Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
6emi03
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 03 май 2012 14:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот 6emi03 » Чет 03 май 2012 14:50


Здравеите,днес след мн.ходене по мьките и какви ли не опити се намери човек които рециклира метановите редуктори.Аз лично отидох при него и за половин час колата беше готова и работи без проблем.преди мен е правил и от два месеца човека не е имал проблеми цената е мн.приемлива,оставяте вашия и ви слага рециклиран.Аз сьм с туран и проблема ми беше че испускаше и миришеше мн.на метан.Ако някои иска си оставям тела и ще помогна с информация.0889578102 Иво.




Bat Vili
Мнения: 27
Регистриран на: Пон 13 юни 2011 18:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот Bat Vili » Пет 04 май 2012 7:36


esto написа:днес намерих и ремонтен комплект за редуктора с номер 2K0198469 и цена в германия 14Е, предполагам,че съдържа всички клапанчета, гумички и всичко необходимо за ремонта и да може да стане като нов.


това са две тампончета които държат редуктора към стойката . монтират се с цел да се предотврати предаването на шума в купето от работата на редуктора


Потребителски аватар
esto
Мнения: 150
Регистриран на: Сря 30 юли 2008 20:09
Автомобил: caddy ecofuel
Двигател: BSX
Местоположение: Хановер

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот esto » Сря 16 май 2012 20:58


Bat Vili написа:
esto написа:днес намерих и ремонтен комплект за редуктора с номер 2K0198469 и цена в германия 14Е, предполагам,че съдържа всички клапанчета, гумички и всичко необходимо за ремонта и да може да стане като нов.


това са две тампончета които държат редуктора към стойката . монтират се с цел да се предотврати предаването на шума в купето от работата на редуктора



вероятно е така, но защо се води ремонтен комплект,а и заводско не си ли е с тампончета?


Потребителски аватар
RAD&KO
Мнения: 132
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 14:42
Автомобил: Passat Variant B3 [3A5 35I]
Двигател: PB 1990
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот RAD&KO » Пон 21 май 2012 11:26


Здравейте,

и аз имам същия проблем с VW CADDY, не може да превключи от метан на бензин.
Ако някой има координатите на сервиза в Бургас, моля да ми ги изпрати.

Благодаря ви предварително.


Потребителски аватар
bestbg
Мнения: 29
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 18:27
Автомобил: Skoda
Двигател: AXR 2007
Местоположение: София

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот bestbg » Чет 31 май 2012 14:13


много се чудя за личен автомобил дали да си взема caddy 1.9tdi или 2.0метан. Като чета тук старите метанки дават доста проблеми и са изгодни при много километри. Като личен автомобил главно почивните дни се кара и май ще остане варианта за дизел понеже от 1.9TDI съм много доволен. (служебен пасат на 310 000км).

Относно новите метанови, ще пиша когато навърти 50-60к понеже още е на 1 месец(служебно) и е на 10к. Няма проблеми освен вече 2 дупки на задната броня заради малко ПТП. Също така има и от старите кадита 1.9SDI което не на 300 000 и няма проблеми. Това ме кара като за личен автомобил да се замисля за дизелов, а не за метанов. Колата ще е втора употреба и съм в голяма дилема.

P.S. Имам Subaru Legacy което нямам намерение да го заменям , но субару нямат автомобили от типа на Caddy.


Потребителски аватар
graci
Мнения: 80
Регистриран на: Пет 07 май 2010 6:50
Автомобил: Golf 3
Двигател: AZZ 1997
Местоположение: sofia

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот graci » Чет 31 май 2012 21:17


привет колега от 3години карам метаново кади 165000кл.до сега единствено сам сменил дуизи на метана.друго нищо само газ и километри.80лв/1000км.?.!.? 8) успех в избора.ако желаеш моето го продавам зван ни.на реални километри е от порше .давам го защото искам Т5.0877892999 иво
Прикачени файлове
055.JPG


kam4o
Мнения: 19
Регистриран на: Пет 01 юни 2012 14:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот kam4o » Пет 01 юни 2012 17:21


Здравейте. Четох доста из форума. Аз също съм на кръстопът дали да си купя ФВ Туран на метанл. Като чета тук, явно кедитата имат проблеми, но предполагам че същото ще и при турана. Моля, някой да сподели мнение за туран - как се държи на пътя, какви дефекти дава / ходова част, метанова уредба и т.н. / . Просто Ви моля за малко повече информация за модела. Четох официална такава, но... там са само суперлативи, интересуват ме мнения на хора, които са карали такава кола. Предварително благодаря на всички отзовали се.


Потребителски аватар
bestbg
Мнения: 29
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 18:27
Автомобил: Skoda
Двигател: AXR 2007
Местоположение: София

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот bestbg » Вто 05 юни 2012 12:47


за новото Caddy което имаме от VW твърдят че проблема е отстранен.

graci мерси , но аз още се чудя... аз пък гледам Т4-ки че още не съм решил какво искам.


CADDYECO
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 06 юни 2012 14:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: SOFIA

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот CADDYECO » Сря 06 юни 2012 14:29


Здравейте, карам кади произведено 2006. Редуктора е сменен гаранционно на 30к км, аз го взимам на 46 000 км и така до 140к км когато отказа да кара на метан. След обикаляне по сервизи на vw и след като чух същите цифри( за редуктор), които колегите описаха се реших да слагам ''италиански'' (OMB). Колата няма никаква мощ, докато не качи 1800 оборота, за изпреварване просто си натискам копчето за бензин и не се занимавам с глупости. Сега оттам си ми казват ''ми така е '' да ама са много отворени, преди да го монтират като казват не се притеснявай - същото ще е.
Та понеже съм невеж по темата газ метан налягане изгаряне- въпросът ми е: Може ли да се оправи това и колата върви нормално( при по висок разход) или може ли тази система да се преработи за пропан-бутан?


Потребителски аватар
bestbg
Мнения: 29
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 18:27
Автомобил: Skoda
Двигател: AXR 2007
Местоположение: София

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот bestbg » Чет 07 юни 2012 19:40


az няма да мога да ти отговоря, но ми направи впечатление че казваш че имаш копче. Служебното кади няма копчета. като го паля директно се чува как цъка метана. :)


Потребителски аватар
Ицку®
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 22:52
Автомобил: 2xTouran TDI
Двигател: CAYC 2014 и CFHF 2015
Местоположение: Поморие

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот Ицку® » Пон 11 юни 2012 21:10


Искам да попитам 1.4ТСИ 150к.с на метан и той ли се води проблемен. За 2.0 109к.с знам, че има някакви проблеми с метана.


ssaasshhoo
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 05 ное 2012 9:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Несебър

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот ssaasshhoo » Пон 05 ное 2012 10:11


Здрвейте,от Несебър съм,имам проблем с регулатора на Кадито,много ще съм ви благодарен ако ми дадете координати на сервиза в Бургас.тела ми е 0887 930 977 Александър,благодаря предварително.


Потребителски аватар
esto
Мнения: 150
Регистриран на: Сря 30 юли 2008 20:09
Автомобил: caddy ecofuel
Двигател: BSX
Местоположение: Хановер

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот esto » Сря 07 ное 2012 9:06


аз бих искал да опитам да опитам да ремонтирам един от прословутите редуктори, но моя още си работи, и затова моля, ако някой има повреден, който не му трябва да ми го даде да го отворим и да видим аджеба какъв е проблема.ще направя и подробни снимки и ще ги кача за да се знае за какво иде реч.
ремонта не би трябвало да е проблем, защото това е един прост редуктор на налягане.


svetlozarishteto
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 25 окт 2012 5:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Smolian

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот svetlozarishteto » Пет 09 ное 2012 4:08


ЗДРАВЕИТЕ.
кои може да ми обиасни защо след като ми се поиави на таблото на Тоурана лампчката за проверка се оказа датчика за температура на ваздуха които влиза в двигателя.
Изчистих буксата сас специален спреи и лампата изгасна ,не записва никакви грешки но колата ми започна да пали единствено на метан.
Само сутрин когато е много студено пали на бензин но за 3-4 минути прехварлиа на метан.
молиа ниакои да ми обясни защото когато светеше 'ПРОВЕРКА'пали всеки пат на бензин и прехвалиа на метан след 2-3 минути ,сутрин може би 5 минути.
ТОУРАН 2007 МЕТАН


kam4o
Мнения: 19
Регистриран на: Пет 01 юни 2012 14:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот kam4o » Пет 09 ное 2012 10:59


Колега, когато външната температура е под 15 градуса, задължително пали на бензин. Не мога да ти кажа на колко градуса прехвърля на метан, но и при мен това се случва твърде бързо... вероятно на 25-30 гр. на антифриза в двигателя. А светването на лампата за проверка вероятно идва и от друг проблем... който е хубаво да провериш в специализиран сервиз, че има много самозванци, дето ще ти омажат тотално електрониката.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта