Ремонт на хидравлични рейки в 9-и блок на ТУ София - не ходете там

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Ремонт на хидравлични рейки в 9-и блок на ТУ София - не ходете там

Мнениеот vasstop » Пет 11 яну 2008 10:33


Технически Университет - София
Консултантски център "ШЕЛ"

Диагностика и ремонт на хидравлични системи и рейки
инж. Стефан Андровски
София, ТУ, Студ. град, бл. 9
тел.: 02/9653030
моб.: 0886 743356

Ремонт на хидравлична рейка заедно със демонтаж/монтаж - 260лв
За хора от форума отстъпка 40лв - 220лв.
В цената влиза и ново хидравлично масло.

Само демонтаж/монтаж на рейка - 100лв

:arrow ВНИМАНИЕ ПРОМЯНА 21.04.2016 г.
Внимавайте къде си оставяте рейката, когато ходите в Техническия университет! icon_idea Въпросният инж. Стефан Андровски или по-точно сина му измамиха колега от форума - описано е в това мнение, което е на следващата страница в темата. Въпросният Стефан (или синът му) вече изобщо не ремонтират рейките в ТУ,а явно ги носят на друго място, където явно не могат да ги правят. За свалена рейка искат по 220 лв за рециклиране!!! icon_idea icon_idea icon_idea

Ако търсите майстори в ТУ, които наистина могат да ви свършат работа, свържете се със Стефан Шаклев на телефон: 0889308859. Не в 9-ти, а в 11-ти блок! За момента от Стефан Шаклев има само добри отзиви. Това са хората, които навремето са правили рейките на гореспоменатия, но вече той не ги носи при тях. И цената е по-ниска - между 160 и 180 лв според рейката, а не 220 лв, колкото иска онзи "майстор", който се явява само една пощенска кутия, която взима комисионна!

Последна промяна от Vlad777 на Пет 22 апр 2016 23:53, променено общо 3 пъти.




Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ремонт на хидравлични рейки в София - отстъпка

Мнениеот vasstop » Сря 18 яну 2012 7:56


jarhead86 написа:Здравей, Колега!

Днес бях при тези хора, които ми отремонтираха рейката и за няколкото километра, които изминах усетих разлика в положителна посока, но както и да е. Пиша ти защото цената е различна от тази в гореспоменатата тема, което лесно се обяснява с инфлацията, та мисълта ми е да я промениш в темата за да не се заблуждават други колеги. Нормалната цена е 320лв, на мен ми я направиха за 300 и такава ще бъде за всеки от форума, като тази цена е без смяна на маншоните на рейката(понеже на за някои типове рейки само те са 90лв).

Passat B5 2000г
Поздрави!!!


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ремонт на хидравлични рейки в София - отстъпка

Мнениеот vasstop » Чет 16 авг 2012 20:50


zfa159 написа:Понеже много хора ги хвалят,включително и аз,работя с тях от доста време.След последното ми посещение оначе,останах с доста лошо впечатление.За течовете да,оправят ги,без проблем,но с тропането се оказа,че им е голям проблем да се справят.
Става дума за рейка на Ауди А3 (Голф 4) .Оплакванията - при почти пълен десен рейката затяга и после трудно се връща,също така има едно тропане при неравности и лек завой.Свалих аз рейката,наистина тропаше гребена към зъбите и отгоре оста,която влиза към рейката.Също както и при завиване на дясно наистина затягаше накрая и то доволно.
Нося я там и едното младо момче се захвана с нея.Нави реглажа на луфта и рейката спря да тропа (луфта в оста отгоре си остана).После обаче взе да се бори със затягането и тя затягаше още повече.Викна по-възрастния човек (явно управителя на цялата работа).Онзи човек не я погледна много,разви реглажа докато спре да затяга и каза "готова е" .Аз го попитах дали няма да тропа повече сега,защото по моята логика трябва да тропа повече,щом я е развил толкова. той ми заяви "омръзна ми да повтарям едно и също на всички,няма да ти обяснявам,вземи си я" .И аз си я взех.В крайното положение закачаше много малко,ама тропаше много повече от преди death .Младото момче ми каза,че вероятно е крив пръта на рейката (гребена) и или ще закача или ще тропа.За луфта на оста горе ми казаха,че имало лагери,ама ако ги сменят,щяла да закача още повече и си било нормално да си го има.Сумарно се занимаваха с рейката не повече от 10-15 минути.
Препоръчаха ми друг човек,чиито координати няма да давам,за да не се тълкува като реклама на единия,за сметка на другия.Нося рейката там и момчето (доста по-отзивчив) се посмя от сърце на ситуацията в ТУ и ми каза,че ще я види.Още не я гледал обстойно,ама поне си направи труда да я разглоби и да ми каже,че пръта не е износен и е съвсем прав и причината да закача е някъде другаде.Затягането вероятно идвало от частта с хидравликата и днес ще я види нея (не помня как точно каза,че се казва хидравличния блок).Също ми каза,че тропането в оста не е нормално и ще го оправи.
Тъй че,имайте 1 на ум :)
:beer

Местя темата.


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Ремонт на хидравлични рейки в 9-и блок на ТУ София

Мнениеот Ljubon » Чет 16 авг 2012 21:01


vasstop написа:Момчето, което работи там се казва Оги, тел.: 0886 122677

Това момче доста отдавна не работи там.


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ремонт на хидравлични рейки в 9-и блок на ТУ София

Мнениеот vasstop » Чет 16 авг 2012 21:21


Да информацията е стара и ако някой има по-нова нека да добавя тук.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ремонт на хидравлични рейки в 9-и блок на ТУ София

Мнениеот zfa159 » Чет 16 авг 2012 23:25


Аз да добавя за развитието по въпроса - рейката е напълно ремонтирана.Имала е износени някакъв втулки и нещо по хидравличната част, явно наистина ги мързеше да се занимават с мен,ама ме пратиха да си я слагам така или да я сменя с друга рейка,а тази явно е можела да бъде оправена... :beat_butt2

Последна промяна от zfa159 на Пон 20 авг 2012 21:54, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Ремонт на хидравлични рейки в 9-и блок на ТУ София

Мнениеот dancing_niki » Пон 20 авг 2012 11:55


Рейките направо в 11-ти блок, където им е стенда за хидравлично изпитване.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ремонт на хидравлични рейки в 9-и блок на ТУ София

Мнениеот zfa159 » Пон 20 авг 2012 19:11


Аз не знам в кой от двата блока съм я носил - намира се в дясно от 1-ви блок (като седиш срещу входа му),влиза се по една крива уличка,срещу входа на блока има завадение някакво.Мисля,че е точно 11-ти.Като влезеш през вратата (алуминиева врата от едно време) има една мазна маса с менгеме точно на входа и там попадат пациентите mhihi


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Ремонт на хидравлични рейки в 9-и блок на ТУ София

Мнениеот dancing_niki » Пон 20 авг 2012 21:05


точно този е 11-ти и понеже сам ръчках на 2 пъти рейката на едно Рено и 2-та пъти им я носих рециклирана, за да ми оберат хлабината и да я закачат на стенда. Даже минах само с почерпка и много ми се зарадваха, че се занимавам сам с такова нещо.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ремонт на хидравлични рейки в 9-и блок на ТУ София

Мнениеот zfa159 » Пон 20 авг 2012 21:50


Еми и аз все при тях съм носил какво ли не, да се забавляват - рейки,помпи,какво ли не...ама на мен последния път никак не ми се зарадваха с тази пуста рейка.Аз не казвам,че са длъжни да се занимават с нея,ама казаха,че рейката е ок и да я слагам така,вместо да ми кажат,че не им се занимава с нея и да я нося където искам.Другия човек я разглоби и ми показа кое къде как и защо е заминало и ми демонстрира колко точно умряла е всъщност.Съответно я оправи и я върнах на колата и чудо - спря да закача на десен завой и спря да тропа :) Не мога да кажа,че са ме ощетили пряко,защото не са ми взели пари за ръчкането по рейката и констатацията,че е наред,ама ако я бях сложил така,както ми я върнаха,щях да се набутам с един монтаж и демонтаж,разправия с клиента (видимо беше по-зле от преди,дори без да я слагам) и 1 кило хидравлична течност...


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Ремонт на хидравлични рейки в 9-и блок на ТУ София

Мнениеот cecoa1 » Нед 26 май 2013 19:08


Стара е темата, ама да питам(че те и тези теми станаха повечко и се ориентирам трудно).
Последно в 9-ти или в 11-ти блок правят рейките?
Ако някой е ходил наскоро и има впечатления и актуални телефони за контакт, ще съм благодарен да ги сподели.

ПП: То при всички случаи ще отида на място утре, че тия Б4 с редовния им номер, дърпането на волана, а и накрайниците са за смяна, та да мина с един реглаж. Та затова питам, къде точно и ще ми свършат ли всичко с реглажа? Иначе ще се лутам, а и ако са две фирмите, може да уцеля грешната. Благодаря предварително за всякаква информация.


Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11160
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ремонт на хидравлични рейки в 9-и блок на ТУ София

Мнениеот brabus » Нед 26 май 2013 20:33




Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ремонт на хидравлични рейки в 9-и блок на ТУ София

Мнениеот vasstop » Пон 27 май 2013 13:47


От 9-и ги носят в 11-и, така че направо ходете в 11-и.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Ремонт на хидравлични рейки в 9-и блок на ТУ София

Мнениеот cecoa1 » Пон 27 май 2013 17:16


Отново благодаря за полезната информация. :beer


Потребителски аватар
Emo19888
Мнения: 137
Регистриран на: Съб 12 яну 2013 18:43
Автомобил: Golf 4
Двигател: ALH TDI
Местоположение: София/Перник/България

Re: Ремонт на хидравлични рейки в 9-и блок на ТУ София

Мнениеот Emo19888 » Вто 23 сеп 2014 18:35


Днес бях там, поискаха ми 300лв за монтаж/демонтаж и ремонт на рейката.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта