Нов член и объркан.....

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
G0nzi
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 05 авг 2012 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Нов член и объркан.....

Мнениеот G0nzi » Нед 05 авг 2012 20:42


Здравейте колеги, нов съм във форума ви (смятам да се сдобия с голф 5) и се извинявам че пускам нова тема, но наистина ми се струва пълен хаос. Опитвам се да изровя инфо за въпросния модел голф, но се оказва доста трудно начинание.... Няма ли как тези теми да се сортират в под форум и за всяка модификация на голф (1,2,3,4,5,6 ..) да си е в отделен форум без да се налага да търся в 670 страници... :banghead:
На кратко спрял съм се на модела 1.9 tdi 105 к.с. прочетох доста добри отзиви за него. Но при сегашния ми опит с дизелова кола не успях да намеря инфо как да разбера дали турбината е читава, съединителите проблемни ли са (със сегашната си кола го играх този филм 1700 маховици, шайби и т.н. този модел има ли го този проблем), колко струва приблизително смяната му и къде си поддържате колите (сегашната я поддържам само в официалния сервиз)?




Потребителски аватар
mariovasi
Мнения: 1787
Регистриран на: Съб 16 фев 2008 17:51
Автомобил: Skoda scala 110kw DSG 2020
Двигател: TSI
Местоположение: Г. Оряховица/В.Търново

Re: Нов член и объркан.....

Мнениеот mariovasi » Пон 06 авг 2012 6:01


G0nzi написа: Няма ли как тези теми да се сортират в под форум и за всяка модификация на голф (1,2,3,4,5,6 ..) да си е в отделен форум без да се налага да търся в 670 страници...


viewtopic.php?f=5&t=255975

viewforum.php?f=5
Огледай пак добре.

facepalm


G0nzi
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 05 авг 2012 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Нов член и объркан.....

Мнениеот G0nzi » Пон 06 авг 2012 7:21


viewtopic.php?f=5&t=255975 - има само 5 теми за Г5?

viewforum.php?f=5 - точно тука ми беше питането дали не може да се раздели по модификация на голф, а не да се рови човек в 670 страници...

Благодаря за отговора


Потребителски аватар
bubo-bubo
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 25 юли 2012 9:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Град

Re: Нов член и объркан.....

Мнениеот bubo-bubo » Пон 06 авг 2012 7:56


Здравей, аз от няколко дни съм собственик на един такъв голф..
Смених съединителя веднага, защото тракаше лагера.. В общи линии от опита и търсенето ми се оказа, че е почти невъзможно да си намериш дизелова кола без този проблем..
Приеми че съединителя е консуматив и като такъв трябва да се сменя на определен период от време..
Обслужването на колата, говоря за ремъци, обтегачи, филтри, масла, водна помпа и др. излезе ок. 700лв.
Иначе ако колата е пазена удоволствието е невероятно и си заслужава всяка стотинка :beer

Между другото в този форум не отговарят с охота и имам усещането, че повечето карат до голф 3 в най добрият случай 4 и после комуникацията свършва..
Но дано да е заради отпускарският период..


G0nzi
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 05 авг 2012 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Нов член и объркан.....

Мнениеот G0nzi » Пон 06 авг 2012 8:21


bubo-bubo написа:Здравей, аз от няколко дни съм собственик на един такъв голф..
Смених съединителя веднага, защото тракаше лагера.. В общи линии от опита и търсенето ми се оказа, че е почти невъзможно да си намериш дизелова кола без този проблем..
Приеми че съединителя е консуматив и като такъв трябва да се сменя на определен период от време..
Обслужването на колата, говоря за ремъци, обтегачи, филтри, масла, водна помпа и др. излезе ок. 700лв.
Иначе ако колата е пазена удоволствието е невероятно и си заслужава всяка стотинка :beer

Между другото в този форум не отговарят с охота и имам усещането, че повечето карат до голф 3 в най добрият случай 4 и после комуникацията свършва..
Но дано да е заради отпускарският период..

Благодаря ти колега, полезно. Да знам колко още трябва да извадя след покупката. Ако не е проблем пиши ми на лично или тука къде смени съединителя и колко излиза?


Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Re: Нов член и объркан.....

Мнениеот Dpop » Пон 06 авг 2012 8:52


Добре дошъл колега GOnzi. Прегледай и тази тема viewtopic.php?f=5&t=136221&start=90&hilit=%D0%935+1.9+tdi+105+%D0%BA.%D1%81. , въпреки, че не е специално за коментирания от теб модел има информация и за него.
За сервизи, майстори, магазини има отделен подфорум viewforum.php?f=13
Колкото до отзивчивостта в този форум, спомената от другия колега. Твърде сте от скоро във този форум и Вие колега и най-вероятно не сте се запознали с почти никого от тук, а и когато има въпроси коментирани преди примерно 3 години повечето от нас приемат, че човек със средно интелектуално ниво и нормални компютърни познания може да си намери това което го интересува дори без да пуска нова тема. Пиша това само с цел разяснение и надявам се да се приеме положително. Лек ден колеги.


Потребителски аватар
bubo-bubo
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 25 юли 2012 9:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Град

Re: Нов член и объркан.....

Мнениеот bubo-bubo » Пон 06 авг 2012 9:13


Dpop написа:Добре дошъл колега GOnzi. Прегледай и тази тема viewtopic.php?f=5&t=136221&start=90&hilit=%D0%935+1.9+tdi+105+%D0%BA.%D1%81. , въпреки, че не е специално за коментирания от теб модел има информация и за него.
За сервизи, майстори, магазини има отделен подфорум viewforum.php?f=13
Колкото до отзивчивостта в този форум, спомената от другия колега. Твърде сте от скоро във този форум и Вие колега и най-вероятно не сте се запознали с почти никого от тук, а и когато има въпроси коментирани преди примерно 3 години повечето от нас приемат, че човек със средно интелектуално ниво и нормални компютърни познания може да си намери това което го интересува дори без да пуска нова тема. Пиша това само с цел разяснение и надявам се да се приеме положително. Лек ден колеги.


Ами аз може да съм нов в този форум, но в живота не съм никак нов, нито пък това ми е първото място на което пиша..
Пуснах няколко теми но резултат 0! Сега не е нужно да се запознавам с всеки в крайна сметка няма да се женим, че да се опознаваме толкова от близо :mrgreen:
За мен форумите са място, където хора с еднакви интереси споделят мнения и опит...
От там си извадих извода, че явно има малко юзъри с Голф 5 1.9 105к.с щото иначе няма логика да не обелят по една дума..
Но както и да е .. Аз не искам да се настройвам против някого! Просто споделих, че комуникацията нещо не върви.. Дано да е заради моренцето и всички VW маниаци да са там mhihi


Потребителски аватар
bubo-bubo
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 25 юли 2012 9:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Град

Re: Нов член и объркан.....

Мнениеот bubo-bubo » Пон 06 авг 2012 9:24


G0nzi написа:
bubo-bubo написа:Здравей, аз от няколко дни съм собственик на един такъв голф..
Смених съединителя веднага, защото тракаше лагера.. В общи линии от опита и търсенето ми се оказа, че е почти невъзможно да си намериш дизелова кола без този проблем..
Приеми че съединителя е консуматив и като такъв трябва да се сменя на определен период от време..
Обслужването на колата, говоря за ремъци, обтегачи, филтри, масла, водна помпа и др. излезе ок. 700лв.
Иначе ако колата е пазена удоволствието е невероятно и си заслужава всяка стотинка :beer

Между другото в този форум не отговарят с охота и имам усещането, че повечето карат до голф 3 в най добрият случай 4 и после комуникацията свършва..
Но дано да е заради отпускарският период..

Благодаря ти колега, полезно. Да знам колко още трябва да извадя след покупката. Ако не е проблем пиши ми на лично или тука къде смени съединителя и колко излиза?

Комплекта е 1200лв. за работата вече зависи..
За съжаление не мога да ти дам съвет, къде да го смениш.. Моя майстор замина..
Каското е ок. 900лв. с гражданска и зелена карта
Аз смених и дискове и накладки за 180лв.
Абе едно 2,5 върху цената трябва да смяташ! Ако искаш да си я караш дълго и щастливо!
В крайна сметка говорим само за консумативи !
Съветвам те да не гледаш много годината, нито цвета, нито пробега на километража!
Гледай оригиналните документите ако е влезнала от Италия, или друга държава, колко собственици е имала преди това..
Моята е от първи собственик и това си личи много !
Второ когато ти хареса някоя кола и вземи номера на шасито /един дълъг с букви и цифри/ и отиди в оторизиран сервиз на VW. Там могат да ти кажат интересни неща mhihi
Това е за сега ако има нещо питай..


dmode101
Мнения: 387
Регистриран на: Чет 19 май 2005 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Passat B6 DSG

Re: Нов член и объркан.....

Мнениеот dmode101 » Пон 06 авг 2012 9:30


Няма много теми конкретно за двигател 105 коня, защото принципно е 99% като останалите помпа дюза - 101, 116, 131, 150. Която и тема да прочетете за тях, в общи линии информативно важи и за вашия мотор. 140 и 170 коньовите вече са друга история.
Ето ви малко обобщена информация: изключително здрав и икономичен двигател, проблеми могат да се очакват с маховик и турбо. Заради малката турбина върви добре в ниските обороти и е муден във високите след 3000 оборота. За поддръжката е важно да се каже, че трябва да се ползва добро гориво и масла по спецификациите на производителя.
Питайте нещо конкретно и ще има достатъчно отговори.


Потребителски аватар
bubo-bubo
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 25 юли 2012 9:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Град

Re: Нов член и объркан.....

Мнениеот bubo-bubo » Пон 06 авг 2012 9:44


Веднага питам :) Каква добавка за дизел препоръчваш ? Аз зареждам в Лукойл, но не видях да имат нещо за дизел..


G0nzi
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 05 авг 2012 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Нов член и объркан.....

Мнениеот G0nzi » Пон 06 авг 2012 10:17


dmode101 написа:Няма много теми конкретно за двигател 105 коня, защото принципно е 99% като останалите помпа дюза - 101, 116, 131, 150. Която и тема да прочетете за тях, в общи линии информативно важи и за вашия мотор. 140 и 170 коньовите вече са друга история.
Ето ви малко обобщена информация: изключително здрав и икономичен двигател, проблеми могат да се очакват с маховик и турбо. Заради малката турбина върви добре в ниските обороти и е муден във високите след 3000 оборота. За поддръжката е важно да се каже, че трябва да се ползва добро гориво и масла по спецификациите на производителя.
Питайте нещо конкретно и ще има достатъчно отговори.

Още веднъж благодя за мненията.
Изказах мнение, че форума не е добре структориран и е по-трудно да се намери необходимото инфо (Както е раздел Техн. подръжка Golf - може да се вкарат в папки мненията за Г1,2,3,4,5,6 и т.н. няма друг форум с 670 страници :shock )

Темата е повдигнах именно заради прословутия маховик, до сега винаги съм карал дизел и не смятам да се отказвам от него. Предишния ми автомобил беше пежо 2.0 HDI и там проблемите със съединителя и маховика са пословични, а смяната им доста скъпо начинание. Въпросът ми беше имат ли ги тези проблеми и 1,9ТДИ защото чувам само добри думи за тях. Ориентировъчно на колко хил. километра трябва да сменя?

Отговор за добавките - колега аз зареждам вече 9 години само и единствено от Лукойл и до сега проблем с нафтата не съм имал. Добавки никога не ползвам - съмнявам се в качествата и ефекта от тях.


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Нов член и объркан.....

Мнениеот Ljubon » Пон 06 авг 2012 10:25


Eто една добра добавка:
Eagle.jpg


dmode101
Мнения: 387
Регистриран на: Чет 19 май 2005 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Passat B6 DSG

Re: Нов член и объркан.....

Мнениеот dmode101 » Пон 06 авг 2012 10:27


bubo-bubo написа:Веднага питам :) Каква добавка за дизел препоръчваш ? Аз зареждам в Лукойл, но не видях да имат нещо за дизел..

Ето това: http://eshop.senax.bg/product/61/dobavka-za-pochistvane-na-dizelovi-dvigateli-common-rail.html
Можеш да слагаш една опаковка през 5-10хил. км. примерно.
За зимата - Castrol TDA.


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Нов член и объркан.....

Мнениеот Ljubon » Пон 06 авг 2012 10:37


Една добавка за почистване:
Gold Eagle.jpg
Gold Eagle.jpg (12.31 KиБ) Видяна 5045 пъти


Тези добавки са на Gold Eagle, продават се в Кауфланд.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], toci_81 и 129 госта