Шаран 1.9 тди проблем с нафтова печка

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
maaar
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 23 яну 2008 1:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Шаран 1.9 тди проблем с нафтова печка

Мнениеот maaar » Съб 23 мар 2013 20:08


Имам шаран 1.9 ТДИ ПД, Дадох на един приятел да ми изчисти грешките с ваг-ком, и се появи един проблем, като запаля двигателя се включва помпата за печката която се намира отзад и почва да пуши пък аз нямам такава. Какво може да се направи по въпроса.Ще Ви бъда благодарен ако можете да ми помогнете.

Последна промяна от maaar на Съб 23 мар 2013 23:33, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: проблем с нафтова печка

Мнениеот DA@KA » Съб 23 мар 2013 20:24


Щом пуши значи имаш догревател и тои се опитва да запали.Намира се пред задна лява гума. :th_up


Потребителски аватар
maaar
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 23 яну 2008 1:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: проблем с нафтова печка

Мнениеот maaar » Съб 23 мар 2013 20:46


DA@KA написа:Щом пуши значи имаш догревател и тои се опитва да запали.Намира се пред задна лява гума. :th_up

Това как се спира от ваг-кома


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: проблем с нафтова печка

Мнениеот DA@KA » Съб 23 мар 2013 20:54


Ако външната температура е под 5 градуса си пали сама,може да я спреш ако и извадиш бушона ма не знам кои е :screwy


Потребителски аватар
maaar
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 23 яну 2008 1:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: проблем с нафтова печка

Мнениеот maaar » Съб 23 мар 2013 21:09


DA@KA написа:Ако външната температура е под 5 градуса си пали сама,може да я спреш ако и извадиш бушона ма не знам кои е :screwy

това се появи след като се направи автоматичен тест за грешки с ваг-ком прди това го нямаше не се включваше.


Потребителски аватар
maaar
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 23 яну 2008 1:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: проблем с нафтова печка

Мнениеот maaar » Съб 23 мар 2013 21:10


maaar написа:
DA@KA написа:Ако външната температура е под 5 градуса си пали сама,може да я спреш ако и извадиш бушона ма не знам кои е :screwy

това се появи след като се направи автоматичен тест за грешки с ваг-ком прди това го нямаше не се включваше.

И не знам как да го оправя


milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: Шаран 1.9 тди проблем с нафтова печка

Мнениеот milenski_77 » Нед 24 мар 2013 16:37


печката ти се е била заключила поради няколко неуспешни опита да запали.Явно твоя приятел е изчистил грешките и затова сега се пробва пак да запали.Като не успее няколко пъти пак ще се заключи и няма да работи докато не изчистиш грешката.Щом се опитва да запали и пропушва явно проблема е една мрежичка която струва 25 лв. нова и те съветвам да си оправиш печката защото е много полезна зимата.


Потребителски аватар
maaar
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 23 яну 2008 1:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Шаран 1.9 тди проблем с нафтова печка

Мнениеот maaar » Нед 24 мар 2013 23:08


milenski_77 написа:печката ти се е била заключила поради няколко неуспешни опита да запали.Явно твоя приятел е изчистил грешките и затова сега се пробва пак да запали.Като не успее няколко пъти пак ще се заключи и няма да работи докато не изчистиш грешката.Щом се опитва да запали и пропушва явно проблема е една мрежичка която струва 25 лв. нова и те съветвам да си оправиш печката защото е много полезна зимата.

Благодаря много на всички за информацията http://www.vwclub.bg/forum/posting.php?mode=quote&f=19&p=3772476#. Ще гледам оправя проблема.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта