GSM - beeper в колата !

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
WDW
Мнения: 1505
Регистриран на: Чет 12 авг 2004 0:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

GSM - beeper в колата !

Мнениеот WDW » Чет 17 фев 2005 2:42


Някъде бях споменавал за тази си идея из форума,но в момента нещата са в напреднала фаза и имам реализирана такава системка!
Та реших да попитам дали някой се е сблъсквал с тез нещица и дали е правил такова нещо !!!!
Идеята в общи линии е следната : Като ти се задейства алармата (има възможност и за автономен режим-без аларма) и системката ти набира личния GSM и ти звъни в продължение на 20 секунди. Ако не си я спрял или самата аларма още действа се набира втори и трети номер и т.н.
Като приключа с монтажа в колата ще докладвам !!! :wink:

Та ако си пазите старият GSM - ето как може да бъде оползотворен ! :wink:




Потребителски аватар
DragoGT
1/8 перничанин
1/8 перничанин
Мнения: 10772
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот DragoGT » Чет 17 фев 2005 8:46


кандидатирам се за бета тестер!!!
имам едно старо джисиемче...


Потребителски аватар
Nova
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 0:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Nova » Чет 17 фев 2005 9:07


Живо се интересувам и аз :)


Потребителски аватар
pinci
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 14:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот pinci » Чет 17 фев 2005 11:19


Звучи интересно, нали ще ни държиш в течение? ЗАдължително ли трябва да имаме 2-ри ГСМ или може и този който използваме?


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Чет 17 фев 2005 11:35


pinci написа:Звучи интересно, нали ще ни държиш в течение? ЗАдължително ли трябва да имаме 2-ри ГСМ или може и този който използваме?

Ами трябва 2-ри, ако е един кой ще набира и кой ще е набирания :?: :?: :?:


Потребителски аватар
brother_Tom
Мнения: 166
Регистриран на: Пет 17 сеп 2004 18:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот brother_Tom » Чет 17 фев 2005 12:56


Видях подобен GSM модул в един сервиз за аларми. работеше на базата на Ericsson 320R и подобни. Сигнализира при атакуване на автомобила. Ако набереш номера на GSM-а в колата можеш да активираш произволен имобилайзер. Т.е ако видиш/чуеш, че колата ти се отдалечава с група "специалисти" с които не е здравословно да се срещаш можеш да я обездвижиш дистанционно стига да си в обхвата на оператора.
В момента имам стационарна охранителна система на офиса към която има гласов модем-модул. При алармиране набира последователно 10 тел/GSM номера по три пъти - циклично, но през стационарен телефон на БТК.
100% подкрепям идеята и проявявам интерес. Ако имаш нужда от нещо -елементи, спонсориране и т.н. просто пиши на лични. Ще се радвам да помогна.


Потребителски аватар
didodi
Мнения: 1133
Регистриран на: Сря 23 юни 2004 15:09
Автомобил: Amarok DOUBLE cab
Двигател: CSHA 2014
Местоположение: PB
Контакти:

Мнениеот didodi » Чет 17 фев 2005 21:17


Идеята наистина е много добра , "жисиеми" за по 20-30 кинта може да се намерят , което по-тънко в сравнение с един пейджър за аларма , които май бяха над 100 кинта :roll: Успех в начинанието , чакм на опашката 8)


Потребителски аватар
WDW
Мнения: 1505
Регистриран на: Чет 12 авг 2004 0:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот WDW » Пет 18 фев 2005 0:16


Първият вариант е готов и в момента му пиша описанието! :!:
Ако някой иска мога да му го пратя. Направил съм го стационарен(за офис) и чакам да го шитна за да си върна паричките и да си направя едно за моята кола! Работил съм с Ериксони и с тях става перфектно!! Модулчето за управление като цена материали,програмиране и т.н. се връзва около 80-100 кинта(още не съм ударил чертата).Разбира се без GSM-а! :wink:
Който е навит ще му докладвам как вървят нещата!!! Ако има някъде да продават Ериксони на "кило" свиркайте ми !!! :wink:
А с тази системка можеш и още доста неща да си направиш! Освен задействане на имобилайзери и т.н. например да си палиш дистанционно колата или да получаваш информация за акумулатора си да речем чрез SMS ! :wink:


Потребителски аватар
DragoGT
1/8 перничанин
1/8 перничанин
Мнения: 10772
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот DragoGT » Пет 18 фев 2005 0:18


дотук добре щото имам излишен ериксон R600
ама това 80-100 лв. малко ме втрещи :?
много пара бре...
но пък за дистанционните управления нещо се замислих...
я обясни малко по подробно ...


Потребителски аватар
bluefen
Мнения: 886
Регистриран на: Чет 23 сеп 2004 20:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот bluefen » Пет 18 фев 2005 0:23


WDW идеиката ти е супер яка така като се замисла тоя гсм ще му трябва софт-4е ти ли си го пишеш или използваш нещо готово ина4е ако можеш да пишеш може си4ко да му направиш


Потребителски аватар
WDW
Мнения: 1505
Регистриран на: Чет 12 авг 2004 0:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот WDW » Пет 18 фев 2005 0:38


Драго, кво да направя като всичко си го купувам по една бройка и по цени на дребно ...... А и самата сглобка е доста друдоемка !
Става дума за дистанционно палене на колата!Просто набираш номера и си готов! Сега в тоя ред на мисли се сещам,че дори може да се изхвърли стартерния ключ! :P

bluefen написа:WDW идеиката ти е супер яка така като се замисла тоя гсм ще му трябва софт-4е ти ли си го пишеш или използваш нещо готово ина4е ако можеш да пишеш може си4ко да му направиш


Да аз си пиша софта,но не на ГСМ-то, а на модулчето,което връзвам към него! И можеш да го накараш да прави почти всичко ! :wink:


Потребителски аватар
gti
Мнения: 1793
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 10:47
Автомобил: MK4 R32
Двигател: BFH 2003
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот gti » Съб 19 фев 2005 11:23


Форума е "Направи си сам" може би трябва да обясниш по-подробно стъпка по стъпка как се прави :idea: :wink:


Потребителски аватар
WDW
Мнения: 1505
Регистриран на: Чет 12 авг 2004 0:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот WDW » Нед 20 фев 2005 0:39


gti написа:Форума е "Направи си сам" може би трябва да обясниш по-подробно стъпка по стъпка как се прави :idea: :wink:


Като детайлизирам нещата ще докладвам по-подробно!!
Като начало нужен е един стар ГСМ-Ериксон ! После правя у-то и след това е нужно само да се включи към акумулатора и евентуално към алармата и ако ще се добавят допълнителни глезотиики и за тях трябва да се помисли !!!


Потребителски аватар
didodi
Мнения: 1133
Регистриран на: Сря 23 юни 2004 15:09
Автомобил: Amarok DOUBLE cab
Двигател: CSHA 2014
Местоположение: PB
Контакти:

Мнениеот didodi » Нед 20 фев 2005 3:36


Под глезотийка разбира ли се запалване или включване на имобилайзера?


Потребителски аватар
WDW
Мнения: 1505
Регистриран на: Чет 12 авг 2004 0:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот WDW » Вто 22 фев 2005 13:51


didodi написа:Под глезотийка разбира ли се запалване или включване на имобилайзера?


Той Имобилайзера може да си е активиран непрекъснато !! А според мен дистанционното запалване си е глезотийка !! Макар,че ми се похвалиха коло било хубаво :roll: ? :wink:



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ssssl и 24 госта