Възможно ли е това?-Благотворителна-Коледна разпродажба.

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Възможно ли е това?-Благотворителна-Коледна разпродажба.

Мнениеот slaveiko67 » Чет 22 ное 2012 9:13


Здравейте,колеги!
Възможно ли е да организираме Благотворителна-Коледна разпродажба на части и аксесоари тук във форума?
Причината за тази идея е,че имам доста части,разхвърляни по мазета и гаражи,които няма да се продадат на реалните си цени,а е грехота да отиват за скрап,след като могат да послужат на друг колега.
Има раздел "Подарявам",но е много "безлюден".Ако не смогнеме да организираме Разпродажбата ще пусна тема в раздел "Подарявам".
Предложението ми е следното:
В отделна-закачена тема,всеки от нас,който има възможност и желание,да подготви,снима и постне частите,които не са му нужни.На цени-примерно от 5лв.
В срок до 25.12.2012г.всеки от нас,които е осъществил продажби от списъка,който е публикувал,да приложи копие от документ за извършеното дарение.
Обекта на благотворителната разпродажба,може да се определи от Администраторите или Модераторите в Клуба.Аз нямам претенции-стига събраните средства да послужат по същество.

УБЕДЕН съм,че ще има доста колеги,които ще споделят и помогнат с мнения и предложения относно организацията и осъществяването на предложението ми!
Лек и успешен ден на всички! :да:

Последна промяна от vaskoto1 на Чет 22 ное 2012 9:37, променено общо 1 път.
Причина: думата е СКРАП.




Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Re: Възможно ли е това?-Благотворителна-Коледна разпродажба.

Мнениеот Dead man » Чет 22 ное 2012 13:44


Колега,идеята е супер.. :bowdown

На линия съм да помогна.

Но важните хора в този форум отдавна не правят благотворителни акции като едно време... :roll:

По-лесно е да се отиде на автосъбор в друга държава,отколкото да се дадат пари за някой дом с деца.. :screwy

Последна промяна от DragoGT на Чет 22 ное 2012 13:55, променено общо 2 пъти.
Причина: Благотворителност в този клуб е имало много преди ти да се сетиш за него. Недей дава оценки толкова лесно. Интересно ми е Хюндай клуба какво правят в тази насока. И как предлагаш да помогнеш? Може би пак касичката да е при теб??


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Възможно ли е това?-Благотворителна-Коледна разпродажба.

Мнениеот dobrin » Чет 22 ное 2012 14:10


Всяка благотворителна акция е добре дошла. Те се правят от хората - колкото повече, толкова по-добре. В конкретния случай обаче не виждам как може в една тема да се наблъскат всички части за целта ще трябва цял раздел, парите от обявите в който да отидат за благотворителност. Най-добре ще бъде може би да се развие идеята за приюта на отец Иван и всеки с парите, които е получил да купи необходими продукти.

П.П: Сашо, в този клуб кой колко е важен се определя от действията му. Ти какво направи? Коя благотворителна акция организира, предложи? И съвсем не на място намесваш личната си неприязън към клуба в една потенциално полезна и важна тема, опитваш се да внасяш някакъв спор. Нека поне покрай светлите християнски празници да се държим малко по-толерантно.


Потребителски аватар
ivanovkbg
Мнения: 850
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 12:43
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2007 4Motion
Местоположение: София

Re: Възможно ли е това?-Благотворителна-Коледна разпродажба.

Мнениеот ivanovkbg » Чет 22 ное 2012 14:18


Съгласен! Но нека не бъде само за авточасти! Определено dobrin е прав, че в една тема няма как да стане. Един отделен раздел—най-добре :).
А това къде ще отидат събраните пари, ще го обсъдим всички, които ще участваме в благотворителната акция...


Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Re: Възможно ли е това?-Благотворителна-Коледна разпродажба.

Мнениеот Dead man » Чет 22 ное 2012 16:53


Понеже ме нападнахте :

Бях един от малкото на акцията в Варна.

Закарах доста багаж и неща на акцията в Дебнево.

Бях,но нямаше с какво да помогна на акцията в Русе.

А доста от членовете на клуба не бяха там.. :wink:

Предложих ви да направим акция в един дом за изоставени деца в Шумен.

И пари съм давал.. И дрехи.. И пак бих дал.. :012:

Кажете кога,къде и какво трябва да се направи. Там съм и готов да помогна с каквото мога... :012:

ПС: Много бързо забравят някой членове колко пъти съм им помагал..Но така е по-лесно.. Нали ?

Спирам да пиша в този дух.. :012:

Последна промяна от DragoGT на Чет 22 ное 2012 17:06, променено общо 1 път.
Причина: поредно мнение не по темата! На тези които са забравили им се обади да им напомниш да ти пишат в темата, че не бива така!


drmilendd
Мнения: 1115
Регистриран на: Вто 30 авг 2005 23:02
Автомобил: Opel Vectra
Двигател: 22ZE 2009
Местоположение: София
Контакти:

Re: Възможно ли е това?-Благотворителна-Коледна разпродажба.

Мнениеот drmilendd » Чет 22 ное 2012 17:32


Що се направи един коледен базар под егидата на фауве клуба? Аз бих помогнал за идеята. Всеки идва и продава авточасти, аксесоари и све свързано с марката. Идват други матяци и купуват! Парите отиват в обща каса и се действа. И това е идея...


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Възможно ли е това?-Благотворителна-Коледна разпродажба.

Мнениеот Vlad777 » Чет 22 ное 2012 17:48


Сашко, моля да престанеш с поучителния си тон за това какво трябва да прави този клуб и какво не. Спри да ръсиш безценните си съвети за това кой накъде да му е накривена шапката. Вече ми преля чашата и смятам да понапиша това-онова, дано разбереш.

1. Много хора в този клуб ПОМАГАТ на колеги тихомълком и без да се бият в гърдите. На мен до сега не ми се е случвало след като помогна на някого да го моля да пусне тема в моя чест или да му пускам линк на ЛС до темата, за да се отчете там като напише блага дума за мен.

2. Това че си ударил жена с дете на пешеходна пътека не означава, че всчики голф 4 правят така или че всички Фолксвагени са убийци на пътя и коптори, които не трябва да се карат по улиците. Като не ти харесва ВАГ и имаш лоши спомени - просто не пиши тук. А и чудя се тогава на кого от УС звъня да ревеш по телефона?

3. Чух и за това какви врели некипели си приказвал по различни локални сбирки за хората, които отново тихомълком се трудят, за да го има този клуб и форум и да могат всички да се ползват от форум, събори, фест, отстъпки и т.н. безплатно (като изключим феста, където плащаме наем на залите). Тези коментари за това как се прибират едни огрооомни пари от някои хора защо не ги направи публично пред всички, а ходиш на другия край на България да ги разправяш и да ЛЪЖЕШ по НАЙ-ДОЛЕН начин?

4. Да припомня ли темата за ксенона, когато като клубен член се опита да омаскариш колега от форума, защото не ти е признал гаранцията, след като не си му платил цената за ксеноните? Що за наглост?

5. Когато ти поисках оферта за осветление на клубното помещение и я получих, какви цени даде? Къде беше "офертата"? Аз на такива цени мога да си купя и по-хубави неща от първия магазин. Обаче трябва да се изкара някой лев нали? И в тази връзка като ти отказахме "офертата" започнаха и приказките от точка 3.

6. Спомняш ли си кой трошеше дървената барака на Рожен, за да си вземе дърва за огрев?

Ще се огранича до т.6, защото вече взе да ми става прекалено отвратително.


И нека да се върнем към темата - колега, идеята е супер. В момента се гласува в модераторската зона и мисля, че скоро ще имаме такъв раздел. :да:


Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Re: Възможно ли е това?-Благотворителна-Коледна разпродажба.

Мнениеот Dead man » Чет 22 ное 2012 18:09


Все едни и същи ме нападат... Чудно защо ??
1. Правя го,за да дразня такива като теб .. .Доволен ли си ?? mhihi
2.Да си бил там ? Имаше дело и се видя че не е нито на пешеходна,нито съм виновен... :deal
3.Кой ми изтри негативните мнения за Еко ? И не са моите... Значи има избирателно писане за Еко.. Сигурно има защо.. :012:
4.Колата на съотвения колега беше на феста,нали ? РАзбирам защо го защитаваш... :012:
5. Искаш качество за осветление...С пари става.... Но и китайското върши работа.. mhihi
6. Беше ли там? Или чу от някой ? Аман от тази къща-Стефан дори ме разбра.. НЕ СЪМ АЗ.. :wink:
Владко,и на мен не ми е приятно да пиша с теб,и да се оправдавам като малко дете... няма за какво просто... :012:

По темата : Супер звучи да се пуснат неща за продажба-да може и през нета да се купят примерно.. :talk:
И да отидат парите за лечението на някой или за ремонта на някой дом. :deal


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Възможно ли е това?-Благотворителна-Коледна разпродажба.

Мнениеот Vlad777 » Чет 29 ное 2012 19:18


За тези, които не са забелязали - такъв раздел вече имаме!



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 60 госта