровете. Остана дълбокото кожено рекаро. Успех за на пред.


Потребителски аватар
Apokaliptiko
Мнения: 1945
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 19:21
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: гр. Русе

Re: Проект ''My Girl''

Мнениеот Apokaliptiko » Нед 18 дек 2011 19:24


Много силен старт.............успехи!!!


Потребителски аватар
SlaB
Мнения: 280
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 19:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проект ''My Girl''

Мнениеот SlaB » Нед 18 дек 2011 19:56


Страхотно голфче о аз с интерес ще следя темата ти, само едно въпросче :oops: от къде го взе този ключодържателя на клуба ни :D ?

Последна промяна от SlaB на Пет 30 дек 2011 21:46, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: Проект ''My Girl''

Мнениеот Великов » Нед 18 дек 2011 20:11


Който ходи по сбирки и фестове ще има такъв ключо дъражател :banana Можеш да е обърнеш към админите :D



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 69 госта