Избор на въздушен пистолет с СО2???

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
gin
Мнения: 62
Регистриран на: Чет 11 сеп 2008 19:48
Автомобил: Ауди А4 Б5
Двигател: ACK

Избор на въздушен пистолет с СО2???

Мнениеот gin » Вто 28 сеп 2010 15:56


Спрях се на CO2 пистолетите заради по-ниската им цена. Ще купя пистолет до 150 лв.
Наистина airsoft пистолетите са много красиви и точни реплики, но не са ми по силите, много са скъпи. Тези които ми допадат са над 200лв. Обикновено цената е 250лв.
Освен това пистолета ще го ползвам само за мишени, няма да играя с него, така че няма да е проблем силата му.
Даже колкото повече толкова повече :lol: ще стрелям и по кутийки и по бутилки.
Мисля даже да си направя подвижни мишенки, има готови да се продават ще ги изкопирам.
Наистина по-евтини са консумативите на airsoft пистолетите. При СО2, една бутилка изкарва макс 60 сачми, но пък 1.50-2 лв. на бутилка се ядва.
Харесал съм си тези:


Това
http://arms-bg.com/%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%B...c31-4.5-mm.html
това
http://arms-bg.com/%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%B...c21-4.5-mm.html
или това
http://arms-bg.com/%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%B...82-crosman.html
Разбира се, този последния ми е най симпатичен, но е с ниска скорост спрямо другите.
Някой има наблюдения върху тези пищови? Чупят ли се лесно? Да не вземе да счупи след 10пълнителя... :bishop
Марката Кросман добра ли е?




Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на въздушен пистолет с СО2???

Мнениеот Vizor » Вто 28 сеп 2010 16:08


Или Walter CP99 (чашки), или Baikal (bb).


eddyman
Мнения: 672
Регистриран на: Чет 12 фев 2009 16:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на въздушен пистолет с СО2???

Мнениеот eddyman » Вто 28 сеп 2010 16:09


Излиза ми че търсената страница не съществува. Аз си купих преди около 2 години някаква куча марка, сачми 4.5мм, 18 изстрела на пълнител, автоматични. Не се е счупил досега, а съм стрелял доста. Кофтито е, че една бутилка CO2 прави не повече от 30-40 качествени изстрела, а след това само плюе сачмите. При 2 лв./бутилка CO2 не е много икономически оправдано. Отделно точността им е доста ниска, което е нормално предвид късата цев и малката сачма.


Потребителски аватар
everlastt
Мнения: 275
Регистриран на: Пон 03 сеп 2007 10:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на въздушен пистолет с СО2???

Мнениеот everlastt » Вто 28 сеп 2010 16:47


Имам Влатер P99 от 2 години, хубав е ама ми омръзна нещо.Имам някакъв проблем с оплътнението на газовия патрон.Според мен си вземи една хубава въздушна пушка-пмневматична,ще си много по доволен.


Потребителски аватар
gin
Мнения: 62
Регистриран на: Чет 11 сеп 2008 19:48
Автомобил: Ауди А4 Б5
Двигател: ACK

Re: Избор на въздушен пистолет с СО2???

Мнениеот gin » Вто 28 сеп 2010 17:28


http://arms-bg.com/%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D ... .5-mm.html

http://arms-bg.com/%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D ... .5-mm.html

http://arms-bg.com/%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D ... osman.html

Надявам се сега да се виждат.


Относно чашките, не искам с чашки, защото често дефектират барабаните, засичат, и са само 8 истрела.
Иска ми се нещо за разпускане. Да му изпразня пълнитела на бързо по мишена.
За точността, надявам се да са точни до 10-15м., толкова ми е напълно достатъчно.
С каква гаранция се продават в момента тези пищови? На мен ми казаха, че гаранцията е 3м., което е доста малко.
Според вас тези 151м/с дали са реална дулна скорост или производителите са преувеличили?


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13428
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Избор на въздушен пистолет с СО2???

Мнениеот kris11 » Вто 28 сеп 2010 19:49


everlastt написа:Имам Влатер P99 от 2 години, хубав е ама ми омръзна нещо.Имам някакъв проблем с оплътнението на газовия патрон.Според мен си вземи една хубава въздушна пушка-пмневматична,ще си много по доволен.

Байкал със същия проблем при уплътнение на бутилчицата.


Потребителски аватар
gin
Мнения: 62
Регистриран на: Чет 11 сеп 2008 19:48
Автомобил: Ауди А4 Б5
Двигател: ACK

Re: Избор на въздушен пистолет с СО2???

Мнениеот gin » Вто 28 сеп 2010 20:29


Пробвали ли сте да ги ремонтирате? Подлежат ли въобще на ремонт или да къпсоловани?


mirror
Мнения: 535
Регистриран на: Пет 01 сеп 2006 14:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград
Контакти:

Re: Избор на въздушен пистолет с СО2???

Мнениеот mirror » Вто 28 сеп 2010 22:25


колега виж в http://www.youtube.com/ ще има клипчета с тия модели
аз съм имам това http://shop.oragie.com/product_info.php ... ts_id=1028 и не е зле като изключим теглото и размера ... макар че ги знаех като го взимах сега малко ми понатежава :)
интересното е че и при мен се появи такъв проблем с уплатнението на бутилката и все се каня да го занеса на някои маистор да го види :roll: дано се оправи ...


Потребителски аватар
gin
Мнения: 62
Регистриран на: Чет 11 сеп 2008 19:48
Автомобил: Ауди А4 Б5
Двигател: ACK

Re: Избор на въздушен пистолет с СО2???

Мнениеот gin » Вто 28 сеп 2010 23:11


Е, явно на всички това им е слабо място.
След колко пълнителя приблизително се повреди твоя?
Хубав е, и това, че е голям и тежък ми харесва, но не искам да рискувам с толкова скъп.
Искам първо да взема нещо евтино, да го поразуча, пък после ще си взема един с блоубек,ако съм доволен от евтиния.


eddyman
Мнения: 672
Регистриран на: Чет 12 фев 2009 16:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на въздушен пистолет с СО2???

Мнениеот eddyman » Сря 29 сеп 2010 8:37


Имай предвид, че и 15 м. са много на тези пистолети ако искаш да се целиш прецизно. По- скоро разчиташ че като изпразниш един пълнител, от 15-18 сачми все 5 ще попаднат в десятката :D По някои от сайтовете гледам на спецификациите, че една бутилка CO2 била за 60 изстрела което според мен е много стига да не целиш хартиени мишени. А предвид ниската точност един пълнител го празниш за отрицателно време, т.е. дори и 60 изстрела на мен са ми 3-4 пълнителя и бутилката свършва. С въздушна пушка е по- яко, целиш по надалече и по- точно.


mirror
Мнения: 535
Регистриран на: Пет 01 сеп 2006 14:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград
Контакти:

Re: Избор на въздушен пистолет с СО2???

Мнениеот mirror » Сря 29 сеп 2010 8:42


при мен проблема се появи след като го бях забравил за около месец с бутилката в пълнителя :banghead:
моя с една бутилка издухва 100-110 сачми и само първите 60 са силни ;) от 10м без проблеми всякаква стъклария дори и армирано стъкло ... само знаи че рикошетите са много опасни :!: задължително с очила се стреля особено на близки дистанции :!: :!: :!:


Потребителски аватар
gin
Мнения: 62
Регистриран на: Чет 11 сеп 2008 19:48
Автомобил: Ауди А4 Б5
Двигател: ACK

Re: Избор на въздушен пистолет с СО2???

Мнениеот gin » Вто 21 авг 2012 22:13


Здравейте пак. :applause:
След толкова години, все още не съм си купил някой от въпросните пистолети. :Mr Green Fun
Запалих се по друго хоби, по радиоуправляемите колички и си накупих 4 модела, два с нитро метан и два електрически. Това ми костваше доста финанси и за пистолет все не оставаше.
Сега обаче пистолета пак е на дневен ред :applause:
Искам пак да се допитам до вас, някой с преки впечатления от един от тези пистолети?
Точност, да колко метра може да се разчита?
Сила, примерно чупене на бутилка или сваляне на плъх, до колко метра е са ефективни?
Безпроблемност, чупят ли се, какво точно се разваля и подлежи ли на ремонт?
Ето тези два модела съм загледал:
http://arms-bg.com/%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D ... .5-mm.html
и
http://shop.oragie.com/product_info.php ... ts_id=1211

И не на последно място, от кой онлайн магазин сте доволни, къде са коректни и си зачитат гаранцията?


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Избор на въздушен пистолет с СО2???

Мнениеот radi_nrj » Сря 22 авг 2012 13:20


Имал съм газов пистолет на Voltran и към качество на изработка. По обясними причини не мога да коментирам точността mhihi mhihi mhihi .


Потребителски аватар
simeon40
Мнения: 187
Регистриран на: Пет 27 мар 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Града на дупките

Re: Избор на въздушен пистолет с СО2???

Мнениеот simeon40 » Сря 22 авг 2012 13:45


Като искаш точност си вземи пистолет който изстрелва чашки. По-малко се зареждат но е по-точно защото цевта е нарезна и като не уцелиш и ударят стена се деформират и губят голяма част от енергията си докато ако избереш да стреля със стоманените топчете те просто рикушират и можеш да направиш някоя беля. Примерно с Кросмана може при рикошет от стена да счупи стъклото на лек автомобил. Плъх ще си голям късметлия да го свалиш със стоманените топчета, защото ако не го уцелиш където трябва с този калибър той просто ще си замине или ще умре някъде на забутано място където пък ще ти мирише после. Другото което е 99% от търговците на пневматично въздушно оръжие включително и оригинално на опаковките им скоростта на изстрела е завишена с ~30м/с. Рядко е по-малко но се случва. Единствено с компресионното Зораки се показват резултати много близки до обявените.


Потребителски аватар
gin
Мнения: 62
Регистриран на: Чет 11 сеп 2008 19:48
Автомобил: Ауди А4 Б5
Двигател: ACK

Re: Избор на въздушен пистолет с СО2???

Мнениеот gin » Сря 22 авг 2012 18:54



Ясно ми е, че нито скоростта, нито точността ще са като при компресорните пистолети с дълги нарезни цеви и чашки, но искам да бъде многозаряден и евтин.
Гледах многозарядните с CO2 с чашки и барабан за 8 бр., но мненията сочат, че често засичат и барабаните са консуматив.

Та, търся най-качественото от най-евтиното и некачествено на пазара :Mr Green Fun
В клипчето горе се вижда скоростта на турския Екол, освен това се казва, че е с нарезна цев.
Клоня към него, макар, Кросмана-а да ми харесва повече /визуално/.
Лошото е, че за Кросмон-а, няма нито едно подобно клипче, освен това не е с нарезна цев.
МАкар, че ето това клипче е обнадеждаващо...

Последна промяна от gin на Сря 22 авг 2012 22:57, променено общо 2 пъти.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Terranozavar и 40 госта