Претапициране кори на врати,жабка,таван,греди - Golf 4

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
viniliran
Мнения: 62
Регистриран на: Вто 20 дек 2011 20:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот viniliran » Нед 19 фев 2012 23:39


nikito_vw написа:
Rabbit_TDI написа:
nikito_vw написа:
Въпроса ти не е тъп :beer Още като си купих колата капака на подлакътника бе6е залепен със силикон,защото като го отлепих,пантата му беше счупена.Направили са го колкото да стои,да не излети като влезна в някои дупка :mrgreen: Аз му сложих нова патичка(струва 1-2лв),защото не си струва да сменям целия подлакътник(около 90лв)заради едно вдигане на капака.Оригиналния плат го махнах и директно сложих кожата.Но има начин да се свали капака от подлакътника ако ти е здрав,а не в моя случай както е счупен.Надявам се си ме разбрал,ако не питай:) Всичко хуваво :beer


Искам да те попитам от къде мога да си купя такава пантичка за подлакътника че и моята едната е счупена?

п.п.Поздравления за интериора много е добър, не обръщай внимание на критиците ти си знаеш работата




Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот Великов » Пон 20 фев 2012 12:00


Пантичка за подлакътника можеш да намериш по магазините където продават врати,дръжки за врати или железария.Но вземи с теб капака на подлакътника за да може да премериш дали ще стане.Пантата трябва да е толкова широка колкото да може да влезне м/у двете уши които са от долната част на капака.Всичко хубаво и благодаря за коментара :beer :drunk


Потребителски аватар
viniliran
Мнения: 62
Регистриран на: Вто 20 дек 2011 20:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот viniliran » Пон 20 фев 2012 14:26


А значи тази панта не е като оригиналната мога ли да те помоля да ми изпратиш снимка на твоята да знам долу горе какво да търся че не мога да си го представя така :) пак благодаря.

Последна промяна от radotom на Пон 20 фев 2012 14:28, променено общо 1 път.
Причина: Без излишни цитати, моля


Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот Великов » Пон 20 фев 2012 23:32


viniliran написа:А значи тази панта не е като оригиналната мога ли да те помоля да ми изпратиш снимка на твоята да знам долу горе какво да търся че не мога да си го представя така :) пак благодаря.


Заповядай колега.Да не казвам,че точно същата панта съм сложил,пръснах я с черен спрей да не си личи и заспа.Като я монтираш само трябва да прецениш къде точно да хванеш за капака и долната част да може да е отваря нормално и да ровиш вътре.Успех :beer и ако имаш проблеми насреща съм :drunk
Прикачени файлове
panta-klavirna.jpg
panta-klavirna.jpg (5.27 KиБ) Видяна 6657 пъти
e7c4bcd08b61923e297ad7aba99b6007.jpg
e7c4bcd08b61923e297ad7aba99b6007.jpg (10.24 KиБ) Видяна 6708 пъти


jollycatman
Мнения: 433
Регистриран на: Пет 23 окт 2009 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот jollycatman » Пет 02 мар 2012 0:03


:applause: Браво колега, много добре си се справил! Жалко, че не живеем в един и същ град, идеята с ателието можеше да я реализираме заедно. :beer


Потребителски аватар
Black Demon
Мнения: 200
Регистриран на: Пет 11 мар 2011 18:55
Автомобил: Vw Golf 4
Двигател: 1.8T AUM 2002
Местоположение: Варна,Разград

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот Black Demon » Сря 07 мар 2012 20:47


Страхотен салон :applause:


Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот Великов » Сря 07 мар 2012 23:30


jollycatman написа::applause: Браво колега, много добре си се справил! Жалко, че не живеем в един и същ град, идеята с ателието можеше да я реализираме заедно. :beer


Благодаря колега.Винаги има начини,добре,че не сме от различни държави.Само на 200 км разстояние сме. :beer Благодаря и на Black Demon


Потребителски аватар
passat123
Мнения: 1658
Регистриран на: Пон 13 авг 2007 0:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот passat123 » Чет 08 мар 2012 2:24


Чак ми е трудно да повярвам ,че си успял да го направиш
до такъв резултат ! Колега не знам но все едно от професионалист
ти е тапацирал или като завоцко е станало !

Уникално е какво да кажа не стига толкова ми хареса ! :bowdown :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот Великов » Чет 08 мар 2012 11:11


passat123 написа:Чак ми е трудно да повярвам ,че си успял да го направиш
до такъв резултат ! Колега не знам но все едно от професионалист
ти е тапацирал или като завоцко е станало !

Уникално е какво да кажа не стига толкова ми хареса ! :bowdown :Mr Green Fun


:D ееее чак пък толкова.Много ми дигна егото с тези думи :mrgreen: базикам се,но благодаря :bowdown .Когато мога ще помагам на някои за нещо или ще направя нечия кола :drunk


grishitu
Мнения: 1106
Регистриран на: Пет 16 мар 2007 12:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот grishitu » Чет 08 мар 2012 13:23


Привет и поздравления за положения труд, по назад в тематаси писал, че си ползвал лепило до +70 градуса. Не веднъж в Полото лятно време е ставало над +70 градуса, след това си писал за лепило което е до 180 градуса. Въпроса ми е какво е това лепило(марка, разфасовка, цена), че съм замислил и аз едно освежаване на салона на Полото(който сега е сив и много ме дразни).


jollycatman
Мнения: 433
Регистриран на: Пет 23 окт 2009 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот jollycatman » Чет 08 мар 2012 18:05


Black Demon написа:Страхотен салон :applause:

Съгласен съм и ако колегата тапицира тавана черен ще се получи още по-интересно.


Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот Великов » Чет 08 мар 2012 18:26


grishitu написа:Привет и поздравления за положения труд, по назад в тематаси писал, че си ползвал лепило до +70 градуса. Не веднъж в Полото лятно време е ставало над +70 градуса, след това си писал за лепило което е до 180 градуса. Въпроса ми е какво е това лепило(марка, разфасовка, цена), че съм замислил и аз едно освежаване на салона на Полото(който сега е сив и много ме дразни).


Здравей колега.Лепилото с което си правих моята кола не е лошо и лятото няма да имам проблеми,сигурен съм затова и работих с него.А друго лепило което е до много по висок градус не е в мен,Аз ще си го поръчвам от една фирма с която работя.Не съм гледал името,ще погледа как се казва и ще ти кажа.Но да знаеш,че цената е над 60 лв и като количество е по голямо.Когато имам поръчка от някой да му направя кори,таван или други неща,ще си го поръчам и ще лепя с него.Все пак моята кола е опитна,ако стане нещо неми пука,друг ден ще я разглобя и ще си го направя на ново :)

Относно тавана.....правех разни скици,рисунки и реших да е черен а не бежов както корите таблото.Но няма да го оставя черен,ами ще добавя бежова кожа към него,а вече какъв точно ще бъде....като публикувам снимки ще се разбере :beer


Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот Великов » Вто 24 апр 2012 0:15


Здравейте колеги,отново съм тук и продължавам с работата.Направих си тавана и гредите.Първо мислех да ги правя с кожа,но в последствие реших да ги направя с черен плат и стана много по добре :) Купих си 2.5м плат, и 2-3 дена всичко стана.Свалянето на плата от таван си мислех, че ще ми даде зор, но в интерес на истината много бързо го свалих.Няма да описвам кое как съм свалял,защото вече има тема в която е описано кое как се сваля,а ако някой има въпроси,нека зададе въпроса си като пише в темата,за да може и другите да видят.

За свалянето на дунапрена от тавана използвах една шпатула за да махна горния слой дунапрен(става за около 30мин),след това с малко кореселин и телени гъбички махнах останалия слой дунапрен и резултатите са сполучливи.Иска се мерак търпение и всичко се получава :beer
Нямах на близо автомивка иначе щях да го занеса тавана направо, за да ми го почистят, но е по сладко когато си го прави сам човек на рака,без ничия помощ, защото няма удоволствие след това :D
Прикачени файлове
006.JPG
005.JPG
004.JPG
002a.JPG
003.JPG


Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот Великов » Вто 24 апр 2012 0:22


Корите на колони са много лесни.Имат само един плат върху тях.Дърпате го със сила за да го махнете от самата кора.След това поставянето на новия плат или кожа става много лесно,като се намажат двете повърхности и долят една към друга :)
Прикачени файлове
IMG_6948.JPG
041.JPG
IMG_6945.JPG
040.JPG
039.JPG


Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот Великов » Вто 24 апр 2012 0:26


...малко снимки след монтажа...
Прикачени файлове
IMG_6952.JPG
IMG_6954.JPG
IMG_6956.JPG
IMG_6960.JPG
IMG_6964.JPG



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта