Пасат Б4 1.9ТДИ 1Z кое изключва компресора на климатика?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Espero
Мнения: 310
Регистриран на: Чет 27 май 2010 0:22
Автомобил: Passat B4 1.9TDI
Двигател: 1Z
Местоположение: София

Пасат Б4 1.9ТДИ 1Z кое изключва компресора на климатика?

Мнениеот Espero » Чет 15 авг 2013 17:58


Проблема ми е следния.При подаване на газ се изключва компресора на климатика за около 3 сек.Оказа се че това е екстра за по бързо набиране.До колкккото знам трябва при пълна газ да изключва.Проблема е че дори и при доста по леко подаване на газ релето сработва и изключва.Даже на 5та е почти невъзможно да почна да набирам и да не изключи.Даже понякога и не се включва отново.Трябва да угася двигателя и да запаля отново за да тръгне.Та питането ми е кое командва това реле.Климатичната система е прегледана и заредена.Релето е с номер 135.Обикновен климатик.Мотора е 1.9ТДИ 1Z




Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 714
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Кое изключва компресора на климатика?.Пасат Б4

Мнениеот hristodj » Чет 15 авг 2013 18:06


И аз съм с този проблем.Обаче ме дразнеше че постоянно включва и изключва и го шунтирах. :redface


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Кое изключва компресора на климатика?.Пасат Б4

Мнениеот parno » Чет 15 авг 2013 18:18


това не е ли само за малките мотори?
на това 1.9 за какво да го изключва?


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 714
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Кое изключва компресора на климатика?.Пасат Б4

Мнениеот hristodj » Чет 15 авг 2013 18:42


При мен проблема се появи неочаквано.Като купих колата го нямаше.Второто лято се появи.Никой от измислените майстори у наше село не се справи.Ми да сменим това аааа може да е от онова ....
Я назад на всички.Проба грешка .Като не знаеш кажи не мога да ти помогна и това е.Има еди човек в софия дето знм че ще се справи ама как да ида до софия само за това.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Кое изключва компресора на климатика?.Пасат Б4

Мнениеот zfa159 » Чет 15 авг 2013 20:54


Всичките ТДИ го имат като функция, без значение малки или големи. Реализирано е така - моторния комп управлява едно реле, което прекъсва компресора при дадени условия. Моторния комп пък си следи там неговите си работи и така определя дали и кога да разтоварва двигателя като спира компресора. Общо взето когато параметрите не са както трябва, може и още на 1000 оборота да го спре, понеже приема, че мотора е много натоварен. Принципно проблема не е в електриката на климатика или в релето или в компа, ами се получава в следствие от нещо друго по самия мотор..там вече не съм капацитет и не мога да кажа. Избягването на решението е като се шунтира въпросното реле и нещата откъм климатика се решават, ама проблема в моторните неща си остава.
:beer


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Кое изключва компресора на климатика?.Пасат Б4

Мнениеот 110afn » Чет 15 авг 2013 21:43


:th_up Много точно си го обяснил. Това реле си цъка даже и когато климатика не работи. Мисля, че е хубаво да си е наред всичко и тая екстра да си работи, при мен работеше при рязко подаване на газ и наистина ти дава мощност в момент, в който презумцията е че ти трябва


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 714
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Кое изключва компресора на климатика?.Пасат Б4

Мнениеот hristodj » Пет 16 авг 2013 6:08


Гледам човека от София се е включил и всичко е обяснил :beer .Какъв може да е проблема по двигателя ми?


Потребителски аватар
Espero
Мнения: 310
Регистриран на: Чет 27 май 2010 0:22
Автомобил: Passat B4 1.9TDI
Двигател: 1Z
Местоположение: София

Re: Пасат Б4 1.9ТДИ 1Z кое изключва компресора на климатика?

Мнениеот Espero » Пет 16 авг 2013 7:46


Даааа с колегата zfa сме го коментирали.Обаче искам нещата да са както трябва.Демек тази екстра да работи.Мисля си че може и за нещо друго да го ползва компа това реле и когато е шунтирано няма да може да го изключи.А това залепване така да се каже на релето пак ли е от компа?Да не е за смяна релето?Проверка с Вага не показа нищо.


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Пасат Б4 1.9ТДИ 1Z кое изключва компресора на климатика?

Мнениеот Asko VW » Пет 16 авг 2013 15:32


МММ, да и при мен, когато е натоварен автомобила и го опъна със сто и нещо по баирите изключва компресора,като отнема леко газта и си тръгва, ходих при Стефан (zfa) и ми каза същото, като остане време по негов съвет, ще се свържа с Ваското 1, тъкмо да оправи (евентуално ако може) и връзката м/у датчика за скорост и клим. компа.


Потребителски аватар
Espero
Мнения: 310
Регистриран на: Чет 27 май 2010 0:22
Автомобил: Passat B4 1.9TDI
Двигател: 1Z
Местоположение: София

Re: Пасат Б4 1.9ТДИ 1Z кое изключва компресора на климатика?

Мнениеот Espero » Пет 16 авг 2013 15:52


Нямам никакви оплаквания от мотора.Пали веднага,върви добре,харчи нормално,не пуши.Просто не знам от къде компа решава че е натоварен двигателя за да изключва климатика.И пак казвам че при леко подаване на газ независимо дали на скорост или на място се гаси.Поради което климата е постоянно изключен докато карам.Градско се ядва ама излезна ли извън града трябва само да подържам скорост за да работи.В момента в който се опитам да набера скорост дори и съвсем леко се гаси.Мисля че от някъде постъпва грешна информация.Някой датчик или сензор.


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 714
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Пасат Б4 1.9ТДИ 1Z кое изключва компресора на климатика?

Мнениеот hristodj » Пет 16 авг 2013 17:43


Май сме доста с този проблем.Ще е интересно да се разбере къде е ключа за палатката?


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Пасат Б4 1.9ТДИ 1Z кое изключва компресора на климатика?

Мнениеот Stivi » Пет 16 авг 2013 18:34


Ей тая "екстра" ме уби :eek Аз досега не съм усетил такова нещо при моя кошник ама предполагам че може нещо да е правено и затова да не изключва,но определно предпочитам да го няма това нещо понеже не ме кефи да знам че компресора се включва при 3000 оборота примерно /ако на толкова върна газта след кик даун/ ,аз го включвам само на празни обороти на място или ако съм движение изключвам от скорост за малко паля климатика и после плавно влизам пак в обороти....къткам си го щото на тия километри си е чудо че работи :mhihi


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Пасат Б4 1.9ТДИ 1Z кое изключва компресора на климатика?

Мнениеот 110afn » Пет 16 авг 2013 19:38


:bowdown :bowdown :bowdown ...и мислиш, че му удължаваш живота ли по този начин?

Аз сега имам Голф АГР и по принцип не усещам такова изключване, но щом zfa159 казва, че при всички ТДИ-та го има трябва да е така, но не чувам цъкането като при Пасата


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Пасат Б4 1.9ТДИ 1Z кое изключва компресора на климатика?

Мнениеот milmar » Пет 16 авг 2013 21:03


110afn написа::bowdown :bowdown :bowdown ...и мислиш, че му удължаваш живота ли по този начин?......

Аз правя като Stivi и си мисля че удължавам живота не само на съединителя му, това си е механика и е чудо че още работи :biggrin . Ти смяташ, че му скъсяваме живота така ли??

При мен също изключва, но не винаги, само при рязко потегляне на светофар, никога не ми изключва при ускоряване на втора,трета или по-висока предавка.


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Пасат Б4 1.9ТДИ 1Z кое изключва компресора на климатика?

Мнениеот 110afn » Пет 16 авг 2013 21:19


Еми първо е една излишна грижа в повече и второ при всяко пускане и спиране тоя съединител пак сработва



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tdi fen и 66 госта