Пасат Б5 1,8 125кс АДР двигател

Техническа и сервизна информация за Passat
ogidogi 81
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 06 дек 2012 16:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Пасат Б5 1,8 125кс АДР двигател

Мнениеот ogidogi 81 » Чет 06 дек 2012 16:40


Здравейте колеги имам наистина много сериозен проблем с Пасатчето,смених доста части(дросел-оригинален,дебитомер,температурен датчик,вихрови клапи,датчика за температурата на въздуха) и проблема си стои.На кратко да напиша във какво се състои той-играещи обороти когато е студена,липса на мощност(моментно е,понякога върви понякога не)когато не работи добре двигателя става по шумен и има леки вибрации.След смяната на гореспоменатите части колата продължава да не върви като трябва на моменти и да става шумна.В момента след диагностика с Ваг Ком дава единствено грешка за ламб сондата а всички майстори на които съм ходил казват че работи добре.Възможно ли е компа на колата да се е прецакал и от него да идват всички ядове?Нужна ли е адаптация на дебитомера след смяната му?Утре ще направим диагностика в движение за да видим тогава какво ще покаже.Помагайте че сумати лев замина а проблема си стои.Мерси предварително.




Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Помощ за Пасат 5 1,8 125кс АДР двигател

Мнениеот icefire » Чет 06 дек 2012 17:52


След почистване на дросела (и разбира се след монтаж на нов дросел) трябва задължително да се адаптира с vagcom, макар че може и без него да се адаптира (държиш на контакт 5 мин, после изключваш и палиш.. нещо подобно.. може да потърсиш във форума как точно беше). Тя после продължава да си го обучава през първите 50 км, но щом така и така ще ходиш по майстори, кажи им директно да ти го обучат.

Да е прецакан целият комп.. разбира се, че е възможно, но ми се вижда слабо вероятно. По-скоро свещи, ламбда сонда.. Сред стандартните заподозрени са мръсен дросел и дебитомер, но ти тези си ги проверил/сменил вече...

А може и катализаторът ти да е запушен. Макар че едва ли от него ще играт оборотите, но липсата на мощност може определено да е заради него.


Потребителски аватар
krasio00o
Мнения: 765
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 0:52
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR 1998
Местоположение: Варна

Re: Помощ за Пасат 5 1,8 125кс АДР двигател

Мнениеот krasio00o » Чет 06 дек 2012 19:55


Кажи по-точно каква е грешката в ламбда сондата или някакъв "P" код и щом ти дава грешка за нея съсредоточете се върху нейните показания в по-дълъг период от време.Както е казал колега адаптация и евентуално може да провериш буксата на компютара на мотора за някакви влага или вода.Какво имаш в предвид като казваш,че двигателя става шумен определи шума който чуваш?Този мотор е с 2 бобини според мен не е изключено някой от тях да прави проблем,но поради факта ,че са скъпички не те съветвам да ги сменяш докато не си 100% сигурен,че там е проблема.Успех и пиши като решиш проблема :)


ogidogi 81
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 06 дек 2012 16:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: Пасат Б5 1,8 125кс АДР двигател

Мнениеот ogidogi 81 » Съб 08 дек 2012 18:54


Днес направихме диагностика в движение всичко е ок.дросела е нов и адаптиран грешката на сондата не я знам но 4ерима майстори казват че е добре.майстора се самнява че може да си е загубила настройките на газ и от там да имам проблем и на бензин или в датчик на кол.или разпр.вал или разтегната верига на разпределителните валове това е за сега ако има развитие ще пиша


didoo174
Мнения: 38
Регистриран на: Сря 04 авг 2010 15:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Червен бряг

Re: Пасат Б5 1,8 125кс АДР двигател

Мнениеот didoo174 » Съб 22 дек 2012 12:20


някой знаели как се чисти дебитомера на пасат б5 125к АДР мотор


Потребителски аватар
passenger
Мнения: 843
Регистриран на: Пон 30 окт 2006 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Б5 1.8 ADR, Газ / Бензин

Re: Пасат Б5 1,8 125кс АДР двигател

Мнениеот passenger » Нед 23 дек 2012 8:52


didoo174 написа:някой знаели как се чисти дебитомера на пасат б5 125к АДР мотор

Сваляш, напръскваш със почистващ спрей и после за предпочитане продухваш със спрей с въздух, а не чакаш сам да изсъхва.
Успеха обаче е съмнителен.


didoo174
Мнения: 38
Регистриран на: Сря 04 авг 2010 15:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Червен бряг

Re: Пасат Б5 1,8 125кс АДР двигател

Мнениеот didoo174 » Нед 23 дек 2012 10:24


почистих дебитомера с спреи но проблема остана на бензин слабо се усеща но на гас доста

Последна промяна от didoo174 на Пон 24 дек 2012 21:28, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
boqnkov
Мнения: 155
Регистриран на: Пон 30 авг 2010 15:16
Автомобил: Passat B 5.5
Двигател: 1.9 TDI avf
Местоположение: Plovdiv

Re: Пасат Б5 1,8 125кс АДР двигател

Мнениеот boqnkov » Нед 23 дек 2012 14:35


В първия пост казваш че си го сменил а сега, че си го изчистил. Последно... не мисля, че си чистил нов дебитомер... и аз имах подобен проблем изчистих дебитомера но си остана. Майстора ми каза, че е от него. Смених го и колата заспа.


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Пасат Б5 1,8 125кс АДР двигател

Мнениеот icefire » Нед 23 дек 2012 16:06


didoo174 написа:ПОЧИСТИХ ДЕБИТОМЕРА С СПРЕИ НО ПРОБЛЕМА СИ ОСТАНА


А обучи ли го после? И btw не пиши с главни букви, противоречи на правилата на форума. :beer

boqnkov написа:В първия пост казваш че си го сменил а сега, че си го изчистил. Последно...


Става дума за различни хора.. чети по-внимателно :) :deal



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 58 госта